Yoğun kış şartlarında sıcak kalman için tasarlanan 3’ü 1 Arada Trekking Montu Travel 500 Forclaz, farklı katmanları sayesinde, değişken hava koşullarında da maksimum konfor sağlıyor. Siyah ve kahverengiden oluşan iki renk seçeneği ile günlük hayatta da beğenerek kullanabileceğin bu outdoor mont ile artık çok daha rahat antrenman yapabilirsin. Sıcak tutmasının yanı sıra su geçirmez üst yüzeyi sayesinde yağmurlu havalarda da spor yapmana imkan veren Travel 500 Forclaz, seyahatlerinde seni yalnız bırakmıyor. Az yer kapladığı için kolaylıkla yanına alabileceğin bu şişme mont ile trekking yaparken de çok rahat edeceksin. 

Farklı Hava Koşullarına Uygun Tasarım

3 katlı yapısı ile farklı hava koşullarında kullanabileceğin Trekking Montu Travel 500 Forclaz, ısı yalıtımı sağlayan termal modüler özelliği ile -10 derecede bile sıcak kalmana imkan tanıyor. 5000 mm kaplama kumaşı ile yağmurlu havalarda da güvenle kullanabileceğin bu trekking montu, su sızdırmaz dikişlerinin de yardımıyla 3 saatlik yağmura karşı seni koruyor. Ripstop bileşeni ile güçlendirilmiş  dış yüzeyi sayesinde darbe ve yırtılmalara karşı da dayanıklı olan Travel 500 Forclaz, çok daha uzun ömürlü kullanım imkanı sunuyor. Trekking ya da hiking  gibi enerji yoğun bir sporun tüm ihtiyaçları gözetilerek tasarlanan montun koltuk altlarında bulunan fermuarları, adeta birer havalandırma işlevi görerek vücut ısını dengeliyor ve aşırı terlemelerin önüne geçiyor.

Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Mükemmel Su Geçirmezlik Özelliği

Travel  500 Forclaz Trekking Montu, ISO 811 standardını temel alan su geçirmezlik testine göre üretiliyor.

Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Buna göre kumaşın su basıncına dayanıklılığı, yüksekliği mm cinsinden ifade edilen su sütununun altındaki yüzeye yaptığı basınçla ölçülüyor. Bu basınç arttıkça, ürünün su geçirmezlik özelliği de artıyor ve böylece yalnız hafif şiddetli yağmurlarda değil, orta dereceli ve hatta şiddetli yağmurlarda su geçirmediği garanti ediliyor. 5.000 mm su geçirmezlik seviyesine sahip olan Travel 500 Forclaz, 5.000 mm su tarafından uygulanan basınca rahatlıkla dayanıyor, ki bu da yaklaşık üç saatlik sağanak yağışa denk geliyor.

Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Kullanım Kolaylığı Sağlayan Detaylar

Esnek parçalarla şekillendirilen mont, bu özelliği ile maksimum hareket serbestliği sağlıyor. Standart kesimli yapısı ve geniş iç hacmi, 2. katman olarak mikro polar yapılı teknik bir kıyafet giyebilmene de imkan tanıyor. Dolguyla desteklenmiş şişme iç kısmı ergonomik fermuar sistemi ile kolaylıkla ve hızlıca çıkarılabilen 3’ü 1 Arada Trekking Montunun bu iç parçası tek başına da kullanılabiliyor ve 2 el cebine ilaveten 1 tane de fermuarlı iç cebi bulunuyor.

Diğer Teknik Özellikler

  • Emniyet kemerlerinde ya da paraşütlerde kullanılan poliamidden üretilen ana kumaş ve ana astar, Travel 500 Forclaz montun dayanıklılığını artırırken polyester iç dolgusu ise yalıtım ve esnekliği güçlendiriyor.
  • 3’ü 1 arada Trekking Montunun, ekstra koruma sağlayan fırtına tipi kapüşonunda dahili siperlik bulunuyor. Yüzüne ekstra koruma sağlayan kapüşonun elastik kordonları ise yüksekliği ve derinliği en rahat edeceğin şekilde ayarlamana yardımcı oluyor. 
  • Montun etek ucu yine aynı şekilde elastik kordonlarla ayarlanabilirken bilek kısmında bulunan cırt cırtlı bantlar bilek genişliğini istediğin gibi ayarlamanı sağlıyor.
  • 2 adet el cebi ve 2 adet göğüs cebi ile kişisel eşyalarını taşıman kolaylaşırken tüm ceplerde bulunan su geçirmez fermuar sistemi ise koruma ve güvenlik sağlıyor. 

Fransa’nın Haut-Savoie bölgesinde bulunan Mont-Blanc dağı eteklerinde üretilen Forclaz, nihai kullanıcı memnuniyeti düşünülerek tasarlanıyor ve profesyonel sporcular tarafından, en zorlayıcı şartlar altında test ediliyor. 3’ü 1 Arada Trekking Montu Travel 500 Forclaz, diğer tüm outdoor spor ürünlerini de bulabileceğin Decathlon’da seni bekliyor!

Sağlıkla ve sporla kal!