Her insanın giymekten vazgeçemediği, ilk gördüğü andan beri çok sevdiği ve son derece konforlu bulduğu ayakkabıları vardır. Sen de özellikle açık havada yapmayı tercih ettiğin doğa sporları esnasında en konforlu, kullanışlı ve dayanıklı ayakkabılarını giymeyi tercih ediyor musun? Ancak açık havada vakit geçirmek, zaman zaman beklenmedik sürprizlerle karşılaşmana neden olabilir. Aniden bastıran yağmur ya da yerde oluşan su birikintileri, spor aktivitelerinin tam ortasında ayaklarının ıslanmasına veya ayakkabının kumaşının zarar görmesine yol açabilir. Özellikle yanında yedek ayakkabı taşımadığın günlerde, bu tatsız sorun, hem sağlığını hem de konforunu ciddi anlamda etkiler. Peki, favori ayakkabılarını ıslanma tehlikesine karşı koyarak nasıl giyebilirsin? Haydi bu sorunun yanıtını birlikte bulalım!

Su Geçirmezlik Spreyi: Nikwax

Ayakkabılar için hazırlanan Su Geçirmezlik Spreyi Nikwax, kumaş ya da deri ayakkabılarını ıslanma tehlikesine karşı korumana olanak tanır. Kendisi de bir doğa yürüyüşçüsü olan Nick Brown tarafından üretilen Nikwax, Brown’ın botlarını su geçirmez hale getirirken onların temel destekleyici özelliklerini de koruma fikriyle tasarlanmıştır. Decathlon’da yer alan bu özel sprey, ayakkabılara kazandırdığı su geçirmezlik etkisinin yanı sıra, kumaşların nefes alabilme özelliğini de sürdürmesini sağlar. Nikwax Su Geçirmezlik Spreyi ile yağmurlu havalarda ya da ıslak zeminlerde gerçekleştirdiğin spor aktiviteleri esnasında ayaklarının kuru kalmasını ve ayakkabılarının yağmurdan etkilenmemesini sağlayabilirsin. Üstelik su geçirmezlik özelliği bulunan ancak etkisi azalmış kıyafetlerini de yine bu spreyi kullanarak tekrar korunaklı hale getirebilirsin. 

Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Doğa Dostu Su Geçirmezlik Spreyi

Nikwax Su Geçirmezlik Spreyi, itici gazlar barındıran bir üründür. Florokarbon içermeyen özel formülü sayesinde doğada karbon ayak izi bırakmaz. Çevreye zarar vermemesinin yanı sıra, hayvanlar üzerinde hiçbir test yapılmadan formüle edildiği için tamamen doğa dostu bir spreydir. Her tip kumaş, deri ya da kumaş ve deri karışımı ayakkabı üzerinde etkili sonuçlar almana olanak tanır. Ayakkabılarının yüzeyinde biriken su damlalarını dış yüzeyden iten ve nemin birikmesini önleyen koruyucu bir bariyer yaratır. Su geçirmezlik özelliği bulunmayan kumaşların üzerinde dağılan ve yayılan nem, Nikwax uygulanmış kumaşlar üzerinde damlacıklar halinde birikir ve kumaşın iç yüzeyine geçemez. Böylece sen de günlük ve spor ayakkabılarına uzun süreli su geçirmezlik kazandırabilir, zorlu hava koşullarına aldırmadan spor aktivitelerini sürdürebilirsin. 

Nikwax Su Geçirmezlik Spreyi Nasıl Kullanılır?

Nikwax Su Geçirmezlik Spreyi‘ni uygulamak istediğin ayakkabılarının uygulama öncesinde temiz ve kuru olması gerekir. Eğer ayakkabıların kirliyse önce ayakkabını nemli bir bezle silebilir, daha sonra Nikwax Footwear Cleaning Gel yardımıyla kirlerden arındırabilirsin. Nikwax Su Geçirmezlik Spreyi’ni kullanmadan önce iyice çalkalamalı ve ayakkabılarına yaklaşık 5 cm mesafede olacak şekilde püskürtmelisin. Dilersen ürünü doğrudan kumaşa püskürtebilir ya da bir sünger yardımıyla uygulama yapabilirsin. Ayakkabı kumaşı üzerinde kalan fazla damlaları temiz bir bez veya sünger kullanarak dikkatle aldıktan sonra ayakkabılarını kendiliğinden kurumaya bırakabilirsin. Ayakkabıların kuruduğunda, işlem tamam demektir!

Nelere Dikkat Etmelisin?

Nikwax Su Geçirmezlik Spreyi‘ni yalnızca kumaş ve deri ayakkabıların için kullanmalısın. Söz konusu kategoriye giren her ayakkabında doğru sonuçlar alabilirsin. Ancak renkli veya deri kumaşlar kullanılarak üretilen ayakkabılarının rengi, ayakkabıların üretim malzemelerine bağlı olarak, Nikwax Su Geçirmezlik Spreyi kullandıktan sonra koyulaşabilir. Bu sorunu önlemek için Nikwax Su Geçirmezlik Spreyi’ni ilk kez uygulamayı düşündüğün ayakkabılarının görünmeyen bir bölgesinde küçük bir test yapabilirsin. Ayakkabının renginde bir değişiklik olmadığından emin olduktan sonra, su geçirmezlik spreyini kullanım talimatları çerçevesinde gönül rahatlığıyla uygulayabilirsin. Ayrıca ürünü kullanmadığın zamanlarda çocukların ulaşamayacağı yerlerde ve donma riskine karşı koruyarak saklaman gerektiğini unutmamalısın.