Su topu, havuzda su topu ile oynanan sporlardan biridir. Su polosu ismi de verilen su topu, suda yapılan bir tür jimnastiktir. İki takım arasında ve çoğunlukla 20’ye 30 metrelik havuzlarda oynanır. Ülkemizde de son yıllarda sevilerek oynanan su topu sporu için suda kullanılmaya uygun özel su topları üretilir. Decathlon’da, üstün özelliklere sahip birçok su topu çeşidi bulabilirsiniz. 

İyi Bir Su Topu Nasıl Olmalıdır? 

Su topu modelleri, suda batmayan özelliklere sahip olmalıdır. Profesyonel anlamda oynanan su topu oyunlarında topun rengi görünür olması açısından sarı olarak belirlenmiştir. Bunun haricinde pek çok renkte su topu üretilir. Su topları büyük boyutlara sahip olmalarına rağmen topu kolayca tutabilmenizi sağlayan materyallerle üretilmelidir. Ortalama ağırlıkları 140 ila 450 gram arasında değişen su topları, erkeklerden oluşan oyuncu takımları için daha fazla basınçla şişirilir. Su topu, havuzda oynanan bir spor olduğu için topun havuz suyunda bulunan klora karşı dayanıklı olması önemlidir. 

Decathlon’da bulabileceğiniz su topu modelleri üç ana başlıkta incelenebilir:

  • Küçük Boy Su Topu – Yeşil – 100 Watko

Yeşil renkli küçük su topu modeli, aileniz ya da arkadaşlarınızla su topunu keşfedebilmeniz için tasarlanmış bir ürün olup daha fazla güvenlik sunması için yalnızca 140 g ağırlığa sahiptir. Suda hareket etmeyi öğrenme kolaylığı sunan model, özellikle çocuk kullanıcıların oyuna odaklanmasına ve su korkusunu unutmasına yardımcı olur.

Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Suyun içinde son derece rahat bir şekilde kavrayabileceğiniz bu hafif topun çapı 15 cm’dir. Bu ürün, Bureau Veritas laboratuvarı tarafından onaylanmıştır ve yürürlükte bulunan oyuncak standartlarına uygun bir yapıda tasarlanmıştır. Ürünün yumak kısmı %100 PVC malzemeden, vana kısmı %100 kauçuk bileşenlerden üretilmiştir. 

  • Büyük Boy Su Topu – Mavi / Yeşil Watko

Büyük Boy Su Topu – Mavi / Yeşil Watko modeli, suda gerçekleştireceğiniz tüm su aktivitelerine ve her yaşa uygundur. Su topunu öğrenebilmek için hafif ve tutuşu kolay bir yapıda tasarlanan bu topun dış yüzeyi, kaymaz yapısı sayesinde topu suyun içinde rahatça kavrayabilmenizi sağlar. 20 cm çapında üretilen model, tuzlu ve klorlu suya karşı oldukça dayanıklı olan yapısıyla uzun ömürlüdür.

Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Su topu sporunun resmi olarak belirlenen top ağırlığından neredeyse iki kat daha hafif olan bu top, yalnızca 250 g ağırlığa sahiptir. Bureau Veritas laboratuvarı tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır. Model ayrıca, yürürlükteki oyuncak standartlarına uygundur. Ürünün yumak kısmı PVC malzemeden, vana kısmı kauçuk bileşenlerinden meydana gelir. 

  • Su Topu – Mavi- 3 Numara – Easy Watko

Su topunu keşfetmeniz için tasarlanan Su Topu – Mavi – 3 Numara – Easy Watko, kolay tutuş özelliğinin yanı sıra 19 cm boya ve 240 g ağırlığa sahiptir. Su topu oynamaya yeni başlayanlar ve gerçek bir profesyonel gibi oynamak isteyenler için ideal olan bu ürün, kaliteli bileşenleri ve çıkıntılı yapısı sayesinde suyun içinde kolayca kavranabilir.

Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Klorlu ve tuzlu suya karşı yüksek dayanıma sahip bu ürünün dış katmanı %18 SBR, %82 doğal kauçuk ve latex bileşenlerden meydana gelir. Ürünün iç lastiği %70 izobütilen izopren kauçuk bütil ve %30 doğal kauçuk ve latex bileşenlerinden oluşur. Easy top 3 numara boyu ve hafifliği ile resmi bir top değildir. 

Su Topu Kalesi Modelleri

Decathlon’un sunduğu su topu ürünleri arasında su topu kalesi de mevcut. Su topunu yeni keşfedenler için hazırlanan bu ürün; kullanımı son derece kolay, hafif ve az yer kaplayan bir tasarıma sahiptir. Su topu oynamak istediğiniz her yere götürebileceğiniz ürün, zahmetsizce şişirilebilen ve katlanabilen yapısı sayesinde kolay taşınır ve saklanır.

Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Kurulumu son derece pratik olan ürünü birkaç saniye içerisinde açıp kapatabilirsiniz. 2 ağırlık cebine sahip olan su kalesi, siz su topu oynarken dengede ve sabit kalır. Polo Up su topu kalesi, fiberglas ve kumaş bileşeni sayesinde son derece dayanıklı bir üründür ve çift taraflı kullanılabilen bir yapıda tasarlanmıştır. Bu ürünün ana kumaşında, roba kısmında ve iç oda bölmesinde %100 polyester, kemer kısmında cam elyafı kullanılmıştır. Oyununuz bittikten sonra ürünü duru su ile elinizde durulayıp kurutmanız gerekir. 

Siz de su topu sporunu keşfetmek isteyenlerdenseniz, tüm su topu ürünlerine Decathlon üzerinden kolayca ulaşabilir ve beğendiğiniz ürünleri tek tıkla hemen satın alabilirsiniz. 

Sağlıkla ve sporla kal!