Isıtıcılar, kış sporları ve outdoor aktivitesi tutkunları için, dış ortamda beden konforunu yükselten ekipmanlardan biridir. Taşınabilir olması, pil ya da başka bir güç kaynağına ihtiyaç duymaması ve kullanım kolaylığı bu ürünler için tercih sebebidir. Ped formundaki bu ürünler, özellikle kayak ve snowboard gibi zorlu kış sporlarında, soğuktan kaynaklanan sağlık problemlerinin önüne geçerek daha uzun süre, maksimum performans göstermeni sağlar. Bu kullanışlı ısıtıcı pedler, Decathlon’da Wedze’nin, bedeninin farklı noktalarına göre özelleşmiş tasarımlarıyla yer alır.

Vücut Isıtıcıları Nasıl Kullanılır?

Aktif karbonun havayla temasıyla aktive olan ürünü, kıyafetlerine yapıştırarak kullanabilirsin. Özel yapışkanı sayesinde kumaşa hızlı bir biçimde sabitlenir. Kullanım süresi dolunca da kıyafetlerinden kolayca çıkarabilirsin. Güvenli bir kullanım için direkt tenle temas etmemesine dikkat etmelisin. Maksimum fayda sağlamak için, vücut ısıtıcısını ilk katman kıyafetine uygulayabilirsin.

Detaylı incelemek için hemen tıkla!

Dışarıdaki katmanlar, ısıyı koruyarak daha efektif bir kullanım deneyimi sağlar. İçeriğinde yer alan aktif karbon ısının kaynağıdır. Vermikülit minerali, ısınan havayı koruyarak daha uzun süreli kullanım imkanı sunar. Dış katmandaki ped yumuşak ve konforludur, kullanım sırasında rahatsızlık vermez. Ürün, tüm bedende kullanıma uygundur. Paketinde 10 adet ürün yer alır.

Ayak Isıtıcısının Faydaları

Kış sporları, dağcılık ve kamp gibi aktivitelerde ayaklarının ısısını korumak zor olabilir. Ayaklar için özel olarak tasarlanmış Wedze ayak ısıtıcısı, çorap üzerinden ayaklarını sıcak tutmayı hedefler. Yumuşak dış katmanı sayesinde ayaklarında rahatsızlık hissine yol açmaz. Özel içeriği sayesinde nemden etkilenmez.

Detaylı incelemek için hemen tıkla!

Ayağının üst kısmında ya da parmaklarının altına, kumaş üzerine yapıştırarak kullanabilirsin. Kullanmadan önce paketi açarak aktif karbonun oksijenle buluşmasını sağlamalısın. 5-6 defa salladıktan sonra ısıtıcı çalışmaya başlar. İdeal kullanım için oda sıcaklığında 10 dakika kadar bekletebilirsin. Özel yapışkanı sayesinde hareket sırasında da kumaşa sabit kalır.

Artık Ellerin Üşümesin

Soğuk havalarda, ellerinin üşümesi, anın tadını çıkarmanın önüne geçebilir. Kış sporlarında, en iyi performansı sağlamak için, ellerini sağlıklı sıcaklıkta tutarak bedenindeki stresi azaltmalısın. Wedze el ısıtıcıları, bunu sağlamanın en pratik yollarından biridir. Mont ya da pantolonunun cebine kolayca sığan ısıtıcıyı, gereken her durumda ellerini ısıtmak için kullanabilirsin. Eldivenin içine de sığan özel tasarım, cildine zarar vermez.

Detaylı incelemek için hemen tıkla!

Aynı paket içeriğinde el ve ayaklar için iki farklı tür ısıtıcı bulunan ürünler, kış sporlarından aldığın keyfi en üst seviyeye çıkarır. Soğuğun rahatsız edici etkisinin ortadan kaldıran bu ürünler iki tane el ve iki tane ayak için olmak üzere paketlenmiştir. En az 5 saat boyunca, uzuvlarını sıcak tutar. Kayak, snowboard gibi kış sporları dışında, kışın doğada yapılan tüm aktivitelerde kullanılabilecek, fonksiyonel bir üründür.

Yakından incelemek için hemen tıkla!

Vücut Isıtıcısı Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisin?

  • Ürünü kullanmak için çantana ya da yanına aldığında son kullanma tarihini kontrol etmelisin. Son kullanma tarihi geçmiş ürünler, kullanım sırasında daha düşük sıcaklık sağlayabilir ya da daha kısa süre ısı sunar.
  • Ürünlerini kullanırken cildine direkt temastan kaçınmalısın. En etkili kullanım için, fazla kalın olmayan bir kumaşa sabitleyebilirsin. Isıtıcının yaydığı ısı, tekstil ürünlerine zarar vermez.
  • Hipotermiye bağlı, hassasiyetini kaybetmiş (donma meydana gelmiş) ciltlerde kullanıma uygun değildir. Böyle bir durumda kullanıldığında, zaten strese giren epidermis dokuya zarar verebilir.
  • Diyabet hastası ya da hamileysen, cilt, sinir hasarın, dolaşım problemlerin varsa, bu ürünleri kullanmadan önce doktoruna danışmalısın.

Bütün beden için özelleşmiş farklı vücut ısıtıcılarını, Wedze kalitesiyle Decathlon’da bulabilirsin. Online kanal üzerinden hızla sipariş verip outdoor kış etkinliklerinin keyfine konfor katabilirsin.

Sağlıkla ve sporla kal!