Hobi amaçlı olarak karda yürümeyi seven ve karlı havaların tadını doya doya çıkarmak isteyen çocuklar için tasarlanan Çocuk Kar Botu SH100 X – Warm Quechua, çocukların ayaklarını sıcak tutar ve karlı zeminleri güvenle keşfetmesini sağlar. Konforlu outdoor giyim ürünleri arasında yer alan bu botlar, geniş ağızlı yapısı ve ayarlanabilir cırt cırtlı bantları ile kolayca giyilip çıkarılabilen bir stile sahiptir. SH100 X – Warm Quechua çocuk kar botu, sağladığı güçlü kavrama özelliği ile kaygan zeminlerde çocuklar için güven ve koruma hissi sunar.

Yüksek Isı Yalıtımı 

Dinlenme ve hobi amacıyla yapılan kış sporları için üretilen SH100 X – Warm Quechua, gövdede 10 mm köpük ve ısı yalıtımı sağlayan 100% kauçuk – sentetik bir dış taban yapısına sahiptir. Bu güçlü dış taban yapısı ile soğuk ortam koşullarında ve karlı zeminlerde çocukların ayakları gün boyu sıcak kalır. SH100 X – Warm Quechua’nın iç tekstil malzemesi, soğuğa karşı daha etkili bir koruma sunmak için, ayağı sıcak tutan %100 polyester astar ve çoraptan meydana gelir. Botun üstün performanslı iç tekstil malzemesi, -10°C’ye kadar olan hava koşullarında bile yüksek ısı yalıtımı sunarak ayakların üşümesini engeller. 

Su Geçirmez Yüzey

SH100 X – Warm Quechua çocuk kar botu, kar sularına geçit vermeyen ve aynı zamanda nefes alan kaplaması sayesinde ayakları kuru tutar. Ürünün üst kısmı 80% polyester ve 20% poliüretan malzemeden üretilmiştir. Kumaşın iç yüzeyinde kullanılan 5-25 mikrometre incelikteki su geçirmez membran sayesinde, ter en iyi şekilde tahliye edilirken üstün su geçirmezlik sağlanır. Su geçirmezlik testleri esnasında kullanım ve eskitme testlerine de tabi tutulan bu botlar, 8 kilometrelik yürüyüşe denk gelen 4000 bükülme testinden başarıyla geçmiştir. 

Üstün Kavrama Özelliği ve Sağlam Yer Tutuş  

SH100 X – Warm Quechua çocuk kar botu, sahip olduğu taban bileşeni ve çıkıntıları ile yağmurlu, karlı, kaygan zeminlerde benzersiz kaymazlık yeteneğine sahiptir ve çocukların karlı-buzlu zeminlerde emin adımlarla yürümesine yardımcı olur. Ürün, 3 mm’lik krampon yüksekliği ve boşlukları ile mükemmel yer tutunması sağlar. Bu sağlam yer tutuş, itiş gücünü yükseltir ve yukarı yönlü tırmanışlarda botun geriye doğru kaymasını engellerken dengeli olmasına olanak tanır.

çocuk kar botu
Çocuk kar botu modelimiz SH100 X-Warm’ü yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Giyme ve Çıkarma Kolaylığı 

SH100 X – Warm Quechua çocuk kar botu, geniş ağızlı bir yapıda tasarlanmış olup kolayca giyilip çıkarılabilir. Ürünün boğaz kısmı hizasında bulunan ayarlanabilir cırt cırtlı bantlar sayesinde botların sıkılığı kişiye özel olarak yapılandırılabilir. Bu uzun tasarımlı botlar baldıra kadar uzanan yapısı sayesinde soğuk hava koşullarında tam koruma sağlar. Ön kısımda bulunan yumuşak yastıklamalı dil, cırt cırtlı bandı tutarken aynı zamanda ayağın üst ön kısmını darbelerden muhafaza eder. Modelin cırt cırtlı bandı yanında, su geçirmezliğe vurgu yapan  Waterproof etiketi de göze çarpar. 

çocuk kar botu
Çocuk kar botu modelimiz SH100 X-Warm’ü yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Doğrulanan Unsurlar

Bu ürün, kullanım esnasında memnun kalman için pek çok laboratuvar testinden geçirilerek doğrulanmıştır. Ürünün doğrulanan unsurları; bağcık ve kopçalarının dayanıklılığı, zehirli madde kullanımı, ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklılık, birleştirme kalitesi, taban ve gövdede kullanılan bileşenlerin yıpranmaya karşı dayanıklılığı ve hızlandırılmış eskitmedir.

Sporu herkes için ulaşılabilir kılan Decathlon; kayak malzemeleri, kar montu gibi pek çok yetişkin ve çocuk outdoor tekstil ürünleri ile outdoor etkinliklerini güçlü bir şekilde destekler. Sen de benzersiz outdoor deneyimleri için Decathlon’un sunduğu ürünleri hemen inceleyebilir ve beğendiğin modelleri bütçene uygun fiyat seçenekleri ile kolayca satın alabilirsin.

Unutmadan! Çocuklar için outdoor mont seçiminde sana rehberlik edecek yazımız içinse hemen buraya tıkla!

Sağlıkla ve sporla kal!