Doğanın tadını çıkarmak, yürüyüşler ve pikniklerde aile ve arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirmek her çocuğun istekleri arasında yer alır. Yeşillik ve ağaçlarla iç içe olabilmek, doğa yürüyüşleri, kampçılık, tırmanış gibi sporları yapabilmek çocukların hem keyifli zaman geçirmeleri, hem doğayı yakından tanımaları ve ona saygı duymaya başlamaları için çok önemlidir. Ayrıca bu şekilde gelecekte mutluluk ve özlemle anacakları birbirinden değerli anılar da elde etmiş olacaklardır. Amaç ne olursa olsun dış mekanlarda geçirilen zaman tertemiz hava, fark edilmeden yapılan spor ve neşeli anların bir birleşimi haline gelecektir. Bu nedenle de çocuklar yapabilecekleri her türlü outdoor spor ya da etkinliğine katılmaları için teşvik edilmeliler, böylece doğayla baş başa kalmanın zevkini deneyimleyebilirler.

Çocuklar için outdoor ayakkabı ya da bot seçimleri büyük özen ister. Her şeyden önce rahat olması gereken ayakkabılar soğuğa ve neme karşı korumalı, rahat olmalı ve ebeveynlerin çocuklarının güvenliğinden emin olmasını sağlamalı. Farklı outdoor sporları için farklı özelliklerde ayakkabı ya da botlar gerekir.

Tüm çocuk outdoor ayakkabı modellerimiz için hemen tıkla!

Doğa Yürüyüşleri için Çocuk Outdoor Ayakkabıları

Doğa yürüyüşleri ailece keyifli zaman geçirmek, temiz havanın tadını çıkarmak ve bir yandan da spor yapmak için harika fırsatlardır. Bu yürüyüşlerde çocukların doğadaki farklı zemin türlerine uygun bot ya da ayakkabılar giymeleri çok mühimdir. Sağlam bir yer tutuşuna sahip olması için özel tasarlanmış tabanları olan botlardan yana seçim yapılmalı. Ayrıca bu tabanların farklı esneme bölgeleri bulunması engebeli yüzeylerde yürürken çocuklara büyük rahatlık sağlayacaktır.

Quechua MH120 – Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Hafiflik, özellikle de çocuklar için outdoor botlarında aranması gereken bir unsurdur. Kolay yorulmamaları ve bileklerin sağlıklı kalması için gereklidir. Decathlon’da satışa sunulan trekking botları 4 kilometre yürüyüşte test edilmiştir. Darbe emici sistemli topukları ve su geçirmez materyallerinin faydalarını sen de çocukların için aldığın doğa yürüyüşü botlarında görebilirsin.

Kar Sporlarında Sıcak ve Kuru Ayaklar

Kar sporları çocukların çok sevdiği eğlenceli aktivitelerdir. Kış aylarında yapılan yürüyüşler ve eğlenceler bu mevsime göre korunaklı ve dayanıklı bir şekilde giyinme gerektirir. Sen de çocuklarının ayaklarının sıcak ve kuru kalmasını istiyorsan güçlü bir ısı yalıtım sistemi olan çocuk botlarını tercih etmelisin. Kalın ve tırtıklı kauçuk tabanlarla kar ve buzlu yüzeyler üzerinde rahat yürüme sağlayan özellikler kar suyu geçirmeyen materyallerle birlikte kullanıldığı zaman çocuklar için ideal outdoor botu olur.

Quechua SH100 Kar Botu – Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Çocuk outdoor botlarının kolay giyilip çıkarılması da ayrıca önem taşır, böylece bir yetişkin yardımı olmadan dahi çocuklar ayakkabıları kendileri giyebilir. Decathlon’daki kar botları pratik cırt cırt ve bantları sayesinde hızlı bir şekilde giyilir. Gövdesinde 3 milimetre kadar köpük ve gam yalıtımı olan botlar çok soğuk havalar için idealdir.

Quechua SH100 Warm Kar Botu – Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Snowboard gibi sporlar içinse çok daha güçlü bir ısı yalıtımı aranır. Decathlon’da bulabileceğin, %80 hava içeren ve süngerle doldurulmuş tabanlara sahip çocuk snowboard botları bu sporda erken yaşta başarılı olmak için idealdir. Orta düzey esneme katsayısı sayesinde snowboard üzerinde rahat bir duruş sağlar.

Sağlıkla ve sporla kal!