Çocukların vücudu farklı bir işleyişe sahip olduğu için, düşük hava sıcaklıklarına karşı yetişkinlerden daha fazla hassasiyet gösterirler. Çocuklar, kışın soğuk havalarda dışarıda oynamanın tadını çıkarmak isterken vücut ısılarını hızla kaybeder. Çocukların kışın dışarıda oyun oynamak, okul servisini beklemek, kayak veya snowboard yapmak gibi uzun süre soğuk havaya maruz kaldıkları aktiviteler sırasında, suya dayanıklı ve soğuğa karşı koruyucu özellikler taşıyan kışlık dış giyim ürünleri kullanmaları gerekir. Vücut ve gelişim özelliklerini destekleyen çocuk outdoor tekstil ürünleri tercih ederek çocuğunun gardrobunu geliştirmenin yanı sıra vücut sıcaklığını da uzun süre korumasını sağlayabilirsin. Güvenlik ve performansa dayalı outdoor giyim tercihlerinde benzerlerinden öne çıkan Quechua çocuk kar montu, çocukların soğuk havalarda hızla kaybedeceği vücut ısısını korumaya yardım eder. Kış mevsimi veya kar tatilinde yapılan kış sporları için Decathlon’un çocuk outdoor tekstil ürünlerinden biri olan Quechua SH100 X-WARM kar montu, rahat kullanım özellikleriyle çocukların beğenisini kazanır.

Isı Yalıtımlı, Su Geçirmez Kar Montu 

Haki rengiyle hoş bir görünüme sahip Quechua SH100 X-WARM mont, göğüs seviyesindeki 150 g/m² ve manşetlerinde 80 g/m² yoğunluğundaki elyaf dolgusu sayesinde güçlü ısı yalıtımı sağlar. İki saatlik fırtına duş testinde 60 L/sa/m² su ile test edilip onaylanan mont, göğüste 5000 schmerber su geçirmez bileşeni ve özel su sızdırmaz dikiş tasarımı sayesinde su geçirmez özelliktedir. 220g/m² yoğunluğunda polar astarı bulunan kapüşonu, karın girişini engelleyerek baş ve kulakların çabuk soğumasını önler. Ayarlanabilir etek ucu ve bilekleri montun vücuda uyum gösterip oturmasını kolaylaştırır. Poliüretan kaplamalı, yüzde yüz polyester malzemeyle üretilen Quechua çocuk outdoor mont, dış kumaşa uygulanan kaplaması sayesinde rüzgârı keser.

Kullanım Kolaylığı Sunan Tasarım

Quechua çocuk kar montu, yakasındaki etikete isim yazılabilmesi ile kişiselleştirilebilir özellik taşır. Elleri soğuktan koruyan dış cepleri bulunur. Kapaklı dış ceplerinin yanı sıra montun içinde farklı taşıma ve saklama imkanları sunan fermuarlı ve file iç cepleri, kişisel eşyaların taşınmasında kolaylık sağlar. Çocuğun kendi kendine giyinmesini destekleyen tasarım özellikleri bulunan Quechua SH100 X-WARM kışlık mont, fermuarının çekilmesini kolaylaştıran bir ipe sahiptir. Sıcak tutan ve su geçirmez kapüşonu, cırt cırtla bağlanan manşetleri ve yüksek yakası sayesinde soğuk havanın içeriye girmesini önler. Kış mevsimi için çocuğunun dolabının vazgeçilmez bir parçası olmaya aday kışlık mont, sıcak tutar, su ve rüzgar geçirmez.

Ekolojik Tasarımlı Mont

Fransa’nın Haut-Savoie bölgesinde bulunan Mont-Blanc dağı eteklerinde faaliyet gösteren Quechua tasarım ekipleri, yıl boyu bölgedeki çocuklar tarafından test edilip onaylanan ürünler geliştirir. Aktiviteleri sırasında çocukları dış koşullara karşı koruyan Quechua SH100 X-WARM kar montu, gerçek hayat koşullarında test edilir. Doğaya zarar vermeyecek şekilde tasarlanan, dış kumaşın tamamı ve cep astarları geri kazanılmış polyesterden üretilen kışlık mont, ekolojik tasarım özellikleri taşır. Çift ton astarı, dope dye adı verilen toplu olarak boyama yöntemiyle, yani, kullanılan iki ipten birinin doğrudan kaynağında boyanmasıyla renklendirilir. Yapımında kullanılan geri dönüşümlü malzemeler sayesinde çevreye daha az zarar veren Quechua kışlık çocuk montu, çevre dostu ürünler arasındadır. 

Akıllı tasarım özellikleri sunan zarif Quechua mont, hantal bir his vermeden bedeni sıcak tutar. Ürün, haki rengi ve stiliyle yetişkin kıyafeti havası verir. 7-8 yaş aralığından 14-15 yaş grubuna kadar farklı beden seçenekleri bulunan Decathlon çocuk outdoor giyim ürünleri kategorisinin beğenilen ürünü Quechua SH100 X-WARM kar montu, günlük giyiminin yanı sıra şehirde veya kırsalda, karda oynarken veya soğuk havalarda aileyle yapılan uzun yürüyüşler için ideal bir seçenek oluşturur.

Diğer ürün inceleme yazılarımız için hemen buraya tıkla! Tüm spor ekipmanlarımızı görmek ve ihtiyaçlarını gidermek içinse decathlon.com.tr‘yi ziyaret etmeyi unutma!

Sağlıkla ve sporla kal!