Bebeklerin ve çocukların cildi yetişkinlere göre çok daha hassas oluyor ve UV ışınlarından çok daha fazla etkilenebiliyor. Çocuklar kendilerini koruyamadıkları için, güneş koruyucu ve UV korumalı çocuk mayoları aracılığıyla güneşten sürekli korunmalılar. UV ışınları ciltte çillenme, güneş yanığı, solukluk ve bazı durumlarda cilt kanseri gibi geri dönüşü olmayan bir dizi hasara neden olabiliyor. Decathlon’un çocuk mayosu ürünlerinde bulunan SPF teknolojisi yardımıyla çocuklar, zararlı ışınlardan %98’e varan bir oranda korunabiliyor ve hem deniz hem de güneşin tadını güvenli bir şekilde çıkarabiliyor.

UV Korumalı Mayo ile Normal Mayo Arasındaki Farklar Nelerdir?

UV korumalı çocuk mayoları ile normal mayo arasındaki tek önemli fark, UV koruması. Bazı UV dalga boyları normal kıyafetlere nüfuz ederek bebekleri ve çocukları yanma ve diğer rahatsızlıklara karşı savunmasız bırakabiliyor. UV korumalı mayolar, havuza veya denize yapılan bir atlayıştan birkaç saat sonra bile UV koruması sunuyor. Bu mayolar güneşten korunmak için tasarlanıyor ve UV koruma seviyesiyle birlikte yüksek oranda derecelendirilmiş froma kumaştan üretiliyor. Bu kumaş zararlı UV ışınlarını %98 oranında engelliyor ve çocuğa ihtiyaç duyduğu güneş korumasını sağlayabiliyor. Decathlon bebekler ve çocuklar için UV korumasının önemini çok iyi biliyor. Bahçede, plajda veya havuzda oynamak için bu yaştaki çocukların ilgisini çekecek en eğlenceli, rahat ve işlevsel mayo tasarımları Decathlon’un geniş ürün yelpazesinde seni bekliyor.

UV Korumalı Çocuk Mayolarımız İçin Hemen Tıkla!

Bebek ve Çocuklar için UV Korumalı Mayo Aksesuarları Nelerdir?

Bebekler ve çocukların zararlı güneş ışınları ve UV ışınlarından korunması için havuz ya da denizde ekstra önlemler almak gerekiyor. UV koruması sağlayan şapkalar, çocukların başını güneşin zararlı etkilerinden koruyor ve yüzmenin tadını çıkarmalarına yardımcı oluyor.

Nabaiji Bebek UV Korumalı Şapka – Detaylı bilgi için hemen tıkla!

Polyester bileşenli sentetik kumaşlardan üretilen UV korumalı yüzme taytları hızla kuruyor ve sadece çocukların sağlığını korumakla kalmıyor, deniz ya da sahilden gelen kumun da kolaylıkla atılmasını sağlıyor.

Nabaiji UV Korumalı Tayt – Detaylı bilgi için hemen tıkla!

Geri dönüştürülmüş polyester bileşenli UV koruması sağlayan uzun ve kısa kollu tişörtler, suyun içinde bile UV ışınlarına karşı çocukları koruyor. SPF 50+ koruma sağlayan kumaş, çocukları ıslakken bile düşünüyor ve ıslakken minimum %95 UV korumaya olanak veriyor. Esnek özelliklerle tasarlanan arkası çıtçıtlı tişört modelleri rahatça giyilip çıkarılabiliyor. Kumaş dokuma kumun tişörtte kalmasının önüne geçiyor ve tişört uzun ömürlü olarak kullanılabiliyor.

Nabaiji UV Korumalı Tişört – Detaylı bilgi için hemen tıkla!

UV Korumalı Mayoların Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Küçükler için üretilen UV korumalı çocuk mayoları, geleneksel mayolardan daha sıcak tutarak sudan daha fazla keyif alınmasını sağlıyor. Bu ürünlerin bakımı için ekstra bir efor sarf etmek gerekmiyor. Mayo soğuk suda yıkanarak havuz ya da deniz suyundan rahatlıkla arındırılabiliyor. Ürünü güneş ışığına fazla maruz bırakmadan kurutmak sadece bu mayoların değil, tüm mayoların kullanım ömrünü uzatıyor.

Çocukları Decathlon ile Zararlı Işınlardan Koru

Üç yaşından küçük bebeklerin ciltlerinin güneş ışınlarına karşı hassas olduğu biliniyor. Çocukların cildi üç yaşından sonra güneşe karşı koruma geliştirebiliyor. Güneşe maruz kalma süresi aynı olduğunda çocuklar, yetişkinlerden iki ila üç kat daha fazla etkileniyor. Tüm bunların ışığında sporu herkes için ulaşılabilir kılmayı hedefleyen Decathlon, ürettiği UV korumalı mayolarla çocuklara minimum %95 koruma sağlıyor ve küçükleri zararlı UV ışınlarından koruyor. Hem su içinde hem de su dışında kullanılabilen mayo modelleri UV ışınlarını filtreliyor ve yıkamaya karşı uzun süre dayanabiliyor.

Açık havada, deniz ya da havuzda uzun süre kalmayı seven minikler için en güvenli ve sağlıklı ürün seçenekleri Decathlon’da kullanıcılarla buluşmayı bekliyor.

Sağlıkla ve sporla kal!