Snow hiking şehirden uzaklaşmak, stresi azaltmak ve kendini doğanın kucağına bırakmak için elverişli aktiviteler arasında yer alır. Karda yürüyüş yapmak son derece keyiflidir, ancak mevsim koşulları sebebiyle snow hiking yapmaya gitmeden önce hazırlıklı olmak çok önemlidir. Hem snow hiking yaparken rahat olmak hem de tehlikeli durumlara karşı önlem almak için mutlaka çantanda bulunması gereken kıyafetler ve ekipmanlar vardır.

Karda Yürüyüş için Kullanışlı Sırt Çantaları

Snow hiking için hazırlanırken öncelikle gideceğin bölgenin mevsimsel koşullarını incelemen gerekir. Detaylı hava durumu kontrolü yaparak en yüksek ve düşük sıcaklıkları belirleyebilir, rüzgar hızını tespit edebilir, yağış türleri ve yüzey koşulları hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Zorlu hava koşulları, yanında bulunması gereken eşya sayısını arttıracaktır. Bu sebeple yeterli alanı sağlayan ve kullanışlı sırt çantası modellerini kullanman gerekir. Sahip olman gereken çantanın özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Eşyaların kolayca sığması için yeterli kapasite
 • Güçlü materyallerden tasarlanan sağlam yapı
 • Eşyaları rahat bulmanı sağlayan çok gözlü düzen
 • Taşıma kolaylığı getiren ergonomik dizayn
 • Dahili yağmur kılıfı ya da su geçirmezlik özelliği
 • Sırt terlemesine sebep olmayan, nefes alabilen tasarım
Tüm outdoor çanta modellerimiz için hemen tıkla!

Mutlaka Yanında Bulunması Gereken Snow Hiking Kıyafetleri

Karda yürüyüş sırasında soğuk hava koşullarına karşı yeterli koruma ekipmanını yanında bulundurman gerekir. Taşıdığın çantada yedek kar botları, su geçirmeyen ve ısı koruyucu montlar, kullanışlı yürüyüş pantolonları, bere ve eldivenlerin yer alması gerekir. Yanında bulunan kıyafetler snow hiking için tasarlanmış özel giysiler olmalı. Bu kıyafetler şöyledir:

 • Kış Yürüyüş Botları: -6 dereceye kadar dayanıklı ve yalıtım özellikleri olan yüksek kış botlarına çantanda yer vermelisin. Botun içine kalın çorap giymen gerekeceği için, kendi ayak numarandan yarım beden büyük olan botları tercih edebilirsin.
Tüm outdoor botlarımız için hemen tıkla!
 • Sıcak Tutan Çoraplar: Kan dolaşımı konusunda sorun yaratmayacak rahat çorapları kullanman avantaj sağlar. Çorapların su geçirmez olduğundan ve terleme yapmadığından emin olman gerekir.
Tüm outdoor çorap seçeneklerimiz için hemen tıkla!
 • Kullanışlı Bereler: Snow hiking için yanında iki bere bulundurabilirsin. İlk olarak yüksek efor sarf ettiğin anlarda kullanman için hafif yün bir bere almalısın. Diğeri ise daha soğuk zamanlar için kalın bir bere olmalı.
Tüm bere ve şapka modellerimiz için hemen tıkla!
 • Eldiven Çeşitleri: Karda yürüyüş sırasında en az iki çift eldiven taşımalısın. Bu eldivenler, terletmeyen kumaşlardan üretilen ve elini saran modeller olmalı.
Tüm eldiven modellerimiz için hemen tıkla!
 • Mont: Su geçirmeyen ve aynı zamanda rüzgar kesen bir mont senin için kullanışlı olur. Aynı zamanda kapüşonu olması da sana avantaj sağlar.
Mont modellerimiz için hemen tıkla!
 • Pantolon: Çantanda yer alması gereken ana giysilerden bir diğeri, su ve rüzgar önleyen rahat pantolon çeşitleridir.
Tüm outdoor pantolonlarımız için hemen tıkla!

Çantanda Taşıman Gereken Karda Yürüyüş Ekipmanları

Karda yürüyüş sırasında, yanında taşıdığın giysiler kadar önemli olan bir diğer şey, karda yürüyüş ekipmanlarıdır. Bu ekipmanlar, hem yürüyüşü daha konforlu kılar hem de tehlikeli koşullarda sana yardımcı olur. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Su Şişeleri: Çantanda üç adet, birer litrelik su şişesi taşımalısın. Yürüyüş sırasında her zaman temiz suya ulaşmak mümkün olmaz. Şişenin buzlanma önleyici olması avantajlı olur.
 • Pusula: Yolu kaybetme tehlikesi yaşarsan yanında taşıyacağın bir pusula ile yönünü tayin edebilirsin.
 • Düdük: Herhangi bir tehlike anında sesini duyurmak için düdük kullanabilirsin.
 • Güneş Gözlüğü ve Güneş Kremi: Snow hiking sırasında kardan yansıyan güneş ışınları gözünü alabilir ve cildinin yanmasına sebep olabilir. Yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi ve güneş gözlüğü işini kolaylaştırır.
 • Ateş Kiti: Gece yürüyüş alanında kalman gerekirse soğuktan korunmak için ateş yakmalısın. Kolay yanabilen ve suya dayanıklı bir ateş kiti sana yardımcı olur.
Tüm outdoor ekipman ve aksesuarlarımız için hemen tıkla!

Karda yürüyüş öncesinde, yolculuk çantanı gerekli kıyafetler ve ekipmanlarla doldurman gerekir. Kar yürüyüşü için tüm ihtiyaçlarını Decathlon üzerinden tamamlayabilirsin!

Sağlıkla ve sporla kal!