Hiking yapmaya yeni başlıyorsan, aklında yürüyüşe çıkmadan önce ne giyeceğine dair sorular oluşabilir. Sıcak yaz günlerinde ne giydiğin senin için sorun olmaz çünkü istediğin an kıyafetlerini çıkarıp bir tişört ile yürüyüşüne devam edebilirsin. Ancak kışın böyle bir imkanın bulunmaz. Bu nedenle karda yürüyüş yapmanı kolaylaştırmak için uzmanlar farklı çeşitlerde içlikler üretmiştir. İçlik seni ve senin gibi kış sporu tutkunlarını, kış günlerinin soğuk ve ayazlı havasından koruyabilecek benzersiz bir üründür.

Hiking için bir içlik arayışın varsa karşına yün içlik ve termal içlik olmak üzere iki seçenek çıkar. Yün içlik pamuklu bir yapıya sahiptir. Bu nedenle kış günlerinde vücudu diğer iç giyim ürünlerine göre daha sıcak tutacağına dair inanışlar bulunur. Yün içlik, uzun süreli kullanımlarda bakteri ve koku oluşumuna neden olmaz ancak vücudun ürettiği teri emer. Bu nedenle hiking sırasında tercih ettiğiniz yün içlik terleme ile ıslanır ve soğuk havanın etkisiyle vücudunun üşümesine sebep olur. Termal içlikler ise hiking sırasında karşılaşabileceğin tüm hava koşullarına uyum sağlamak üzere uzmanlar tarafından üretilmiştir. Özel kumaşı ile vücut ısısını sabit tutar ve seni soğuktan korur. Termal içlik, hiking sırasında vücudunda oluşabilecek ter ve nemi nefes alabilir yapısı sayesinde dışarı atar. İçlik seçimi yürüyüşünü ve sağlığını etkileyeceği için oldukça önemlidir. Termal içlik ile hiking sırasında oluşabilecek farklı hava koşullarına karşı vücudunu koruyabilirsin. Termal içlik üzerine istediğin yürüyüş kıyafetini giyebilirsin. Dışardan kolayca görünmez ve seni kat kat giyinmekten kurtarır. Esnek ve güçlü kumaşı sayesinde termal içliğini yıllarca kullanabilirsin. Kaliteli kumaşlarla uzmanlar eşliğinde üretilmiş termal içliklere Decathlon’da oldukça uygun fiyatlarla sahip olabilirsin.

Trek 500 Forclaz İçlik – Detaylı bilgi ve satın almak için hemen tıkla!

Hiking İçliklerin Temel Özellikleri

Hiking farklı arazilerde gerçekleşebileceği gibi farklı hava koşulları altında da gerçekleşebilir. Yürüyüşe günün erken saatlerinde başlamayı seviyorsan rüzgarlı ve soğuk bir hava seni karşılayabilir. Öğlen saatlerine gelindiğinde ise hava birden daha sıcak olabilir. Kış günlerinde hiking yapmayı çok seviyorsan, yürüyüş esnasında oluşabilecek hava koşullarına karşı hazırlıklı olman gerekir. Tüm hava koşullarına uygun kıyafetleri spor çantanda taşımak neredeyse imkansızdır. Bu nedenle nefes alabilir yapısı ile seni soğuk havada sıcak tutabilecek ve sıcak havalarda terlemeni engelleyebilecek bir ürüne sahip olman önemlidir. Decathlon ile termal içliklere hem ayrı ayrı alt ve üst giyim olarak hem de takım halinde sahip olabilirsin. Tek bir termal içlik seni kalın kazaklardan koruyabilir. Aynı zamanda termal içlikler hafif yapısı ile taşınması oldukça kolay ürünlerdendir. Hiking için hazırladığın sırt çantana termal içliklerinin yanı sıra termal eldiven, çorap ve benzeri ürünleri ekleyebilirsin. Termal ürünler hafif ve katlanabilir yapısı sayesinde sırt çantanda çok fazla yer kaplamaz ve yürüyüş sırasında seni yormaz.

Trek 500 Forclaz Kadın Alt İçlik – Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!
Hiking İçliklerinin Diğer İçliklerden Farkı Nedir?

Hiking sporu ortalama 5 ila 6 saat sürdüğü için hava koşulları değişkenlik gösterebilir. Hava ısındıkça ve soğudukça giydiğin kıyafetler seni zorlayabilir ve sana vakit kaybettirebilir. Karda yürüyüş esnasında üzerine bir kıyafet daha eklemek veya üzerinden çıkarmak oldukça zordur. Bu nedenle cildini gerçekten koruyacak ve çıkarmanı gerektirmeyecek bir termal içliğe ihtiyacın olabilir. Hiking için özel olarak tasarlanan termal içlikler karşılaştığın hava durumu fark etmeksizin vücuduna uyum sağlar. Vücudunda bir terleme meydana geldiğinde senin bu ıslaklığı hissetmemen için teri dışarı atar. Aynı zamanda çok sert ve soğuk bir havayla karşılaştığında vücut ısını koruyarak ısınmanı sağlar. Günlük kullanılan yün içlikler farklı hava koşullarına uyum sağlayabilecek bir yapıya sahip değildir. Bu nedenle termal içlik yerine farklı bir spor dalına ait içlik tercih ettiğinde; üşüme ve terleme gibi istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsin. İçlik seçimi kışın hiking yaparken oldukça önemlidir. Farklı hava koşullarına uyum sağlayabilecek ve seni yürüyüş esnasında rahat ettirebilecek hiking termal içliklerine Decathlon güvenilirliği ile ulaşabilirsin.

Trek 500 Forclaz Erkek Alt İçlik – Detaylı incelemek ve satın almak için hemen tıkla!
Hiking İçlik Nasıl Yıkanır?

Decathlon ile sahip olduğun termal içlik, iç etiketinde yıkama ve kullanım talimatları içerir. İçliğini doğru yöntemlerle temizlemek için öncelikle kullanım talimatlarına bakabilirsin. Termal içlikler genellikle çamaşır makinesinde 30 ila 40 derece arasında yıkanabilir. Yıkama esnasında beyazlatıcı deterjanlar kullanmaktan kaçınabilirsin. Deterjan olarak çok sert yapıda olmayan, günlük kıyafetlerin için kullandığın deterjanları kullanabilirsin. Hiking planladığından daha kısa veya uzun sürebilir. Parkur sonunda evinden uzakta olabilirsin. Bu nedenle Decathlon termal içlikleri, zorlu koşullar karşısında işini kolaylaştırabilmek için elde de yıkanabilir şekilde üretilmiştir. Elde yıkama için de 30 derece su sıcaklığı yeterli olur. Kurutma için hiking içliğini bir havlu üzerine serebilirsin. Her koşulda sana yardımcı olacak ve seni koruyacak hiking içliklerine Decathlon üzerinden zevkine uygun renkler ve uygun fiyatlarla sahip olabilirsin. Zorlu parkurlar karşısında seni rahatlatabilecek ürünler için Decathlon’daki ürünleri hemen inceleyebilirsin.

Sağlıkla ve sporla kal!