Kış sporları, su sporları ve diğer açık hava sporlarında yanında mutlaka bulundurman gereken ürünlerden biri olan su geçirmezliği yenileyen deri ayakkabı yağı Forclaz, deri ayakkabıların su geçirmezlik performansını koruma altına alır. Deri ayakkabılara bakım yapma özelliği de bulunan ürün, deri ayakkabıların üzerinde leke oluşmasını da önleyebilir. Uygulama aşaması oldukça kolay olan ve hem profesyonel hem de amatör sporcuların güvenle tercih ettiği Forclaz, özel bileşenleri ve zengin formülüyle günlük kullanım için de ideal bir yapı sergiler. 

Kış Sporlarında Güvende Kal

Kayak, buz pateni, kızak, kar kayağı, buz hokeyi, körling, kar raftingi, bandy, dağcılık, kampçılık, avcılık, tırmanış çeşitleri, bisiklet gibi yüksek tempolu açık hava sporlarında en büyük yardımcılarından biri olan su geçirmezlik koruyucusu, spor aktiviteleri sırasında ayaklarının nem ve ıslaklıktan korunmasını sağlar. Deri yüzeylerin üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturarak yağmur, kar, buz, çamur gibi etkenler sebebiyle meydana gelen sıvıların deri yüzeyden alt tabakaya sızmasını önler. Bu sayede ayakların nemden ve ıslaklıktan gün boyu korunmasını sağlayan ürün, performansının her zaman en üst seviyede kalmasına yardımcı olur. 

Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Deri yüzeylere sahip olan outdoor ayakkabı seçeneklerine, suni deri outdoor ayakkabı yüzeylerine uygulanabilen ürün, deri yüzeylerin sudan etkilenerek deforme olmasını da engeller. Suyla temas ettiğinde renk solması, lekelenme, tahriş gibi istenmeyen sonuçlar oluşan deri yüzeyler, bu özel ayakkabı yağı yardımıyla korunarak derinlemesine bakım işleminden geçirilir. Su geçirmezlik özelliğini korumanın yanı sıra lekelenmeyi de önleyen ürünü günlük kullanım için tercih ettiğin deri ayakkabılarına da uygulayabilir, sünger ya da yumuşak bir bez yardımıyla kolaylıkla kullanabilirsin. 

Su Sızdırmalarını Kontrol Altına Al

Forclaz yağ, deri ayakkabıların üzerinde bulunan su damlalarının, ayakkabı yüzeyinden kayarak uzaklaşmasına yardımcı olur. Ayakkabının yüzeyinde yumuşama sağlayan ürün, yalnızca su geçirmezlik özelliği bulunan deri ayakkabılarda bu özelliği yenileme işlevi sergiler. Ancak, uygulama yapılan ayakkabılarda su geçirmezlik özelliği bulunmuyorsa bu durumda yalnızca ayakkabı bakımı yapmak amacıyla kullanılabilir. Bileşenleri arasında hayvansal bir ürün bulunmayan özel yağ, uzun süredir kullanmadığın su geçirmez ayakkabıların dış yüzeyini de kolaylıkla yeniler. İşlem sonucunda gün boyu kuru ayaklarla spor yapabilir, performansını yükseltebilir, sınırları dilediğin kadar zorlayabilirsin. 

Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Parafin, parfüm, renklendirici, vaks gibi özel bileşenlerden meydana gelen Forclaz ile deri ayakkabılarına bakım yapabilir, daha parlak, yeni ve bakımlı görünmelerini sağlayabilirsin. Forclaz bakım yağı ile deri ayakkabılarını boyamana ya da cilalamana gerek kalmadan, gün boyu kullanabilirsin. Yağışlı havalarda güvenle tercih edeceğin ürünü, kar üzerinde kullanacağın ayakkabılarına da uygulayabilir, deri ayakkabılarının su temasıyla deforme olmasını önleyebilirsin. Deri ayakkabılar için hazırlanan bakım ürününü yalnızca deri ayakkabılarında kullanabilir, süet ayakkabı gibi özel deri çeşitlerine sahip olan ayakkabıların için diğer süet bakım ürünlerini değerlendirebilirsin.  

Dağcılık, tırmanış, avcılık, kampçılık, balıkçılık gibi yoğun suyla temas edebileceğin spor dalları için, su sporları için ve kar sporları için tercih edebileceğin bakım yağı, derinin nefes almasını sağlayarak su tutmazlık özelliğini yeniler. Kar ayakkabıları üzerinde de üstün performansa sahip olan ürün, yağ, parafin balmumu, mikrokristalli balmumu, parfüm gibi içerikleriyle deri yüzeyin sudan korunmasına katkıda bulunur. 

Sportif aktiviteler sırasında ıslaklığa karşı bariyer oluşturan, özellikle balmumu içeriğiyle deri yüzeyi koruma altına alan ürünü kullanarak performansını sergilerken kendinden emin adımlar atabilirsin. Sırt çantanda mutlaka bulunması gereken hayat kurtarıcı ürünlerden olan Forclaz bakım yağını gün içerisinde ihtiyaç duyduğun kadar uygulayabilir, su geçirmezliği olan bütün ayakkabılarının özelliğini yenileyebilirsin. Sen de Decathlon Forclaz su geçirmezliği yenileyen ayakkabı yağını hemen sepete ekleyebilir, yeni bir ayakkabı satın almak yerine mevcut ayakkabılarının özelliğini yenileyebilirsin. 

Sağlıkla ve sporla kal!