Yeni yıla nasıl girersen öyle devam eder derlerdi hatırlar mısın? Gerçekliği elbette yok ama yine de yazımıza bu inanışla başlayalım ve yeni yıla sporla girerek, tüm yılın spor dolu geçmesini temenni edelim. Ne dersin?

2020’nin son gecesini ve 2021’in ilk dakikalarını evimizde birbirinden keyifli ve sportif aktivitelerle geçirebiliriz. Böylelikle yeni yılın sporla dolu geçmesi için ilk adımı atmış oluruz. Lafı daha uzatmadan evde, ailemizle yapabileceğimiz birbirinden eğlenceli sportif aktivite önerilerine geçelim mi?

Dart

7’den 70’e herkesin ilgisini çeken ve evin tüm bireylerini itinayla bir araya getiren sporlardan biri şüphesiz dart! Zihinsel yorgunluğu atarak stresten uzaklaşmanı sağlayan, aynı zamanda yüksek dikkat ve konsantrasyon gerektiren bir sportif aktivite olan dart Ortaçağ İngiltere’sinde, okçu askerler için bir eğitim metodu olarak çıkmış ve bugünkü halini 19.yy’ın sonlarında almıştır. 20.yy’ın başlarında ise bir spor dalı olarak kabul edilmiştir.

Oldukça eğlenceli bir oyun ve sportif faaliyet olan dartın birden falza oyun türü vardır. Sıralamak gerekirse:

  • 310 Elimination
  • 501/701
  • Cricket
  • Yüksek Skor
  • Shangai

Bunlardan bazılarıdır.

Sen de bu eğlenceli ve sportif faaliyet için ilk adımı atarak dart modellerimizi incelemek istersen hemen buraya tıkla!

Dart modellerimiz için hemen buraya tıkla!

Masa Tenisi

Birbirinden farklı boyutlarda olan masa tenisi masalarımızdan birini tercih ederek veya rollnet ürünümüzü alarak bu harika ve hız gerektiren oyunu hayatına sokara, yılbaşı akşamı harika bir gece geçirebilirsin. Teke tek oynayabileceğin gibi takım olarakta meydan okuman mümkün.

Masa tenisinin en önemli faydası el ve göz koordinasyonunu geliştirmesi. Hızın ve çevikliğin çok önemli olduğu bu sporda hızlı karar verme oyunun sonucunda direkt etki eden unsurlardan bir tanesi şüphesiz. Masa tenisinin bir başka mucizevi faydası ise; beynin hafıza ve yön bulmada önemli rolü olan hipokampus isimli bölgesini düzenli olarak uyararak unutkanlıkla ciddi bir şekilde savaşır.

Performans sırasında vücudun neredeyse her noktası, her kası hareket halindedir ve oyun sonrası bu durumun oluşturduğu hissiyatın verdiği haz eşsizdir.

Masa tenisi masalarımızı ve diğer ilgili ürünlerimizi görmek için hemen buraya tıkla!

Hulahop

Bu basit ekipman fitness rutinine renk katabileceği gibi yılbaşı gecesi eşsiz bir eğlence aracı da olabilir. İster yetişkin ol, ister minik bir sporsever hulahopla yapacağın hareketler kuşkusuz uzun kahkahalara ve sonrasında hatırlayacağın harika anılara neden olacak.

Hulahopla en hızlı çeviren ve en uzun süre çeviren gibi farklı konseptlerde eğlenceli yarışmalar düzenleyebileceğini unutma!

Hulahop çeşitlerimiz için hemen buraya tıkla!

Indoor Basketbol

Nba’yı eve getirmeye ne dersin? Aile üyeleriyle kuracağın dream team ile harika bir maç çıkartabilirsin. Farklı yüksekliklerde ve büyüklüklerdeki potalarımızdan evin ve kendin için en uygun olanını tercih ederek nefes kesen bir basketbol maçı için ilk adımı atabilirsin.

Pota modellerimiz için hemen buraya tıkla!

Trambolin

Tüm vücudu harika bir şekilde çalıştıran trambolin ile eğlenirken denge ve koordinasyonunu iyileştirebilir ve harika bir yılbaşı gecesi geçirebilirsin. Trambolin ile üreteceğin oyunlar ise sınır tanımaz, sadece hayal gücünü dinle.

Trambolin çeşitlerimiz için hemen buraya tık tık!

Okçuluk

Bir başka hedef sporu olan okçuluğun da tarihi çok eskilere dayanmakta. Günümüze kadar çeşitli evrimlerle gelen ve bugün sportif bir faaliyet olmasının yanı sıra bir eğlence aktivitesi olarakta kabul gören okuçuluk ailedeki tüm bireylerin ilgisini toplayacak güce sahip kuşkusuz.

Okçuluk da yüksek dikkat ve konstantrasyon gerektiren bir aktivite olmakla birlikte doğru nefes almayı öğretmesi, el ve ayakların orantılı ve doğru kullanılmasını sağlaması, eklem ve tendonların, omuz, sırt ve bacak kaslarının kuvvetlendirmesi, osteoporoz ve skolyoz tedavisinde önemli rol oynaması gibi mucizevi faydaları vardır.

Tüm okçuluk ürünlerimiz için hemen buraya tık tık!

Dans

Dans… Tarih boyunca insanlığın vazgeçilmez aktivitelerinden biri desek abartmış olmayız. Her coğrafyada, her kültürde farklı bir boyut kazanan bu eğlenceli ve mistik aktivite aynı zamanda vücudun tüm kaslarını çalıştırması, denge ve koordinasyon konusunda gelişime katkısı, özgüvene olan katkısı, esnekliği artırmada olan etkisi gibi nedenlerle bir spor dalıdır.

Yılbaşı gecesi ailenle birlikte dilediğin bir dans türünü seçip harika ve unutulmaz, dansla dolu bir yılbaşı gecesi geçirerek yeni yıla merhaba diyebilirsin.

Şimdiden sağlık ve spor dolu, harika bir yıl diliyorum!

Bu yazımız İçerik Uzmanımız ve Ülke Bisiklet Ürünleri Eğitmenimiz Efe Subaşı tarafından yazılmıştır. Efe’nin diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz!