Kış sporları, outdoor aktivitelerden hoşlanan herkesin en çok ilgi gösterdiği branşlar arasında yer alır. Kış aylarında doğada gerçekleştirilen etkinliklere katılırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında ise vücut ısısını koruyacak ekipmanlar edinmek gelir. Kışlık spor giyim unsurları, farklı tasarımları ve özellikleriyle her türlü kış sporunda rahatlıkla tercih edilebilir. Eğer sen de kışın doğayla baş başa kalmak ve sınırları zorlayan spor etkinlikleri gerçekleştirmek istersen, aşağıdaki kıyafet seçeneklerinden edinebilir ve sağlığını koruyabilirsin.

Outdoor Botlar ve Kar Ayakkabıları ile Güvende Kal

Kış aylarında ayakları sıcak tutmak herkesin en temel ihtiyaçlarından biridir. Kış sporlarına katılanlar ise bu ihtiyacı herkesten daha fazla hisseder. Özellikle havanın eksi derecelerde seyrettiği günlerde, karlı ve buzlu ortamlarda ayak sıcaklığını korumak hem sağlık hem de spor performansı açısından büyük önem taşır. Kış sporlarında ayaklarının üşümesi, çeşitli hastalıklarla karşılaşmana yol açabilir. 

Tüm outdoor ayakkabılarımızı görmek için hemen tıkla!

Üşüme nedeniyle oluşacak uyuşma, hissizlik, karıncalanma gibi durumlar ise spor performansının düşmesine neden olabilir. Bu gibi aksilikler yaşamamak için ayaklarını daima sıcak, kuru ve güvende tutacak outdoor ayakkabı ve bot modellerine yönelmende yarar bulunur. Kışlık outdoor ayakkabı ve bot seçenekleri, su geçirmez tasarımları sayesinde yağmurlu ve karlı günlerde, çamurlu ve buzlu zeminlerde güvenle kullanılabilir. Termal özellikleri sayesinde ayaklarının ısısını dengeleyen ürünler, nefes alıp verebilen yapısıyla da öne çıkar. Ayaklarının temiz havayla temas etmesini sağlayan ürünler, ter oluşumunu en aza indirir ve mevcut teri de dışarı atar. Bu sayede sana büyük bir konfor sunan ürünler, kayma önleyici kramponları ile de seni çeşitli kazalara karşı korur.

Yelek, Mont ve Kazak Seçenekleriyle Kolayca Isın

Kış aylarında outdoor aktivitelere katılırken doğanın en sert koşullarını bile göz önünde bulundurmanda ve tedbirli davranmanda yarar bulunur. Vücut ısını daima yüksek tutmak için ise outdoor etkinlikler için özel olarak üretilen yelek, mont, kazak ve sweatshirt seçeneklerinden edinmen önerilir. Outdoor mont türleri, polyester bileşenli elyaftan ya da kuş tüyünden üretilen dolgu bölümleri sayesinde soğuğun ve rüzgarın vücuduna temas etmesini önler ve ısı yalıtımı sağlayan lastikli kısımlarıyla da sana yüksek bir konfor sunar. 

Tüm outdoor kıyafetlerimizi incelemek için hemen tıkla!

Kampçılık, tırmanıcılık, kampçılık gibi kollarını aktif şekilde kullanmanı gerektirecek etkinlikler için ise outdoor yelek türleri üretilir. Dolgulu polyesterden ya da polar kumaşından tasarlanan yelekler, fermuar detaylarıyla sırtını ve göğsünü soğuğa karşı koruyabilmeni sağlarken çok cepli yapısıyla da kişisel eşyalarını rahatça taşıyabilmene olanak tanır. Outdoor etkinlikler için üretilen sweatshirt ve kazak türleri de kış aylarında sıcak kalmanı sağlayacak başlıca ürünler arasındadır. 160 – 250 gram arasında değişen ağırlıklarıyla son derece hafif bir yapı sergileyen sweatshirt ve kazak türleri, vücuduna yük bindirmeyen yapısı sayesinde kolayca taşınabilir ve katlanabilme özellikleriyle de çanta ve çadırlarda az yer tutarak sana kullanım kolaylığı sağlar.

Vücut Isıtıcı ve Termos Ürünleriyle Sağlığını Koru

Kayak, snowboard, snow hiking gibi karlı ve buzlu ortamlarda gerçekleşen spor etkinliklerine katılacaksan, vücut ısıtıcı ürünlerden de yararlanabilirsin.

Tüm ısıtıcı çeşitlerimiz için hemen tıkla!

Termal bantlar ve lastiklerle boynunu, sırtını, kollarını, bacaklarını ve belini bölgesel olarak ısıtabilir, boyunluk ve balaklava ürünleriyle de rüzgarın ve karın tenine temas etmesini önleyebilirsin. Dilersen kıyafetlerinin içine yerleştirebileceğin vücut ısıtıcı pedlerden yararlanabilir ve böylece kar sporlarının tadını rahatça çıkarabilirsin. Doğayla baş başa kalırken içini de ısıtabilmek için termos seçeneklerinden de yararlanabilir ve dilediğin kadar sıcak içeceği yanında rahatlıkla taşıyabilirsin. 

Termos çeşitlerimiz için hemen tıkla!

Senin için özel olarak üretilen birbirinden kaliteli ayakkabı, mont, yelek, polar, vücut ısıtıcı ve termos modellerini Decathlon’da bulabilirsin.

Sağlıkla ve sporla kal!