Ailenle birlikte yapabileceğin en keyifli aktivitelerden bir tanesi de doğada yapılacak sporlardır. Trekking, hafif yürüyüşler, kampçılık ya da bazen sadece keyfini çıkarmaya yönelik doğa gezileri çocuklarınla bağlarını güçlendirmek, gelecek için unutulmaz anılar yaratmak ve her gördüğünde seni mutlu edecek fotoğraflar çekmek için idealdir. Doğa sporları yalnızca temiz hava almak ve aktif bir yaşam tarzını sürdürmek için değil, çocukların doğayı tanıması, bitki örtüsü ve yabani hayvanlara saygı duymayı öğrenmesi, merak duygusunun gelişmesi için de çok önemlidir. Bu nedenle de ebeveynler çocuklarıyla birlikte doğa yürüyüşleri ve kampçılık gibi aktivitelere katılmakla yetinmezler, çocuklarının yaşıtlarıyla birlikte olabilecekleri doğa eğlencelerine ve sporlarına katılmalarını da desteklerler.

Doğada Sıcak Kalmanın Yolları

Kampçılık ve trekking gibi sporlar her ne kadar eğlenceli olsalar da kimi zaman çok zorlu şartlar sunabilirler. Özellikle de mevsim sonbahar ya da kışsa ani bastıran yağmurlar ve fırtınalar, soğuk rüzgarlar ve yüksek nem ile birleşerek tehlikeli bir hâle dönüşebilir. Çocukların üşütmeye daha uygun hassas yapıları onların doğada sığınabilecekleri bir yer olmayacağından dört dörtlük bir şekilde korunmalarını gerektirir. Bu nedenle de doğaya ne amaçla çıkılıyor olursa olsun, outdoor sporlarına uygun, sıcak ve kuru tutacak kıyafetlerin giyilmesi gerekir.

Tüm çocuk outdoor ürünlerimiz için hemen tıkla!

Çocuk outdoor kıyafetlerinin çocukları yağmur ve kar yağışı olduğu zamanlarda ıslanmaktan koruyacak şekilde tasarlanmış olması lazımdır. Bu, saçları koruyan bir kapüşon ve su geçirmez özelliklere sahip kumaşlardan hazırlanmış montlar anlamına gelir. Kaymaz tabanlı ve yine su geçirmez materyallerden yapılmış botlarla kombinlendiğinde çocukları en yoğun yağışlardan dahi koruyabilirsin. Decathlon’da bulunan çocuk outdoor tekstil ürünleri farklı yaşlara ve bedenlere uygun olacak şekilde geniş bir skalada sunulur.

Quechua MH500 Yağmurluk – Detaylı bilgi için hemen tıkla!

Çocuk Outdoor Tekstil Ürünleri Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sert ve soğuk rüzgarları kesen binaların olmadığı açıklık alanlara sahip kırsal bölgelerde çocukların sıcak kalması için polar kazak ve hırkalar en doğru ürün seçimi olacaktır. Sıcak tutan materyallerden yapılmış olan polar hırka ve kazaklar aynı zamanda da son derece hafiftir. Bu şekilde kat kat bir giyim şeklini tercih edebilirsin. Bol ve geniş kesimleri sayesinde içine tişört ya da başka kazaklar giyilmesine izin veren polar modellerinden yana seçim yaparsan çocukların hareket özgürlüğünü de korumuş olursun. 

Tüm çocuk outdoor ayakkabılarımız için hemen tıkla!

Sonbahar ve ilkbahar gibi havanın yumuşak olduğu fakat gün içerisinde sıklıkla değiştiği ve her an yağışlara hazırlıklı olunmasının gerektiği mevsimlerde yapılan doğa sporları için polar hırka ve kazaklar idealdir. Pamuklu tişörtler ve su geçirmez yağmurluklarla birlikte bu mevsimlerin hava şartlarına karşı çocuklar tamamen korunmuş olur. Bunun yanında da özgürce koşup oynayabilecekleri şekilde rahat hissederler.

Doğada Soğuktan Korunmanın En İyi Yolları

Yetişkinlere nazaran daha kolay üşüyebilen çocuklar için kış mevsiminde yapılacak doğa sporları için ekstra güçlü outdoor tekstil kıyafetleri gerekir. Decathlon’da bulunan şişme montlar kışın zorlu şartlarına karşı korunmak için birebirdir. Su geçirmez materyallerden hazırlanmış olan bu montlar hava geçirme özelliğine de sahiptir, böylece terleme ve buna bağlı üşüme de engellenmiş olur. Özellikle de kayak gibi kış outdoor sporları için çocuk mont modellerine bakıyorsan muhakkak iyi bir ısı yalıtımı olduğuna dikkat etmelisin.

Outdoor çocuk yeleklerimiz için hemen tıkla!

Daha yumuşak havalar içinse çocuk şişme yelekleri doğru seçim olur. Gövdeyi ve sırtı koruyan ve sıcak tutan bu outdoor tekstil ürünleri kolları açıkta bırakır ve hareket kısıtlaması getirmez. Bu yeleklerde kampçılık ve benzeri uğraşlar için bol cep olması çocukların çok daha hoşuna gidecektir. Ayrıca su geçirmez materyallerden yapılmış olması hafif yağışlı zamanlar için yeterli koruma sağlayabilir.

Sağlıkla ve sporla kal!