İster parkta bir gezi ister çim altında bir konser ya da yıldızların altında müzik dinlemeyi planla, pikniğe gitmek için her zaman mükemmel zaman! Geçmişe dönüp baktığında, muhtemelen, ailenle geçirdiğin eğlenceli anların çoğu bir piknikten kalma. Sevdiklerinle beraber, açık havada hayatın boyunca unutmayacağın yeni anılar biriktirmeye ne dersin? Cevabın evetse piknik sepetini, battaniyeni al ve arabayı hazırla: Pikniğe gidiyoruz!

Doğru Yeri Seç

Mükemmel bir piknik için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bunlardan ilki pikniği nerede yapacağın. Piknik yapmak için genel olarak doğal, yemyeşil, çimenli ve doğal gölgeli yerler ideal olarak kabul ediliyor. Havanın çok ısınması durumunda gölgesinden faydalanabileceğin bir ağaç altında olmak da yaz aylarında büyük önem kazanıyor. Hava durumuna dikkat etmek de önemli, piknik yapmayı planladığın tarihlerde yağış ihtimali bulunuyorsa kapalı mekânlara yakın olmaya özen göstermen gerekiyor.

Doğru Ekipmanla Hazırlan

Hasır piknik sepetleri her ne kadar büyüleyici olsa da her zaman en pratik seçenek değil. Yiyeceklerini korumak için bölmeli ve kayışlara sahip yalıtılmış bir çantayı tercih etmen piknik alanına gidip çantayı açtığında kötü sürprizlerle karşılaşmanın önüne geçebiliyor. Yumuşak yiyeceklerin ezilmesini engellemek ya da kırılabilir malzemelerin korunmasını sağlamak için dolgu malzemesi kullanmak da ürünlerini koruyor. En kullanışlı piknik çantaları, ürünlerini defalarca kez farklı koşullarda test ederek geliştiren Quechua’da bulunuyor. Rahat taşınabilen, ergonomik ve geniş hacimli çantalar piknik için planladığın her şeyi yanına alabilmeni sağlıyor. 

Yıkanabilir ve Leke Tutmayan Örtü Hayat Kurtarıyor

Piknik yaparken genellikle yerde oturmak tercih ediliyor. Yeterli derecede yumuşaklığa sahip olan örtü yerde rahat oturmanı sağlıyor. Yemek sırasında yiyeceklerin için de zemin görevi gören örtüyü seçerken yumuşaklığının yanı sıra yıkanabilen ve leke tutmayan bir yapıda olmasına dikkat etmek sonraki pikniklerde de şık ve temiz bir örtü kullanmanı sağlıyor.

And outdoor piknik örtüsü – Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Kamp Sandalyesiyle Gökyüzünün Tadını Çıkarın

Her ne kadar piknik dendiğinde akla ilk olarak yer sofraları gelse de kamp sandalyeleri ve katlanabilen kamp masaları da piknik için harika bir seçenek oluşturuyor. Uzun süre yerde oturduğunda rahatsız olanlar da genellikle bir örtü üstünde oturmaktansa kamp sandalye ve masalarını tercih ediyor. Decathlon’un geniş ürün yelpazesinde yer alan Quechua kamp sandalyeleri ve masaları, sağlamlığı ve işlevsel kullanımıyla kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Yazları sabah başlayıp geceleri devam eden pikniklerde kamp sandalyelerine oturup gökyüzündeki yıldızları izlemek, masa üzerine yerde olduğu gibi dökülme, kırılma kaygısı yaşamadan enfes bir sofra kurmak ve sevdiklerinle sohbet etmek unutulmaz bir pikniğe daha imza atmanı sağlıyor.

Quechua Basic Kamp Sandalyesi – Detaylı bilgi ve satın almak için hemen tıkla!

Yiyeceklerin Sağlıklı Kalsın

Pikniğe götürdüğün yiyeceklerin bozulmaması çok önemli. Normalde buzdolabında saklanan gıdaların olabildiğince serin kalması için soğuk kutular ve buz paketleri kullanılabiliyor. Soğutucular ve termoslar hem yiyeceklerinin hem de içeceklerinin serin kalmasını ve bozulmamasını sağlıyor.  Quechua’nın soğutucu, su geçirmez termos çanta kılıfı ve termosları tüm yiyeceklerinin her koşulda uzun süre istediğin sıcaklıkta kalmasına yardımcı oluyor. 

Tüm kamp ekipmanlarımız için hemen tıkla!

Konfor Kadar Eğlenceden de Ödün Verme

Piknik yapak sadece yeme-içme anlamına gelmiyor. Aynı zamanda yapabileceğiniz aktiviteler de piknik keyfinizi üst seviyelere taşıyor. İp atlamak, futbol, voleybol ve badminton oynamak, küçük doğa keşifleri yapmak gibi etkinlikler bir pikniğin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Doğada yapmayı sevdiğin ne varsa yapabilmek için ideal bir fırsat yaratan piknikler temiz havaya doymanı sağlıyor.

Sevdiklerinle vakit geçirmek, eğlenmek, doğayla iç içe olmak, kendinle baş başa kalmak, etrafı keşfetmek… Senin için ne ifade ediyor olursa olsun iyi bir planlama sonrasında gittiğin pikniğin kötü geçmesi neredeyse imkânsız. Doğayla bir arada olmanın her şeklinde yanında olan Decathlon piknik malzemeleriyle de tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Pratik kullanıma sahip işlevsel ürünler hem eğlenceli hem de konforlu bir şekilde vakit geçirmene yardımcı oluyor. İster günübirlik istersen gece kampla devam edecek bir piknik planla, Decathlon’da her türlü hava koşuluna uygun, dayanıklı ve kullanışlı ürünler seni bekliyor.

Sağlıkla ve sporla kal!