Sonbahar ile beraber rüzgarlı havaların da arttığı şu günlerde bisiklete binmeye devam eden tüm pedalşörler haliylen rüzgarla daha fazla muhattap olmaya başladı değil mi? Sonbahar ve kış günlerinde, rüzgarlı havalarda sele üzerinde vücut ısımız oldukça önemlidir. Yaz sıcaklarında terimizi dışarı atarak vücudumuzu kuru tutan ve yüksek hava sirkülasyonu sağlayan bisiklet tekstil ürünleri performans sırasında oldukça önem taşıyorken, soğuk ve rüzgarlı havalarda rüzgarı kesen, vücut ısımızı negatif yönde etkilemeyen ve hafif rüzgarlıklar da bisiklet giyiminde bir o kadar önemlidir. İşte tam bu noktada sizlere tanıtmak istediğim bir rüzgarlığımız var: Van Rysel Ultralight !

Van Rysel Ultralight Rüzgarlık – Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

S – XXL arası beden seçenekleri bulunan rüzgarlığımız L bedende sadece 91 gr ağırlığa sahip. Kolay katlanabilen ve ufacık hale gelebilen kompakt yapıdaki rüzgarlığımızı bisiklet üzerinde rahatlıkla çıkarıp formanızın arka cebine koyabilirsiniz. Evinizde, dolabınızda ise kendi iç cebine katlayarak muhafaza edebilirsiniz.

Rüzgar kesme misyonunu mükemmel bir başarıyla yerine getiren rüzgarlığımız, koltuk altlarında ve sırt kısımda bulunan havalandırma delikleri ile teri dışarı atma sırasında harika bir yardımcı üst katman görevini de yerine getiriyor.

Arka kısımda bulunan açık bölme sayesinde, sürüş sırasında, formanızın arka ceplerinde bulunan telefon, alyan, bar, jel gibi eşyalarınıza rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Bu bölmenin, arka cebinizden bir şeye ihtiyacınız olduğunda durmanıza gerek kalmadan, kolaylıkla cebinize ulaşma imkanı sağlaması gerçekten çok ama çok büyük bir kolaylık sağlıyor.

Birincil görevi rüzgarlık ve bu görevini gerçekten harika bir şekile yerine getiriyor. Bunun yanı sıra; hafif çiseleyen yağmurlarda da sizi koruyor. Ama sağanak yağmurlarda bir performans beklememenizi öneririm. Yağmur demişken ürünün çabuk kuruma özelliğinden bahsetmek yerinde olacaktır. Yağmurda ıslanma ya da makinada yıkama sonrasında en fazla 30 dakika sürede kupkuru hale geliyor.

Bilek ve bel kavramasına bir bakalım! Bilek ve bel kısımlarında bulunan elastik kısımlar sürüş sırasında bel ve bileklerinizde rüzgarlığın kaymasını engelliyor. Bilhassa bel kısmında yaşanan açılma, yukarı kayma gibi konforunuzu ve dolaylı yoldan performansınızı etkileyen durumlar yaşanmıyor.

Bu tip fermuarlı spor tekstil ürünlerinde fermuarun kalitesi ve kolay kullanılması da oldukça önemli bir konu. Performans sırasında tek elinizle rüzgarlığın fermuarını rahatlıkla açıp kapayabilirsiniz. Fermuarun üretim kalitesi de oldukça başarılı.

Gelelim ürünümüzün temizliğine. Diğer tüm ürünlerimizde olduğu gibi 30 derecede yıkayın ve ters çevirerek makineye koyun. Yumuşatıcı gibi ürünler kesinlikle kullanmayın ve kurutma sırasında ısı kaynaklarına maruz bırakmayın. (Ufo, kalorifer gibi…)

Rüzgarlığımızı yakından incelemek için hemen buraya tıkla!

O halde rüzgar hızını kesemez diyor ve bol pedallı günler diliyorum.

Sağlıkla ve sporla kal!

Bu yazımız İçerik Uzmanımız ve Ülke Bisiklet Ürünleri Eğitmenimiz Efe Subaşı tarafından yazılmıştır. Efe’nin diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz!