Antalya, Türkiye’de tenisin merkezi olmaya devam ediyor. Belek’te bulunan Megasaray Tenis Akademisi, bu yıl altın çağını yaşıyor. Megasaray Tenis Akademisi, birçok uluslararası turnuvaya ev sahipliği yaparak onlarca ülkeden yüzlerce tenisçiye kapılarını açıyor.

Ocak ayının ilk haftasından itibaren başlayan ITF turnuvaları ile yerli – yabancı birçok oyuncunun gözde mekânı olan tesislerde bu ay sonu yepyeni turnuvalar takvime girdi. 25-31 Ocak ve 1-7 Şubat tarihleri arasında iki hafta üst üste Antalya 1 ve Antalya 2 adı altında Challenger turnuvaları düzenlenmesi düşünülürken yağışlardan dolayı 25 Ocak tarihinde turnuvaya başlanamadı.

Erkekler kategorisinde yerli oyuncularımızın da boy göstereceği ve şampiyon oyuncuya 80 puanın yanı sıra 6.190 $ para ödülü kazandıracak turnuva, toprak zeminde oynanacak.

 PuanPara Ödülü
Şampiyon806.190 $
Finalist483.650 $
Yarı Final292.160 $
Çeyrek Final151.260 $
İkinci Tur7730 $
İlk Tur0450 $

Sene başındaki ITF turnuvalarında olduğu gibi bu turnuvalarda da ‘Yeniliğin Öncüsü’ olan Artengo’nun TB 930 topları kullanılacak. Tüm kortlara uygun yapısı ile dikkat çekse de üsün dayanıklılığı sayesinde toprak zeminde oyunculara mükemmel bir hissiyat katan ve kullananların herkese tavsiye ettiği TB 930 topunu, dünya sıralamasında 100-200 arasında yer alan birçok sporcu da deneyimlemiş olacak.

Megasaray Tenis Akademisi
Artengo TB930 Tenis topu – Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Antalya’da MegaSaray Tenis Akademisi’nde iki hafta boyunca muazzam bir heyecana sahne olacak turnuvalarda toplamda 89.640 $ para ödülü dağıtılacak. Teklerde 32, çiftlerde ise 16 oyuncu yer alacak. Teklerde elemelerde ise 16 oyuncu ter dökecek.

Ocak ayının başında hem erkekler hem de kadınlar kategorisinde (ITF 15K) iki tane Artengo Open turnuvası düzenleyen Artengo markasının Antalya’daki iki Challenger turnuvasında da Yeni Nesil Top TB 930 ile yer alması şüphesiz turnuvalara büyük renk katacak. Zira TB 930 toplar, MegaSaray Tenis Akademisi’nde 2021 yılı boyunca düzenlenecek tüm ITF Turnuvaları’nda kullanılacak.

Antalya’daki Challenger turnuvalarında sporcularımızdan Altuğ Çelikbilek, Ergi Kırkın, Sarp Ağabigün ve Yankı Erel de raket sallayacak.

Challenger turnuvalarından en güzel fotoğraf karelerini ve görüntülerini sosyaş medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Artengo Türkiye Instagram için buraya, Kort dergisi Instagram hesabı için buraya tıklayabilirsiniz. Sportif tavsiye ve paylaşımlarımızdan faydalanmak içinse Decathlon Türkiye Instagram hesabını takip etmeyi unutmayın!

Tenis ürünlerimizi görmek isterseniz decathlon.com.tr‘yi ziyaret etmeyi unutmayın!

Sağlıkla ve sporla kalın!