Bir kış sporu tutkunu olarak mücadele ettiğin zorlu parkurlarda seni kayak snowboard kaskı koruyabilir. Yamaç aşağı inerken sahip olduğun hız ve parkur engelleri istenmeyen yaralanmalara neden olabilir. Doğru ekipmanlarla yola çıktığın takdirde kaza riskini en aza indirebilir ve kaza sırasında kendini darbelere karşı koruyabilirsin. Karlı yamaçlarda macera dolu bir kayak yapmayı planlıyorsan Decathlon’un yüksek teknoloji ile donatılmış H-FS 300 DREAMSCAPE yeşil kayak / snowboard kaskı sana eşlik edebilir. Decathlon’un benzersiz kask teknolojisi ve etkili desteği ile kış sporlarının tadını çıkarabilirsin. Bu heyecanı güvenle deneyimlemek için kayak ve snowboard kaskına dair ürün inceleme detaylarını bu yazının devamında bulabilirsin.

Riski Azaltın, Eğlencenin Tadını Çıkarın

Araştırmalara ve yapılan testlere göre kayak ve snowboard kaskı baş ve boyun yaralanma riskini %35 oranında azaltır. Kayak pistlerinde kask kullanmanın önemini anlattığımız yazımız için buraya tıklayabilirsin! Bu riski azaltmada EPS olarak bilinen kask teknolojisi içerisinde yer alan sert köpük etkilidir. Genişletilmiş polipropilen köpük, darbelere karşı dirençli olmasının yanı sıra oldukça hafif ve ergonomik bir yapıya sahip. EPS köpük desteğinin yanı sıra Decathlon kayak kaskı hard shell yapı ile güçlendirilmiştir. Hard shell yapı, kaskın ABS bileşenli dış kabuğuna enjekte edilen dayanıklı bir kalıptır. EPS köpük ve hard shell yapı ile tasarlanan H-FS 300 DREAMSCAPE yetişkin kaskının yalnızca tek bir güçlü darbe karşısında direnç gösterebileceğini aklında bulundurabilirsin. Ağır darbe ve çarpma sonucu kask köpüğü zarar görebilir. Bu nedenle kaskın dış görünümünün iyi olup olmadığına bakmaksızın yeni bir kask edinebilirsin. Herhangi bir darbe ile karşılaşmadığın sürece bu kaskı en az 5 yıl kullanabilirsin.

Kayak ve snowboard kaskımız H-FS 300 Dreamscape’i yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Riski azaltmak ve tam anlamıyla eğlencenin tadını çıkarmak için spor esnasında seni gerçekten rahat hissettiren bir kaska ihtiyacın var. Bu rahatlığı sana ancak hafif, rahat ve ölçülerine uygun bir kask sağlayabilir. Bez metre yardımıyla başının çevresini ölçebilir ve doğru kask bedenini kolayca bulabilirsin. Kaskını satın almadan önce Decathlon kask beden tablosundan da yararlanabilirsin. Öte yandan, ölçülerine uygun olarak satın aldığın kaskını sahip olduğu destek mekanizması ile baş ölçülerine göre ayarlayabilirsin. Destek mekanizmasının içerdiği ayar tekerleği, kayak eldivenlerinle bile kolayca kask ayarı yapabilmen için özel olarak tasarlandı. Kaskın sana mükemmel bir şekilde uyması için ayar tekerleğini basitçe gevşetebilir veya sıkabilirsin. Bu tasarım ile maksimum güvenliği ve kullanım pratikliğini deneyimleyebilirsin.

Pratik Kullanım, Etkili Destek

Kış sporlarında kullanılan ekipmanların nefes alması ve havalandırma sistemine sahip olması oldukça önemli. H-FS 300 DREAMSCAPE snowboard kaskı, kask içerisinde bulunan nem ve ısının dışarıya atılmasını sağlayan Venting sistemine sahip. Venting sistemi, karlı günlerde başını soğuktan korurken maskenin içerisinde oluşabilecek buğu ve nemi önleyebilir. Kayak kaskının yeterli havalandırmayı sağlamak üzere 12 adet deliği bulunur. Bu delikler sayesinde kask içerisinde sabit bir hava akışı oluşur ve gözlüklerin üzerinde oluşabilecek buğu engellenir.

Çıkarılabilir iç kısmı ile snowboard kaskı oldukça pratik bir ekipmandır. İlkbahar mevsiminin sıcak günlerinde kayak yapmayı seviyorsan kaskın iç beresini ve kulak kısımlarını çıkarmak isteyebilirsin. Öte yandan kask temizliğini gerçekleştirmek için de bu iç kısmı çıkarıp çamaşır makinesinde 30 derece sıcaklıkta yıkayabilirsin.

Sertifikalı Ekipman Güvenilirliği

Güvenilir bir snowboard kaskı için CE EN1077 olarak bilinen Avrupa standardı niteliği taşıyan sertifikaya sahip H-FS 300 DREAMSCAPE kaskı tercih edebilirsin. H-FS 300 DREAMSCAPE kayak kaskı, kayak esnasında karşılaşabileceğin darbe ve çarpmaların etkisini darbe emici özelliği ile büyük oranda hafifletir. Kayak kaskının darbe emici özelliği EN 1077-B sertifikası ile Avrupa standartları tarafından test edilip onaylandığı anlamına gelir.

Kayak ve snowboard kaskımız H-FS 300 Dreamscape’i yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Kayak ve snowboard gibi macera dolu kış sporları ilgini çekiyorsa bu sporda düşme ve çarpmaların sık sık meydana geldiğini bilirsin. Kayak outdoor giyim ürünleri ve kayak ve snowboard kaskı ile tamamladığın snowboard ekipmanların seni güvende tutabilir. Yüksek teknoloji ile donatılmış 2 yıl garantili kayak kaskı ve daha birçok ekipman ile eğlencenin tadını çıkarmak istiyorsan vakit kaybetmeden Decathlon’u ziyaret edebilirsin.

Tüm kayak ve snowboard ürünlerimiz için hemen buraya tıklayabilirsin!

Sağlıkla ve sporla kal!