Birinci bölümde takım arkadaşımız Samet hiking sporunu ve hiking ile trekking arasındaki farkları anlatmıştı. Hiking içerik serimizin ikinci bölümünde ise hiking sırasında nasıl ayakkabılar kullanmamız gerektiğiyle ve kıyafet seçimiyle alakalı ufak ama oldukça önemli bilgileri Samet bizle paylaşmadan önce yazılı ve kısa bir giriş yapalım değil mi?

Konfor ayaktan başlar diyerek, hiking, trekking gibi doğa sporlarında tercih ettiğiniz ayakkabı hem rahatınızı hem de performansınızı direkt olarak etkiler. Ayağınız için doğru numarayı bulduktan sonra bileklerinizi yürüyüş sırasında daha sabit ve sıkı tutan, burkulmalara karşı daha güvenli bilekli outdoor ayakkabıları tercih edebileceğiniz gibi, bileksiz, standart formda ve tutunma gücü daha yüksek ayakkabıları da kullanabilirsiniz. Tam bu noktada ufak ama önemli bir detay daha verelim: yer tutuşunun yüksek olması için outdoor ayakkabıların tabanlarında kullanılan özel teknolojilerin performansını sadece doğada alabilirsiniz. Yer tutuşunun yüksek olması için özel teknolojilerle üretilmiş tabanlar şehir içinde, asfalt yolda ekstra bir performans göstermez.

Şimdi Samet’in mesajına kulak verelim:

Outdoor kıyafetler… Soğuk havalarda, doğada en güvenilir ve sağlam giyinme prensibi ince ince ve kat kat giyinmektir. Aşırı kalın tek bir üst tercih etmektense, daha ince 2 ya da 3 kat giyinmeniz sizi daha iyi koruyacaktır. Ek olarak; havalandırması yüksek ürünler tercih etmeniz vücudunuzdaki terlemeyi dışarı kolayca atmanıza yardımcı olacaktır.

Söz yine Samet’te:

Hiking ya da trekking için özel olarak tasarlanmış outdoor ayakkabılarımızı incelemek için buraya, outdoor kıyafetlerimiz içinse hemen buraya tıklayabilirsin!

Tüm outdoor ürünlerimiz için hemen tıkla ve alışverişe başla!

Doğada karşılaşmak ümidiyle!

Sağlıkla ve sporla kal!