Besin takviyelerini hızlı, kolay ve sağlıklı bir şekilde hazırlaman ve gün boyu özelliğini yitirmeden yanında rahatça taşıyabilmen için geliştirilen shaker ile lezzetli içecekler hazırlayabilirsin. Amatör ya da profesyonel sporcuların gün içinde antrenman öncesi, antrenman esnasında ve sonrasında protein, amino asit ve karbonhidrat gibi destekleyici gıdalara gereksinimi vardır. Bu gıdaları sıvı halde almak ise rahat bir sindirim sağlar.

Toz halinde bulunan takviye gıdaları bir sıvı yardımıyla homojen hale getirmek biraz zaman alıcı olabilir. Hatta bir kaşık yardımıyla karıştırmak topaklanma gibi istenmeyen durumlar yaratabileceği gibi içimi de çok keyifli olmaz. Bu yüzden shaker içine ölçekli bir şekilde konulan sıvı gıdaların yeteri derecede karışması tam verim alınmasını sağlar. Üstelik shaker çeşitleri sadece sporcular için değil, bol vitaminli ve keyifli içecekler hazırlamak isteyen herkes için ideal bir karıştırıcıdır.

Shaker Nasıl Kullanılır?

İlk olarak kullanacağın toz gıda takviyesinin üzerinde yer alan ölçülere göre toz ve sıvı gıdayı shaker içine koymalısın. Kapağını kapattıktan sonra işin en eğlenceli kısmına hazır mısın? Lezzetli içeceğini elde etmek için yapmak gereken malzemeleri shaker ile 10-15 kez çalkalamak ve tüketmek için kısa bir süre beklemek. Topaklanma olmadan, sıvı ve tozun birbirine karışmasıyla içeceğin saniyeler içerisinde hazır.

Tükettikten sonra shaker’ın dibinde kalan tortu şeklindeki tozları temizlemelisin. Aksi takdirde dipte kalan besin tozları yeni karışımının tadını değiştirir ve kötü bir tat bırakır. Bu da sağlığın açısından oldukça zararlıdır. Bir diğer husus; shaker’ını her kullanım öncesi mutlaka birkaç defa çalkalamayı unutma. Böylece beklemeye bağlı olarak dibe çöken toz yeniden sıvıya karışacak ve içeceğin ideal kıvamına yeniden kavuşmuş olacak.

Shaker’ın alt kısmında bölmeleri bulunan modeller ise farklı maddelerden hazırlayabileceğin içeceklerin birbirine karışmasını engelliyor. Hap bölmeli ve toz bölmeli çok fonksiyonlu shaker seçenekleri ile hazırladığın takviyeleri sırasıyla tüketebilirsin. Genel kullanım için de uygun olan shaker ile dilediğin içecekleri hazırlayabilirsin.

Shaker Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisin?

Shaker ile hazırlayacağın toz gıdalarda belirtilen ölçeği aşmamak önemlidir. Ortalama miktarın üstünde ya da altında karıştırılan besinler sporcuların sağlığına zarar verir. Ortalama miktardan kasıt aslında shaker’da karıştırdığın içeceğin derişik ya da seyreltik olmamasıdır.

Hard Lıne Shaker – Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Eğer su ile sıvı karışımını hazırlıyorsan su sıcaklığını orta düzeyde tutmalısın. Protein ve yağ yakıcı sıvı besinleri shaker ile homojen karıştırmaya özen göstermelisin. Özellikle sıcak ortamda uzun süre bekletirsen sıvı besinin bakteri oluşturmasına fırsat tanımış olduğun gibi aynı zamanda sindirim sistemine zarar vermesine sebep olursun. Sıvı besinini tükettikten sonra shaker’ı mutlaka temiz tutmalısın. Aksi halde dibinde biriken tortular hem kötü bir tat oluşturur, hem de hijyen açısından sakıncalıdır.

Shaker Kullanmanın Avantajları

Toz halindeki takviye besinleri homojen bir kıvama getirmek için uğraşmaya gerek kalmadan shaker ile hazırlamak ve her an yanında bulundurabilmek büyük bir kolaylık sağlar. Ayrıca dengeli beslenmek ve vücudun ihtiyacı olan besinleri düzenli olarak tüketmek herkes için kaliteli bir yaşamın temel kriterlerinden biridir. Günlük yaşam koşuşturmasının içinde bir şeyler hazırlamak için vakit ayırmak her zaman çok kolay olmayabilir.

Big Joy Shaker – Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Shaker karıştırıcının en önemli avantajlarından biri ihtiyacın olan temel besin takviyelerini kısa sürede ve doğru kıvamda hazırlayabilmeni sağlamasıdır. Hava almayan kapağı sayesinde shaker ile hazırladığın içeceğini gün boyu bozulmadan yanında taşıyabilirsin. Hafif, yer kaplamayan boyutlarıyla shaker’ını dilediğin her yere götürebilirsin.

Şimdi istersen en Decathlon’dan shaker’ını seçebilir ve sağlıklı ve eğlenceli içecekler yapmaya başlayabilirsin!

Sağlıkla ve sporla kal!