Kamp yapmanın en güzel taraflarından biri, dilediğince açık havada vakit geçirebildiğin ve doğayla baş başa kalabildiğin anlar yaratmak olabilir. Ancak söz konusu kamp hayatının sınırlı koşulları, pratik çözümleri ve kısıtlı olanakları olduğunda kötü sürprizlere de her zaman hazırlıklı olmakta fayda var. Elbette herkes tatil boyunca başına kötü bir şey gelmesini istemediği için tatil planını en keyifli ve konforlu olacak şekilde organize eder. Sen de kamp tatiline çıkmadan önce sana en uygun kamp malzemelerini edinmiş, harika bir çadır seçmiş ve tüm kamp aksesuarlarını hazırlamış olabilirsin. Peki, ilk yardım ve bakım konusunda gereken tüm önlemleri aldın mı? Kamp koşullarında yaşanabilecek aksiliklere ya da talihsiz kazalara hemen müdahale etmeni sağlayan bir ilk yardım bakım kitine sahip olmanın önemine daha yakından göz atmaya ne dersin?

Sağlığını ve Güvenliğini Riske Atma

Doğayla iç içe olmanın şehir hayatına kıyasla birçok farklı yönü var. Kamp tatilini sürdürdüğün doğa koşullarında senin veya çevrenden birinin bir yaralanma, alerjik reaksiyon ya da yanık sonucunda anında ilk yardım müdahalesine ihtiyacı olabilir. Sağlık sorunlarında erken ve ilk müdahale, söz konusu sorun ne olursa olsun, büyük önem taşır. Doğru ve eksiksiz bir ilk yardım bakım kiti sayesinde kamp koşullarında yaşadığın basit sağlık sorunlarını çözüme kavuşturabilir ya da profesyonel yardım alana kadar ilk müdahaleyi kendin gerçekleştirebilirsin. Seçtiğin ilk yardım bakım kitinin içeriğinde ihtiyacın olabilecek tüm malzemeler bulunduğu ve sana taşıma kolaylığı sunduğu sürece, tüm kamp tatillerinde sağlığını, konforunu ve güvenliğini koruma altına alabilirsin. 

Dr. Plus Kamp İlk Yardım Bakım Kiti İçeriğinde Neler Var?

Decathlon’da yer alan Dr. Plus Kamp İlk Yardım Bakım Kiti’ni birlikte incelemeye ne dersin? Kamp tatilleri için özel olarak hazırlanan bu kitin içeriğinde 10 adet klasik, 8 adet mini, 2 adet kare, 1 adet ekonomik ve 2 adet büyük yara bandı bulunur. Böylelikle cildin tahriş olursa, hafifçe kesilirse ya da ayakkabının azizliğine uğrarsan yara bantları yardımıyla ilgili bölgeye bir koruma katmanı oluşturabilirsin. İlk yardım bakım kiti içeriğinde yer alan 2 adet elastik flaster, bandaj kullanmanı gerektirecek burkulma ve yaralanmalarda ilk müdahaleyi kolaylıkla yapabilmeni sağlar.

Yakından incelemek için hemen tıkla!

3 adet ıslak mendil sayesinde hijyen koşullarını sağlayabilir, 3 adet disk pamuğu kullanarak basit pansuman işlemlerini gerçekleştirebilirsin. Kitte iki adet bulunan soğutucu jel, böcek sokmaları ya da güneş yanıkları gibi problemlerde ilgili bölgeye soğuk kompres uygulamanı sağlar. 30 faktörlük SPF koruması sağlayan güneş kremi sayesinde güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarına karşı cildini koruyabilir, çay ağacı yağı içeren ayak bakım kremi ile ayaklarındaki cilt dokusunun elastikiyetini ve sağlığını güvence altına alabilirsin. Son olarak, Dr. Plus Kamp İlk Yardım Bakım Kiti’nin içerisinde bir adet boş ve mini boyda hazırlanmış ilaç taşıma kutusu bulunur. Sürekli olarak kullandığın ya da kamp tatilin boyunca ihtiyacın olabileceğini düşündüğün ilaçları bu kutu içerisinde saklayabilirsin. 

Kurtarıcı Önlemler Önem Taşır

Elbette hiç kimse kamp tatili boyunca kötü sürprizlerle karşılaşmak istemez. Ancak tatil öncesinde ve tatil boyunca alacağın önlemler, sana zaman kaybettirmez. Kendi taşıma çantası içerisinde sunulan Dr. Plus Kamp İlk Yardım Bakım Kiti’ni sırt çantana ya da tatil aracına rahatlıkla yerleştirebilir, ürünün hafif tasarımı ile yanına ekstra yük almak zorunda kalmazsın. Kurtarıcı önlemler ve çözümler sunan ilk yardım ve bakım kitin yanında olduğu sürece tatilini çok daha huzurlu ve konforlu bir şekilde sürdürebilir, sağlığını koruyabilirsin.  

Sağlıkla ve sporla kal!