Soğuk hava koşullarında doğada vakit geçirmek isteyenler, şüphesiz ki doğa ve hava koşullarına uygun ekipmanlara sahip olmak zorundadır. Kış aylarında doğada yürüyüş yaparken hem keyifli zaman geçirmek hem de düzensiz ve kaygan zemine güvenle basabilmek için; zemini iyi kavrayan, ayaklarını sudan ve soğuktan koruyan dayanıklı botlara ihtiyacın olacaktır. Quechua SH500 X-Warm erkek outdoor bot, kış için ihtiyaç duyduğun koruma ve konforu eksiksiz olarak sana sunar.

Yüksek Isı Yalıtımı

Quechua SH500 X-Warm bot, karlı bölgelerin gerçek kralı vaşaktan ilham alınarak tasarlanmıştır. Yüksek ısı yalıtımı sağlayan bot, karla kaplı zeminlere ayak bastığında hareket halinde -20°C’ye kadar seni sıcak tutan yüksek konçlu deri gövdeye sahiptir. Ürünün hareketsiz halde sunduğu ideal sıcaklık değeri ise -11°C’dir. Sahada ve laboratuvarda test edilen Quechua SH500 X-Warm bot, kadın ve erkek fizyolojilerinin farklı dayanıklılık eşikleri göz önünde tutularak üretilmiştir. 

Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Su Geçirmez Membran 

Quechua SH500 X-Warm bot, nefes alabilirlik ve su geçirmezlik sunan deri ve membranla tasarlanmıştır. Bot içerisinde oluşan teri tahliye eden ve aynı zamanda dışarıdaki suyun içeriye girmesini engelleyen bu membran, 5 – 25 mikrometre boyutlarında son derece ince bir bileşendir ve kumaşın iç tarafında yer alır. Botun elastik gövdeye sahip yüksek gövdesi, kar girişini engellerken soğuk havaya karşı sana mükemmel bir koruma sağlar. Ara taban kısmı, en ideal ısı yalıtımı düzeyini sunarak ayaklarını maksimum derecede korur ve tüm ıslak zeminlerde ayaklarını kuru tutar. Ürün, mekanik bir ayağa giydirilerek laboratuvarda su geçirmezlik, kullanım ve eskitme testlerinden geçirilmiştir.

Nefes Alan Tasarım ile Termal Rahatlık 

Eğer bir botun içi çok sıcak olursa ya da yeterince nefes almazsa içeride nem birikir ve ayakların üşür. Quechua SH500 X-Warm bot, sıcak tutma ve nefes alma kapasitesi arasındaki dengeyi mükemmel bir biçimde sağlayan termal rahatlığa sahiptir. Bu botlar, suyun içeri girmesini önlerken aynı zamanda teri de dışarı atan bir membran ile tasarlanmıştır. Böylece ayakların nefes alırken aynı zamanda sıcak ve kuru kalır. 

Benzersiz Zemin Tutuş

Quechua SH500 X-Warm botun karlı ve ıslak zeminler üzerinde sağladığı mükemmel zemin kavrayış özelliği sayesinde parkuru güvenle tamamlayabilirsin. SNOWCONTACT teknolojisi ile üretilen kaymaz tabanlarda, özel bileşenler ve benzersiz zemin kavrayış sağlayan bir krampon tasarımı kullanılmıştır. SNOWCONTACT tabanlar, kar üzerinde klasik ayakkabılara oranla çok daha etkili bir tutunma sağlar. Bu taban yapısı sayesinde Quechua SH500 X-Warm bot, buz üzerinde kaymaz ve yere güvenli bir şekilde basmana yardımcı olur. 5 mm yükseklikte olacak biçimde seçilen kramponların yüzeyi ve tasarımı karlı arazilerde benzersiz tutunma ve fazla suyu tahliye amacıyla geliştirilmiştir. Zemin tutuş itiş gücünü optimize eden ve eğimli yolda kaymayı engelleyen tabanda bulunan ek kumaş yağmur, buz veya kar gibi zorlu koşullarda kayma ve sürüklenmenin önüne geçerek ayağını sabit kılar ve güvenliğini sağlar. Doğru bir zemin tutuş, iniş ya da yokuşlarda adımlarını düzgün atmana yardımcı olurken botun ayağından  kaymasını ve ayaklarının su toplamasını önler. Böylece enerjin botlara en iyi şekilde aktarılır ve daha az yorulursun. 

Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Uzun Süreli Dayanıklılık

Mühendisler tarafından birçok testten geçirilen Quechua SH500 X-Warm bot, kopça ve bağcıklarının sağlamlığı, UV ışınlarına karşı dayanıklılık, hızlandırılmış eskitme, birleştirme kalitesi, zehirli madde kullanımı, gövde ve taban bileşenlerinin yıpranmaya karşı dayanıklılığı bakımından doğrulanmıştır. 

Soğuk kış günlerinde yapacağın outdoor etkinliklerin için benzersiz konfor ve sıcaklık sunan Outdoor Quechua SH500 X-Warm botların yanı sıra outdoor mont modellerini ve tüm outdoor giyim ürünlerini Decathlon’da kolayca bulabilir ve hemen satın alabilirsin. 

Sağlıkla ve sporla kal!