Yetişkinler için üretilen scooter modelleri, hem eğlenceli vakit geçirmeni hem de hızlı hareket etmeni sağlar. Hafif ve pratik olmaları sayesinde kolaylıkla kullanabilir ve bakımlarını da basit bir şekilde gerçekleştirebilirsin. Bugüne kadar scooter kullanmayı denemediysen belki de şimdi tam zamanıdır. Decathlon’da yer alan Oxelo scooter çeşitleri ile eğlenceli ve hızlı bir hayatın kapılarını hemen aralayabilirsin.

yetişkinler için scooter

Oxelo Town 5 XL Şehir Daha Eğlenceli

Yetişkinler için scooter modellerimiz arasında XL Oxelo Town 5 modeli 1,45 ile 1,95 boy ölçülerindeki herkes için son derece uygun. Üstelik 100 kg’a kadar ağırlık taşıma kapasitesine sahip. Eğer bu ölçüler aralığında bir vücut yapın varsa sen de rahatlıkla bir Oxelo kullanıcısı olabilirsin. Bu model hobi amaçlı geziler için özel olarak tasarlanıyor. 200 mm’lik büyük tekerleklere sahip ve tek ayak hareketi ile uzun bir mesafe alabiliyor. ABEC 5 rulmanlar sayesinde de daha az yorularak daha çok yol katetmeni sağlıyor. Sadece 4,7 kg ağırlığında olduğu için gerektiği zaman sen de onu rahatlıkla taşıyabilir ve evine ya da ofisine kolayca indirip çıkarabilirsin.

yetişkinler için scooter
Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Tasarım, spor scooter’ları için geçerli olan EN14619 Avrupa standardına da uygun. Yapacağın sürüşler sırasında, arka tekerlek üzerine yerleştirilen uzun ve kolay kavrayan freni kullanarak scooter’ını kolayca durdurabilirsin. En ideal sürüş keyfini yakalamak için gidon yüksekliğini boyuna uygun bir konuma getirme imkanın da var. Yıpranması muhtemel tüm parçaların yedeklerini ve satış sonrası servis desteğini de Decathlon üstünden kolaylıkla sağlayabilirsin.

Oxelo Town 7 XL Çift Süspansiyon ile Konforlu Sürüşler

Yetişkinler için scooter modelleri arasında öne çıkan Oxelo Town 7XL, tamamen sürüş konforu gözetilerek tasarlanıyor. Hobi amaçlı sürüşler için üretilmesine rağmen daha konforlu bir deneyim yaşaman için bu modelde bazı yeniliklere de yer veriliyor. 100 kg ağırlık kapasitesine sahip olan 7XL, yoldaki titreşimi azaltan ve darbeleri emen çift süspansiyon takviyesini de sunuyor. Bu sayede şehir gezilerinde çok daha sakin bir sürüş deneyimi yaşayabilirsin. Bu deneyimi desteklemesi için 200 mm çapında geniş Pu tekerlekler de tasarıma ekleniyor. Oxelo Town 7XL, tıpkı bisikletlerde olduğu gibi gidon üstüne yerleştirilen bir frene de sahip. Böylece onu sürerken ayağınla fren yapmak için ekstra bir çaba sarf etmen de gerekmiyor. Bisiklet sürmeye alışkınsan Oxelo’nun bu modeline çabuk adapte olacağından emin olabilirsin.

Ama arka tekerlek üstündeki freni kullanmayı tercih ediyorsan bu donanımı da 7XL’da bulabilirsin. Bu özel modelin kendi ağırlığı ise sadece 5,6 kg. Yanında bulunan park ayağı ise küçük bir hareketle kolayca açılır. Böylece scooter’ını dilediğin zaman son derece kolay bir şekilde park edebilirsin. %100 alüminyum çerçeveye sahip olduğu için hem sağlamlık hem de hafiflik konusunda avantajlı. 

Genelde hobi amaçlı yetişkin scooter’larında çift süspansiyon ve gidon freni özelliklerine pek yer verilmez. Ancak bu iki özellik geniş tekerlekler ile birleştiğinde daha konforlu bir sürüş sağlar. Scooter’lar daha çok kısa mesafeler için kullanıldığından, konfor ilk aranan özellik değildir. Ama Oxelo Town 7XL modeli bu genel anlayışı da biraz sarsıyor ve konforunu gözeten bir araç ortaya çıkıyor. Tercihin hangisi olursa olsun yetişkin scooter’larını kullanırken koruyucu ekipmanlarına da önem vermeli ve aracının bakımını düzenli olarak gerçekleştirmelisin. Dilediğin modeli Decathlon ile hemen sipariş verebilir ve kısa mesafeleri çok daha hızlı şekilde gidebilirsin. 

Freestyle Scooter’ları yakından incelediğimiz yazımız için hemen buraya tıkla! Tüm sportif ihtiyaçların içinse buraya tık tık!

Sağlıkla ve sporla kal!