Kamp tatilleri seni şehrin gürültüsünden uzaklaştırır, doğanın içinde sakin birkaç gün geçirerek dinlenmene olanak tanır. Ekonomik olması sebebiyle de en çok tercih edilen tatil türlerinin başında gelir. Ancak kamp alanında yaşayacağın aksilikler tatilini bir anda kabusa çevirebilir. Bu gibi sürprizler yaşamamak için dikkat etmen gereken birçok unsur vardır. Ama hepsinden önce sağlam ve yüksek kaliteli bir çadıra, zemin matına ve sırasıyla diğer ekipmanlara sahip olmalısın. Decathlon’un sunduğu kamp ürünleri arasında tüm ihtiyaçlarına cevap verecek kaliteli çadır seçeneklerini ve ek ekipmanları bulabilirsin.

Tüm çadır modellerimiz için hemen tıkla!

Çadır Kurulumunda Zemin Nasıl Olmalı?

Çadır, kamp alanındaki evindir. Bu sebeple, seçeceğin ürünün kalitesine önem vermen gerekir. Ancak bu, sağlıklı bir kamp tatili için tek başına yeterli önlemi sağlamayacaktır. Çadırını kurduğun zemin de kamp tatilinin kalitesini artıracak önemli bir unsurdur. Engebeli, dikenli ya da taşlı bir alan gece uykularını mahvedebilir. Sen uykudayken sırtına batan ufak bir taş sebebiyle bile sabah ağrılar içinde uyanabilirsin. Bu ağrılar canını yakmakla kalmayıp kamp alanındaki işlerini de aksatmana sebep olabilir. Üstelik sırtında hissettiğin bir taşın çadırının zeminine de çok büyük zararlar verdiğine emin olabilirsin.

Quechua 2 Seconds Easy Fresh&Black – Detaylı bilgi için hemen tıkla!

Yüksek nemli ya da su alan bir zemin de çadır kurmaman gereken alanların başında gelir. Böyle bir alana kamp kurduğun takdirde hem ekipmanına hem de kendine zarar verebilirsin. Kış kamplarında ise çadırını karlı bir zemine kurman gerekeceği için dikkat etmen gereken birçok unsur vardır. Öncelikle bir kürek yardımıyla zemini döverek sert bir hale getirmen gerekir. Çadırın kaymaması için de karlı bir yamaca kurulum yapmamaya özen göstermelisin. Çadırını zemine sağlam ve kolay bir şekilde sabitlemek de dikkat etmen gereken adımlardan biridir. Bu yüzden kumlu yerine topraklı zeminleri tercih etmen daha doğru olacaktır. 

Arpenaz 4.2 Çadır – Detaylı bilgi için hemen tıkla!

Zemin Matı Kullanarak Önlem Alabilirsin

Ne kadar kaliteli bir çadıra sahip olursan ol, zaman içinde kumaş malzemesi yorulmaya başlayacaktır. Zaten zorlu koşullarda kullandığın çadırına dikkat etmediğin takdirde yıpranma süresi de hızlanacaktır. Bu yıpranma genellikle çadırların zemin bölümünde yaşanır. Özellikle birkaç günü geçen uzun kamp tatillerinde ufak bir diken bile çadırın zemininde iz bırakabilir. Ancak bu gibi sorunların önüne bir zemin matı kullanarak geçebilirsin. Zemin matları çadırın zeminini çakıl taşlarına, bitki köklerine karşı koruyan ve aşınma ya da delinmeleri engelleyen önemli bir kamp ekipmanıdır. Kamp tatillerinde düzenli olarak bir zemin matı kullandığın takdirde çadırının kullanım ömrünü de bir hayli uzatabilirsin. Zemin matları aynı zamanda su sızdırmaz özelliğe de sahiptir. Bu sayede, gece başlayan sürpriz bir yağmura karşı da çadırının zeminini koruyabilirsin. Zemin matı alırken kullanım kolaylığı sunan halkalı modelleri tercih etmelisin. Bu halkalar sayesinde mat ve çadırı birbirinden ayrılmayacak ve kaymayacak şekilde yere birlikte sabitleyebilirsin. Çadır zemin matları hafif malzemelerle üretildiği için, kamp yolculuğunda sana ekstra bir yük de doğurmayacaktır. 

Quechua 2 Seconds Fresh&Black Çadır – Detaylı bilgi için hemen tıkla!

Kamp Ekipmanlarının Vazgeçilmez Adresi Decathlon 

Dinlenmek amacıyla gidilen bir kamp tatilini kabusa çevirebilecek ufak tefek birçok unsur vardır. Yırtılan ya da kırılan bir kamp malzemesi seni yarı yolda bırakabilir. Bu gibi kötü sürprizler yaşamamak için kamp ekipmanının sağlam ve kaliteli olması gerekir. Bu sebeple özellikle çadır seçimi yaparken büyük özen göstermelisin. Decathlon’un sunduğu seçenekler arasında tüm ihtiyaçlarına cevap verecek dayanıklı ve şık çadır modellerine kolaylıkla ulaşabilirsin. Ekstra koruma sağlayacak zemin matlarını da inceleyerek çadırın için en uygun seçeneği belirleyebilirsin. Üstelik Decathlon’un avantajlı fiyatlarıyla tüm kamp malzemelerini seçerken özgürce hareket edebilirsin.   

Sağlıkla ve sporla kal!