Hayal etme (dream) ve kaçma (escape) isteğinden ortaya çıkan ve ortak snowboard tutkusu sayesinde bir araya gelen DECATHLON snowboard ekibi DREAMSCAPE markası haline gelmek için bağımsızlığını ilan ediyor. Amaç mı? Snowboard antrenmanlarını daha fazla insana ulaştırabilmek…

Decathlon’un Yeni Snowboard Markası

Decathlon’da snowboard 90’lı yılların sonunda Quechua markası ile başladı. Maceramızın en başından beri snowboard’u herkesin erişebileceği bir hale getirmek ve insanlara tahta ile kendilerini ifade edebilme fırsatını sunabilmek istedik.

Elbette herkes kendini aynı şekilde ifade edecek diye bir şey yok! Freeride dünyasının şampiyonu olan Marion Haerty spora Quechua tahta kullanarak başladı… (Kaynak: Marion Haerty Podc (Snowsurf.Podcast 8. bölüm, Marion Haerty, kadın snowboard’ları)

Her neyse! Bizler herkesin bu tutkulu sporu, sporun zevklerini ve hislerini keşfedebilmesini istiyoruz. Herkes spora kendi ritmiyle, kendi istekleri doğrultusunda başlayabilir ve kendini geliştirebilir. O dönemde Karine Ruby’nin yardımıyla ilk snowboard’larımızı geliştiriyorduk.

snowboard dreamscape

2006 yılında ise öne çıkan sporlarımızdan olan Wed’ze’nin kurulmasıyla yeni bir tarih yazıldı. 2014 yılının sonunda ise Wed’ze Fransız Alp’lerinin tam merkezinde, efsanevi Mont-Blanc vadisinde bulunan, kayak yapılabilecek alanlara ve kullanıcılarımıza çok yakın olan dağ markalarının yeni tasarım merkezine taşındı.

2020 yılında ise kullanıcılarımıza daha yakın olma amacıyla, ürünlerimizi ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap verebilecek hale getirebilmek ve kayabilmeleri için en iyi deneyimi sunmak adına snowboard sporu bağımsızlığını kazandı ve DREAMSCAPE haline geldi.

İsmin Kaynağı Nedir?

DREAMSCAPE, DREAM (hayal kurmak) ve ESCAPE (kaçma) kelimelerinin birleşiminden meydana gelir, bu iki kelime snowboard deneyimini yansıtan hayal gücünü ve duyguları simgeliyor.

Bu isim ayrıca 2011 yılından beri kayak tutkunlarının çok severek kullandığı ikonik Wed’ze kayağımızın da adıdır.

Amacımız?

Yalnızca snowboard tutkunlarına özel ürünler sunabilmek. Kullanıcılarımızın seviyesi ve tarzı ne olursa olsun snowboard antrenmanlarında kendilerini geliştirebilmeleri ve keyifle antrenman yapabilmeleri için onlara eşlik etmek istiyoruz. Kullanıcılarımızı korumayı ve snowboard antrenmanını mükemmel kalite / fiyat oranıyla onlara sunabilmeyi istiyoruz. Bunları teknik ve yenilikçi ancak gezegenimize ve oyun alanımıza mümkün olan en az zararı veren ürünler sayesinde başaracağız.

Dna’mız? “Seriously Playful”

Decathlon’daki bu yeni snowboard macerasının başlangıcından beri temelimizi iki kelime üstüne inşa ettik: “SERIOUSLY PLAYFUL”.

15 kişilik, her biri snowboard’a büyük bir tutkuyla bağlı olan bir ekibiz. Her gün snowboard yapan her kullanıcımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek ürünleri hayal etmek, tasarlamak ve geliştirmek için çalışıyoruz. İçinde bulunduğumuz bu ruh hali her gün işimizi yapabilmek için bize ilham veriyor ve motive ediyor. Motivasyon değerlerimiz şunlardır: Paylaşmak, sınırları aşmak, tutkuyla bağlı olmak. Hep birlikte, snowboard yapanların günlük deneyimlerini en iyi hale getirerek karlık zeminlerde ve sınırların dışında unutulmaz deneyimler yaşamalarını sağlıyoruz! Pistlerde, pist dışlarında ve hatta snowpark’ta. Başlangıç seviyesinden orta seviyeye ve hatta ileri seviyeye. Sizin fikirleriniz ürünlerimizi sürekli olarak geliştirebilmemiz adına bizler için vazgeçilmez bir kaynaktır.

Snowboard tutkumuzun yanı sıra ekibimizde bulunan arkadaşlarımız da snowboard dünyasının uluslararası oyuncuları arasındandır ya da bağ kurmuşlardır. Şaşırmayacağınızı biliyoruz ama ürün müdürümüz uluslararası freeride müsabakalarına aktif olarak katılıyor. (FWQ: Freeride World Qualifier) snowboard medyasında yer almadığında dahi daha fazla insanın bu sporu keşfedebilmesini sağlamak için. Ürünlerimizin teknik özelliklerini garantilemek adına ileri seviyedeki teknik ortaklarımızla ortak tasarımlarımız üzerinde çalışıyoruz.

Oyun Alanımız

Dağ ve beyaz paltosu. Taptaze kar, eğimli bir arazi ve manzara ile oynamak. Bu sporu bir tutku, tutkumuz yapan tüm bileşenlerden kaynaklanan adrenalini ve memnuniyeti hissedin.

Mirasımız boardriding kültürüne dayanır ve snowboard antrenmanının tüm disiplinlerinde yer alıyoruz: başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar : all mountain, freestyle, freeride ve splitboard. Kısacası, bir bütün olarak dağ! Oyun alanımıza büyük bir sevgiyle bağlıyız ve onu korumak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu nedenle çevre dostu tasarımı mümkün olduğunca fazla benimsiyoruz. 3 önceliğimiz, onarım (ürünlerimizde 5 yıl garanti), uzun ömürlülük ve çevre dostu tasarım sayesinde çevresel etkimizi önce ölçüyor ardından azaltıyoruz.

snowboard dreamscape

Snowboard’larımızı Alp Dağlarının Merkezinde Tasarlıyoruz!

Tasarımcılardan, ürün müdürlerinden ve mühendislerden oluşan küçük ekibimiz tüm ihtiyaçlara ve isteklere uygun ürünleri hayal etmek, üretmek ve test etmek için Alplerin tam merkezinde, Chamonix’in hemen yanı başında çalışıyor.

Snowboard ve kayak malzemelerini tamamlamak için hemen decathlon.com.tr‘yi ziyaret et!

Kış sporlarıyla alakalı diğer içeriklerimiz içinse hemen buraya tıkla!

Sağlıkla ve sporla kal!