Bu seferki sevgililer günü için sportif ve eğlenceli önerilerimiz var. Kırmızı güller, papatyalar, romantik bir akşam yemeği ya da tatil… Tüm bunlar elbette oldukça keyif verici. Ama biraz daha çılgın, eğlenceli ve elbette sportif bir fikre ne dersin? Eğer ikiniz de spor yapmayı seviyorsanız bu özel günü indoor ya da outdoor aktivitelerinden birini seçerek hareketlendirebilirsin. İşte, senin için sevgililer gününde yapılabilecek sporlar…

Indoor Spor Tavsiyeleri

İç mekânlarda yapılan fiziksel aktiviteleri kapsayan indoor spor çeşitleri, özellikle kış aylarında tercih edilir. Spor salonlarında ya da evde yapabileceğiniz masa tenisi, squash ve pilates hem eğlenceli hem de formunuzu korumaya yardımcı olabilir. 

Masa Tenisi

Vücudun hemen hemen her kasını çalıştıran eşsiz bir kardiyo antrenmanı olan masa tenisi aynı zamanda da oldukça keyiflidir. Rekabete dayalı bir spor olduğu için sevgiliyle inatlaşma ve rekabet etme ikinizin de oyundan zevk almasını sağlar. Birbirinizle uyumlu, özel spor kıyafetleri giyerek Sevgililer Günü için hoş bir anı yakalayabilirsiniz. Masa tenisi filesi, masa tenisi topu ve masa tenisi raketi gibi ekipmanlarla oynanan bu oyun sevgililer gününe farklı bir anlam katabilir. 

masa tenisi
Masa tenisi ürünlerimizi görmek için hemen tıkla!
Squash

İki kişi ile oynanan ve hem yorucu hem de eğlenceli bir diğer indoor aktivitesi de squash. Duvar tenisi diye de bilinen squash, kalori harcamanın en keyifli yollarından biridir. Sevgilinin duvara attığı topun peşinden koşarken zamanın nasıl geçtiğine şaşıracaksın. Bu ilk oyundan sonra belki de ikiniz de haftanın birkaç günü squash antrenmanlarına gelmeyi düşünebilirsiniz. Kendine özgü bir squash raketi ve squash topu ile oynanan spor dalı sıra dışı aktivitelerden hoşlananlar için iyi bir seçim olabilir. 

squash
Squash ürünlerimizi görmek içn hemen tıkla!
Pilates

Özellikle duruş bozuklukları ve kasların sıkılaşması için başvurulan bir spor dalı olan pilates, sevgililer gününde yapabileceğiniz belki de en ilginç aktivite olabilir. Özellikle pilates topu kullanılan egzersizlerin eğlenceli olacağı kesin. Vücudun hiç çalıştırılmayan kaslarını çalıştırmada etkili olan pilates antrenmanları, aynı zamanda günün yorgunluğunu atmanıza da yardımcı olabilir. 

pilates
Pilates ekipmanlarımız için hemen tıkla!

Outdoor Aktiviteleri 

Günlük yaşamın sıkıntılarından kaçmak ve gün boyu kapalı iş ortamından uzaklaşmak için Sevgililer Günü’nde yapılabilecek sporlar listesinin başına outdoor aktivitelerini yerleştirebilirsin. Açık havada yapılan ve stresten uzaklaşmanızı sağlayan, sevgilinle yapabileceğin outdoor aktiviteleri arasından dilediğini seçebilirsin. 

Kayak & Snowboard

Kış sporları dendiğinde ilk akla gelen outdoor aktivitelerinden biri olan kayak ve snowboard, hem sevgililer günü mutluluğunuza eğlence katacak hem de adrenalini yükselterek heyecandan heyecana koşmanızı sağlayacak. Eğer sevgilin de sen de ilk defa yapıyorsanız mutlaka bir eğitmenden yardım almalısınız. Denge kabiliyeti isteyen her iki spor dalı için özel ekipmanlara ihtiyacınız olabilir. Özellikle de güvenliğinizi sağlayan snowboard kaskı ve gözlüklerine.

kış sporları
Kayak ve Snowboard ürünlerimiz için hemen tıkla!
Hiking & Trekking 

Sevgilin de sen de birer doğa aşığıysanız hiking ve trekking tam size göre. Sevgililer günü için sevgilinin hep görmek istediği bir rotayı belirleyebilirsin. Eğer ilk defa böyle bir aktiviteye katılacaksanız yanınızda size rehberlik edecek eğitmenler olduğundan emin olmalısın. Uzun ve zorlu bir yürüyüş ve tırmanmayı kapsayan bu aktivite için kaliteli bir outdoor ayakkabı, outdoor mont, outdoor pantolon, outdoor üst ve tabii ki tüm ekipmanlarını taşımana yardımcı olacak outdoor sırt çantasına sahip olmalısın.

doğa yürüyüşü
Hiking & Trekking ürünlerimiz için hemen tıkla!
Tempolu Yürüyüş

Outdoor aktivite dendiğinde hemen aklına doğa sporları gelmesin; açık havada yapabileceğin her türlü aktivite bir outdoor aktivitesi olarak kabul edilebilir. Sevgililer Günü’nde sevgilinle şehrin sokaklarını birlikte turlayabilirsiniz. Daha önce gitmediğiniz yerleri birlikte keşfedebilirsiniz. Tek sahip olmanız gereken, birer adet kaliteli yürüyüş ayakkabısı ve sizi soğuktan koruyacak birer ceket ile eşofman takımı.

yürüyüş
Yürüyüş ürünlerimiz için hemen buraya tıkla!

Sevgililer günü için hediye seçiminde zorlanıyorsan, işini kolaylaştıracak ve doğru hediyeyi bulmana rehberlik edecek testimizden haberin var mı? Hemen buraya tıkla, testi çöz ve sevdiğin için ideal hediyeyi bul! Ayrıca 14 Şubat’a özel hediye önerilerimiz görmek istersen buraya da tıklayabilirsin!

Yılın 365 günü tüm sportif ihtiyaçlarını karşılamak için decathlon.com.tr’yi ziyaret etmeyi unutma!

Sağlıkla, sporla ve sevgiyle kal!