Quechua Warm SH100, erkeklere özel olarak karlı zeminler için tasarlanmış bir ayakkabıdır. Kar yüzeyinde gerekli olabilecek ideal sıcaklık değerleri için erkek fizyolojisi göz önünde bulundurulmuştur. İç astar ve dış yüzeyde kullanılan özel dokular, bağcık ve kopça gibi yan materyaller yıpranmaya karşı dayanıklı malzemelerden oluşur. Malzemelerin birleştirilmesinde kullanılan teknik kullanım, hava koşulları ve UV ışınlarına karşı da Quechua Warm SH100 erkek kar ayakkabısını dayanıklı kılar. Üst kısmında bulunan bağcıkları ayak yapına göre ayarlayarak ayağını tam olarak kavramasını sağlayabilirsin. Ayakkabının üst topuk kısmında bulunan kanca ayakkabıyı kolayca giyip çıkarmanı sağlar. Isı kontrolü, su geçirmezlik ve özel kaymaz taban teknolojisinin bir araya geldiği Quechua Warm SH100 erkek kar ayakkabısı ile karlı yüzeylerde rahat ve güvenli doğa yürüyüşleri yapabilirsin.

Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Snowcontant Tabanlar ile Yer Tutuş ve Kaymazlık Özelliği

Quechua Warm SH100 tabanında kullanılan kauçuk yapı Snowcontant teknolojisi etkili bir tutuş ve kaymazlık sağlayan özel malzemelerin bileşiminden oluşur. Taban malzemesi kadar tasarımında kullanılan 3mm’lik kramponlar karlı zeminlere özel olarak yerleştirilmiştir. Bu krampon dizaynı sert karlı zeminde ayakkabının yeri kavramasını, buzlu zeminde ise ayakkabının kaymamasını sağlar. 

Karda yürüyüş sırasında botun zemininde birikebilecek fazla kar suyunun dışarı atılması bu özel taban sayesinde gerçekleşir. Böylece kayma riski olmadan uzun süreli hobi amaçlı outdoor aktiviteleri yapabilirsin. Kramponların adedi ve kalitesi botun yer tutuş kalitesini belirleyen faktörlerdir. Quechua Warm SH100 erkek kar ayakkabısı, arazi ve laboratuvarda gerçekleştirilen testler sonucu ideal malzeme ve yapıda tasarlanmıştır. Kar yüzeyinde tırmanış yaparken iyi bir yer tutuşu sana dengeli bir yürüyüş ve itiş gücü avantajı sağlar.

Quechua Warm SH100 Termal Konfor

Quechua Warm SH100 erkek kar ayakkabısının iç ve dış yüzey malzemeleri termal bir yalıtım ile ayak ısısını dengede tutar. Ayağının fazla sıcak olması veya terleme sonucu oluşabilecek nemlenme eğer dışarı atılmazsa üşüme hissi yaratabilir. Quechua Warm SH100’ün nefes alabilen yapısı bir yandan dış ortamdan soğuk girmesini önlerken diğer yandan aktivite sırasında ayakkabı içerisinde oluşabilecek fazla ısı ve terlemeye bağlı nemlenmeyi dışarı iletir. Böylece ayağın kuru ve dengeli bir sıcaklıkta kalarak termal konfor sağlanır. 

Quechua Warm SH100 erkek kar ayakkabısı, seni ideal sıcaklık limitleri hareket halinde -20ºC, dinlenme halinde -11ºC soğuğa karşı korur.

Ayağında termal konforu sağlamak için ayakkabın kadar kullandığın çorap da önemlidir. Kullandığın çorabın nefes alabilir, sıcak tutan yapıda olmasının yanı sıra ayakkabının gövde uzunluğuna uygun olması gerekir.

Quechua Warm SH100 Su Geçirmezlik Özelliği

Kar suyuna dirençli özel bir kaplama kullanılan Quechua Warm SH100 erkek kar ayakkabısı suyun emilmeden dış yüzeyden akmasını sağlar. Bu dayanım laboratuvar ortamında mekanik bir ayağa giydirilen ayakkabının yarıya kadar su içerisinde yürüyüş hareketleri ile deneye tabi tutulması sayesinde test edilmiştir. Koruyucu özel kaplama ile ayakkabının su çekmemesine bağlı olarak ayağında ekstra bir ağırlık oluşmadan, yürüyüşüne konforlu bir şekilde devam edebilirsin.

Quechua Warm SH100 Kar Ayakkabısı Kullanımı

Quechua Warm SH100 erkek kar ayakkabısının uzun ömürlü olması için, kullanım sonrası ayakkabını kuru ve havadar bir yerde kurutman gerekir. Dış yüzeydeki su geçirmezlik özelliğini uzun süreli kullanımda, Decathlon’da bulunan kar ayakkabılarına özel sprey ve sıvı ürünler ile yenileyebilirsin. Ayakkabını saklama koşulları da uzun ömürlü bir kullanım için önemli bir etkendir. Ayakkabını nem ve ışık olmayan havadar bir yerde saklaman önerilir. 

Sahip olmak için son 1 adım kaldı! Hemen tıkla!

Sen de karlı bölgelerde zemin ve hava şartlarına bağlı koşullara karşı rahatça yürümek ve bir outdoor ayakkabı rahatlığıyla doğanın tadını güvenle çıkarmak için, Quechua Warm SH100 erkek kar ayakkabısına Decathlon ayrıcalığıyla hemen ulaşabilirsin.

Sağlıkla ve sporla kal!