Kış sporları arasında en sevilenlerden biri olan kayak, özellikle çocuklar için oldukça eğlenceli bir aktivite olarak görülür. Ancak bu eğlenceli sporun keyfinin ve güvenliğinin kesintisiz devam etmesi için mutlaka ekipmanların kaliteli olması gerekir. Hava koşullarına karşı en kapsamlı koruma sağlayan outdoor giyim ürünlerinden biri de çocuk kayak pantolonudur. Miniklerin vücudunu hem olumsuz hava koşullarına hem de çevresel faktörlere karşı koruyan kaliteli bir kar pantolonu arıyorsan, 500 Wedze çocuk kayak pantolonu tam da aradığın özelliklere sahiptir.

Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Çocuk Bedenine Tam Uyumlu Kayak Pantolonu

Kayak pantolonu seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken temel kriterlerden biri, hava koşullarıdır. Kuru ve soğuk bir iklimde kayak yaparken özel teknolojiler ile donatılmış, sıcak tutma yeteneği artırılmış kayak pantolonları tercih edilmelidir. Gerçek kullanım koşulları altında test edilen ve geniş bir tasarım ekibi ile birlikte dizayn edilen Wedze 500 kayak pantolonu, çocuğunun karşılaşabileceği kar, yağmur ve soğuk havaya karşı dizayn edilmiştir. Pantolon tasarımına eklenen ve elyaf dolgu tasarımı ile desteklenen ısı yalıtım teknolojisi, minik kayakçıların daima sıcak kalmalarını sağlar. Polyester bazlı fiber kumaştan elde edilen sentetik bileşenin çalışma mantığı dolgu kalınlığına bağlıdır. Bu bağlamda pantolon dolgusu ne denli kalınsa, o oranda havayı hapseder ve vücut ısısının dışarı kaçmasını engeller.

Çocuk outdoor giyim ürünleri genellikle farklı kesimlere sahiptir ve belirli yaş aralıklarına hitap eder şekilde tasarlanır. Ancak bazı miniklerin minyon ya da yapılı olması sebebiyle kayak pantolonu vücuduna tam oturmayabilir. Spor performansı ve konfor açısından önemli olan bu detay mutlaka değerlendirilmelidir. Bu durumu sorun olmaktan çıkaran Wedze 500 kayak pantolonunda inovatif PULL’N FIT tasarımı kullanılmıştır. Böylece kayak pantolonu fermuar yardımıyla çocuğunun bacak boyuna göre kolayca ayarlanabilir. Eğer pantolon bacak boyu uzun geldiyse kısaltmak için fermuarları kullanman yeterlidir. Bu da özellikle çevrim içi alışverişlerinde yaşayabileceğin uzun ya da kısa gelen pantolon sorununa net çözüm sağlar.

Wedze 500 ile Kişiselleştirilebilir Üstün Teknoloji

Snowboard pantolonlarının su geçirmezlik seviyesi, dış ortamdaki suyun pantolon içine nüfuz edebilmesi ya da ıslak şartlarda pantolonun ne denli doygun forma geldiği ile ilgilidir. Su geçirmezlik derecesi milimetre (mm) cinsinden ölçülür ve özellikle çocuk kayak pantolonlarında sağlığın korunması açısından çok daha önemlidir. Wedze 500 çocuk kayak pantolonu üretiminde kullanılan dış kumaş, 5000 mm kaplama ile iç yüzeyine su geçirmez özellik sunar. Pantolon içine su girişini engelleyen bu sistem aynı zamanda aktif hallerde terin dışarı atılmasına da imkân tanır. Böylece minik kayakçılar en hareketli anlarında dahi kuru ve sıcak kalmanın konforunu yaşar.

Su geçirmezlik seviyesini etkileyen diğer bir unsur, kayak pantolonlarında kullanılan su sızdırmaz dikiş teknolojisidir. Özellikle kayak ve snowboard pantolonlarında kullanılan su geçirmez kumaşların, ayrıca özel dikiş tekniği ile güçlendirilmesi gerekir. Wedze 500 kayak pantolonu, su geçirmez katman yapısının yanı sıra yine su sızdırmaz dikişler kullanılarak güçlendirilmiştir. Kayak pantolonunun iç kısmındaki dikişlerin üzerinde yer alan su geçirmez bantlar, kayma, yuvarlanma ya da düşme esnasında dış ortamdaki suyun içeri sızmasını engeller. Bu tür sızdırmaz bant ve dikiş teknolojisi, çoğunlukla karın ve soğuğun girişi için risk oluşturan paça ve kalça bölgesi gibi alanlarda bulunur.

Askılı ve mercan renkli olan Wedze 500 çocuk kayak pantolonu ile çocuğunun kayak keyfini üst seviyeye çıkarabilirsin. İç astarına isim yazma, çıkarılabilir askılar, yumuşak bir his veren iç astar ve kayak kenarlarına gelen güçlendirilmiş paçalar sayesinde çocuğunun konforunu kesintisiz sürdürebilirsin. 

Ürünümüzü yakından incelemek için hemen buraya tıkla!

Sağlıkla ve sporla kal!