Geçtiğimiz günlerde yazdığımız yazılardan da hatırlayacağınız üzere ülkemizde tenisin başkenti sayılabilecek Antalya şehrimizde, MegaSaray Tenis Akademisi’nde (MTA) oldukça büyük ve coşkulu bir challenger tenis turnuvası düzenlendi. ITF (Uluslararası Tenis Federasyonu) turnuvalarının tercihi olan TB930 model Artengo tenis topumuz elbette bu iki haftalık challenger serüveninde de kortların göz bebeği oldu desek abartmış olmayız.

Turnuva sonunda oyuncularla on soruluk bir anket yapıldı. Bu anketle amaçlanan gerçekleşen turnuvanın katılımcılar üzerindeki etkisini ölçmek ve ileriki süreçlerde çok daha başarılı bir şekilde bu turnuvalara ev sahipliği yapmak. Sorular içerisinde müsabaka sonrası uygulanan fizik servis hizmetinin kalitesinden, konaklama alanının nasıl bulunduğuna, otel içerisindeki spor salonunun kalitesinden, yemeklerin lezzetine kadar birçok farklı konuda sorular yöneltildi katılımcılara. Bu sorular arasında sonucuyla bizi mutlu eden bir soru daha vardı: “Turnuvada kullanılan Artengo TB930 topundan memnun kaldınız mı?” Katılımcıların verdiği cevapların ortalaması 83%! Bu denli büyük ve önemli bir organizasyonun ülkemizde gerçekleşmesinin yanı sıra tercih edilen tenis topunun Artengo TB930 olması ve 83% oranında memnuniyet oranının olması bizim için gerçekten sevinç kaynağı.

TB930 model topumuzdan bu kadar bahsetmişken kendisine kısaca bir göz atalım isterseniz. 75% oranında doğal keçe bileşeni sayesinde mukavemeti oldukça yüksek olan topumuz, topun vuruş sırasında daha hızlı olmasını sağlayan kauçuk bir bileşene sahip. Bu özelliği şüphesiz tercih edilmesinin en büyük nedenleri arasında.

Sekme kalitesi ile göz dolduran TB930 model tenis topumuz, kortlara çıkmadan önce Fransa’da birçok testlerden geçiyor. Elbette tüm ürünlerimizde olduğu gibi. Tenis topumuza uygulanan testler sayesinde dayanıklılığı, sekme kalitesi ve boyutları onaylanır. Tam olarak bu noktada belirtmemiz gereken oldukça önemli bir konu var. Steve Darcis, Oliver Marach ve Nicolas Escude gibi kortlarda rüzgar estiren tenisçiler Artengo markamızın teknik ortaklarıdır. Bu noktada sadece TB930 model topumuzun değil tüm tenis ürünlerimizin referans kaynağı en büyük güvencemizdir.

TB930 topumuzu daha yakından tanımak istersen daha önce topumuz özelinde yazdığımız yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsin. Diğer tenis içeriklerimiz içinse hemen buraya tıkla!

Son olarak; tüm sportif ihtiyaçlarını karşılamak için mağazalarımızı ve decathlon.com.tr‘yi ziyaret edebileceğini unutma!

Sağlıkla ve sporla kal!