Tenis markamız Artengo’nun üretmiş olduğu, birçok turnuvada ve birçok eğitmen, sporcu tarafından tercih edilen Artengo TB 930 tenis topumuzu mercek altına alıyoruz. İncelememizle beraber Megasaray Tenis Akademisi (MTA) koçlarından Alaaddin Karagöz’ün topla ve markamızla ilgili fikirlerini de sizlerle paylaşıyoruz.

Tenis toplarında bilindiği gibi direnç/mukavemet toptaki keçe oranıyla direkt bağlantılıdır. Artengo TB 930 topumuz %75 doğal keçe bileşeni ile bu konuda oldukça iddialı. Söz konusu keçe yapısıyla kauçuk bileşeni birleşince bir diğer önemli özelliği ortaya çıkıyor: sekme kalitesi!

Artengo TB 930 tenis topumuz tenis dünyasında önemli otoritelerin onaylarına sahip olmakla beraber (ITF Uluslararası Tenis Federasyonu, FFT, Fransa Tenis Federasyonu, FIT, İtalya Tenis Federasyonu) tüm kort tiplerinde yüksek performans gösterme özelliğine sahiptir. En önemlisi ITF yani Uluslararası Tenis Federasyonu’nun resmi tercihidir.

Şimdi MTA koçlarından Alaaddin Karagöz’ün TB 930 tenis topumuz ve markamız hakkındaki yorumlarına bakmadan önce kendisini tenis dünyasındaki yeriyle biraz daha yakından tanıyalım:

Doğum yılı ve yeri :
05.04.1965 / Adana

Sporculuk Kariyeri;
• 1 kez Büyükler Cumhurbaşkanlığı Şampiyonluğu
• 5 kez Büyükler Türkiye Şampiyonluğu
• 13 yıl DAVIS CUP oyunculuğuAntrenörlük Kariyeri;
• TED Spor Kulübü Baş Antrenörlüğü
• 7 yıl DAVIS CUP Kaptanlığı
• 2014 – (halen) FED CUP Kaptanlığı

Alaaddin Karagöz

“Megasararay Tenis Akademisi olarak tüm yaş gruplarında ve her seviyedeki oyuncularımızla yaptığımız antrenmanlarda Artengo TB 930 topları tercih ediyoruz. Bizzat deneyimleyip gördüm ki; Artengo’nun hem dayanıklı hem de vuruşlarda rahatlık sağlayan bir yapısı var. ITF ( International Tennis Federation) tarafından onaylı olması markaya duyduğumuz güveni artırıyor. 

Ayrıca ARTENGO raketlerin de beklentilerin çok ötesinde olduğunu söyleyebilirim. Gerek yeni başlayan gerekse profesyonel oyuncular için tasarlanmış bir çok raket seçeneği mevcut.  Artengo ürünlerinin özellikle fiyat/performans dengesini oldukça dikkat çekici buluyorum.”

Uluslararası Turnuvalarda Artengo

Tenis dünyasının en prestijli, en çok ödüllü, en yüksek puan elde edilen, spor dünyasında en çok konuşulan ve kıyasıya mücadeleye sahne olan Grand Slam turnuvaları, her profesyonel tenisçinin mutlaka hayallerini süsler. 

Profesyonel tenisin ilk basamağı olan ITF World Tennis Tour kapsamında düzenlenen turnuvalara katılan genç sporcular buradan elde ettikleri puanlar ile dünya sıralamasında yukarılara çıkmayı hedeflerler. Ana hedef ise her zaman  ATP / WTA organizasyonları ile ITF tarafından düzenlenen Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open’da boy göstermektir.  
Bu yıl ve 2021 senesi içerisinde Megasaray Tenis Akademimiz düzenlenecek oln 14 ITF tenis turnuvasına ev sahipliği yapmaya hazır. Bunların içerisinde 2 ATP – 1 WTA , 14 ITF WORLD TENNIS TOUR MEN AND WOMEN, ITF WORLD TENNIS JUNIOR turnuvaları ile ITF World Tennis Tour ve ATP Challenger seviyesindeki uluslararası turnuvalarda Artengo TB 930 topları
yer alarak iddiasını ortaya koymuştur.

Turnuvalarda yer alacak ve kıyasıya mücadeleye dahil olacak tüm tenisçilere başarılar dileriz!

Tüm tenis ürünlerimizi görmek için buraya, diğer tenis içeriklerimize göz atmak içinse buraya tıklayabilirsin!

Sağlıkla ve sporla kal!