Boyunluklar, outdoor sporlar başta olmak üzere günlük yaşamda da tercih edilen giysilerdir. Yaz aylarında çoğunlukla güneşin etkilerinden korunmak ve teri kurulamak amacıyla kullanılan boyunluklar ince, hafif ve terletmeyen kumaşlardan üretilir. Kış mevsiminde ise ısı yalıtımı sağlayan ve aynı zamanda terletmeyen boyunluk çeşitleri kullanılır. Boyun ve yüz gibi hassas olan bölgelerini zorlu hava şartlarına karşı koruyan yazlık ve kışlık boyunluk modelleri, bandana olarak da kullanılabilen fonksiyonel tasarımlara sahiptir. 

Boyunluk kullanım şekilleri

Trekking ve Bisiklet Tutkunları için Boyunluk Modelleri

Hafta sonunu doğada trekking yaparak geçirmeyi sevenler ve bisiklet sporuna meraklı olanlar için tasarlanan boyunluk modelleri, soğuk günlerde boynunu ve yüzünü korumak için tasarlanmıştır. Bisiklet sürerken oluşan sert rüzgar ve toz gibi etkenlere karşı koruyuculuk sunan boyunlukları koşu yaparken de kullanabileceğin gibi istersen başına bandana olarak da takabilirsin.

Van Rysel Roadr 100 – Detaylı bilgi ve satın almak için hemen tıkla!

Polar ve polyesterden oluşan çift bileşenli boyunluk modelleri, ısı yalıtımı sağlamanın yanı sıra teri dışarı atan ürünlerdir. Bu boyunlukları soğuk kış günlerinde bisiklet sürerken montunun içine kolayca giyebilirsin. Trekking antrenmanları ve doğa sporları için tasarlanan tüm boyunluk modelleri, her türlü hava koşuluna uyum sağlar.

Forclaz Trek 100 – Detaylı bilgi ve satın almak için hemen tıkla!

Sert Deniz Havasına Karşı Boynunu Sıcak Tutan Tasarımlar

Düzenli olarak denizde seyre çıkıyorsan ve sert deniz havasından boynunu ve yüzünü korumak istiyorsan, polar yelkenli boyunlukları seçebilirsin. Soğuğa karşı boynunu ısıtan boyunluklar çeşitli renk ve desenlere sahiptir. Kıyı seyirleri için tasarlanan boyunluk modelleri, rüzgarlı ve serin havalarda çıktığın yelkenli antrenmanları için idealdir. Bu boyunluklar, ısı yalıtımı sunan çift astara sahiptir ve membranı ile boynunu ve kulaklarını rüzgardan ve soğuk havadan korur. Sert havalarda antrenmana çıkan futbolcuları koruyan polar boyunluk modelleri ise hem boynu hem kulakları ısıtır.

Yelken ve rüzgar sörfü boyunluklarıımız için hemen tıkla!

Kayak Sporu için Seçebileceğin Boyunluklar 

Kayak ‌sporuna uygun olarak hazırlanan kayak boyunlukları, karlı ve soğuk havalara dayanıklı olarak üretilmiştir. Kayak montuna termal destek sağlamak amacıyla tasarlanan kayak boyunluklarının tasarımında genelde polar kumaşlar kullanılır. Soğuk iklim şartlarında ve yüksek rakımlı bölgelerde yaşayanların sıkça tercih ettiği kayak boyunlukları son derece kullanışlı ve işlevseldir. Çift taraflı ve ayarlanabilir olan modeller boyna göre ayarlanabilir ve iki yüzü de kullanılabilir özelliktedir. Polar ve jarseden üretilen çift bileşenli boyunluk modelleri, polar kumaşı ile sıcak tutarken jarse bileşeniyle teri dışarı atar. Kaskının tamamlayıcısı olan bu boyunluklar, karlı ve soğuk havalarda boynunu ısıtır. Kayak ve snowboard tutkunları için tasarlanan ve her seviye zorlu hava koşuluna uygun olan boyunluk ve kar maskesi modelleri, yumuşak, modüler ve kullanışlı yapıları sayesinde sıcak kalmanı ve sportif aktivitene tam anlamıyla odaklanmanı sağlar.

Kış sporları boyunluklarımız için hemen tıkla!

Bandana, Saç Bandı ve Kadın Spor Başörtüsü Modelleri 

Decathlon, bandana, saç bandı ve kadın spor başörtüsü (koşu) modelleriyle de sportif yaşamını destekler. Decathlon’da beğenine sunulan kayak, tenis ve koşu bandanası modelleri, çift taraflı ya da tek taraflı tasarımlara sahiptir. Bere ve boyunluk olarak da kullanabileceğin modeller, farklı hava koşullarında kullanılmaya uygun olarak tasarlanmıştır. Tenis bandanaları, sıcak havada tenis oynarken alında biriken teri emer ve başını kuru tutar. Kayak ve koşu bandanaları serin havalarda kayarken veya koşarken başını korur. Başlangıç ve orta seviye basketbolcular için tasarlanan saç bantları, antrenman sırasında saçlarını arkaya doğru toplar ve görüş alanını açık tutar. Kadın spor başörtüsü modelleri ise koşu yaparken baş ve boynunu örtmek isteyen kadın sporcular için tasarlanmış olup gözenekli yapısı ile nefes alan ve teri dışarı atan kumaş bileşenleri ile üretilmiştir. Kaymaz ve hafif kumaşı sayesinde koşarken çözülmez. Opak yapısı ile teni göstermez, saçını ve boynunu tamamen örter. 

Sportif yaşamının ayrılmaz bir parçası olacak tüm boyunluk modellerine Decathlon’dan sen de kolayca ulaşabilir, beğendiğin ürünleri bütçene uygun fiyat seçenekleri ve Decathlon güvencesiyle kolayca satın alabilirsin. 

Sağlıkla ve sporla kal!