Yetişkinler için çok sayıda outdoor giyim ürünü sunulurken çocuklara özel çeşitlerde aynı zenginliği bulmak zaman zaman zor olabiliyor. Wedze ise çocuk kayak montunu büyük bir titizlikle tasarlıyor ve çoçuk ürünlerindeki çeşitliliği nitelikli bir şekilde artırmayı başarıyor. En sert kış koşullarında yapılan kayak ya da snowboard aktivitelerinde kullanılmak üzere hazırlanan 500 Wedze çocuk kayak montu mühendislik, kumaş kalitesi ve tasarım inceliğiyle bir hayli göz dolduruyor.

Kış Sporları Wedze Mont ile Çok Daha Konforlu

Kar ve soğuk havada yapılan her spor dalı belli başlı riskler taşır. Çocuklar söz konusu olduğunda ise bu risklerin hiçbiri göz ardı edilemez. Wedze, ebeveynlerin haklı kaygılarını gidermek ve çocukların spor esnasında sağlıklı kalmasını sağlamak için nitelikli malzemeleri işlevsel bir tasarımla buluşturuyor. Üründe çocukları sıcak tutmak için elyafla elde edilen güçlü bir dolguya yer veriliyor. Polyester temelli fiberlerden oluşan dolgu kalın yapısı sayesinde en iyi yalıtımı sağlıyor. Montun dışına uygulanan kaplama ise tamamen su geçirmez malzemeler ile yapılıyor. Wedze 500 çocuk kayak montunun üstün ısı performansı dışarıdan gelen soğuk ve nemin içeriye girmesine izin vermezken ciltte oluşan ter kaynaklı buharı da dışarı atabilme özelliğine sahip. Fırçalanmış astar kumaşı sayesinde de ısı kaybı minimuma indiriliyor. 

Montun giyilmesiyle birlikte devreye giren kar koruması ise tasarımın en önemli özelliği. Bel alanında yer alan kar koruması çocukların sağlığını yoğun antrenmanlarda bile en iyi şekilde korumaya aday. Düşme, yuvarlanma gibi karla yoğun temasın yaşandığı sırada bu kar koruması sayesinde soğuk havanın önünde güçlü bir bariyer oluşuyor. Boyun alanındaki koruyucu bant, çene ve yüzün soğuktan korunmasını sağlayarak aksiyon esnasında oluşan kar serpintilerinin yüz ya da baş bölgesine ulaşmasını engelliyor. Marka, çocukların tüm ihtiyaçlarını ve hareket alışkanlıklarını düşünerek tasarımı su geçirmez dikişlerle, dikiş altı yapışkan bantlarla ve kullanışlı cepler ile tamamlıyor. Kapüşon bölümü de cırt cırt bantlar ile kapanabiliyor ve aktif olarak kullanılmadığı anlarda yağmur damlalarından ya da kar tanelerinden korunuyor. Tüm bu özellikler göz önüne alındığında çocukların kar tatilleri ekstra güvenli ve eğlenceli bir hale geliyor.

Çocuk Outdoor Giyim Ürünlerinde Wedze Farkı

Wedze, çocukların da yanlarında taşımak isteyeceği özel eşyaları olabileceğini düşünerek tasarıma beş adet kullanışlı cep ekliyor. Çocukların kolayca ulaşabileceği alanlara yerleştirilen bu cepler dayanıklı fermuarlar ile destekleniyor. Kar tatillerinde en çok kullanılan telesiyej ve teleferik gibi ulaşım araçlarında geçerli olan skipass kartları için montun sol kolunda minik bir cep bile bulunuyor.

Skipass için ayrılan bölümün dışında montun yanında iki adet ve iç astarında da yine iki adet geniş cep yer alıyor. Bu işlevsel cepler sayesinde kar gözlüklerini, içecekleri ve iletişim cihazlarını da mont üzerinde kolayca taşımak mümkün.

Çocuklar, okul ve kreş gibi kalabalık alanlarda eşyalarını birbirleriyle sıklıkla karıştırabilir. Wedze 500 çocuk kayak montu, bu sorun için de neşeli bir çözüm sunuyor ve montun sırt astarına isim yazılabilen bir etiket ekliyor. Bu basit çözüm çocuklar için hem eğlenceli bir detay olmayı başarıyor hem de sorumluluk kazanmalarına ve eşyalarını korumalarına yardımcı oluyor. Kış sporlarında pek çok avantaj sunan Wedze çocuk kayak montu satışa sunulmadan önce zorlu saha testlerine tabi tutuluyor. Spor esnasında oluşabilecek sorunlara ve zorlu hava şartlarına göre uygulanan testler ürünün en iyi haline ulaşmasını sağlıyor. Detaylı testlerin ardından mühendislerden, tasarımcılardan ve ürün müdürlerinden onay alan Wedze 500 çocuk montu en iyi haliyle çocuklara ulaşmayı başarıyor.

Tüm çocuk kayak ve snowboard montları için buraya, kayak yazılarımız için buraya ve snowboard ile alakalı diğer yazılarımız içinse buraya tıklayabilirsin!

Sağlıkla ve sporla kal!