Bir önceki yazımda ilk defa lisans nasıl çıkartırız ondan bahsetmiştim. Şimdiki yazımda ise daha önce lisans çıkartmış sporcuların lisans yenileme adımlarıyla ilgili bilgilendirme yapacağım. 

Maalesef lisans yenileme işlemleri önceye göre biraz daha meşakkatli. Ama merak etmeyin hepsinden ayrı ayrı bahsedeceğim. 2020 yılına kadar lisans yenilemeleri sadece federasyon hesabına vize ücreti yatırılarak yapıyordu. Ama yeni yapılan düzenlemeye göre yürürlüğe giren Türkiye Tenis Federasyonu Lisans/Vize ve Transfer talimatı gereğince işlemler GSGM il/ilçe Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır.

Bu İşlemleri Kim/Kimler Yapacak?

Performans veya senyör tüm sporcular aşağıda detaylarını vereceğim belgeleri hazırlayıp federasyon hesabına ödenmesi gereken tutarı yatırıp şahsen veya yetkili kulüp personelleri tarafından başvuru yapıp kendileri için tanzim edilen lisans kartlarını teslim alabilecek.

Yalnız lisans kartını almak yeterli değil!

Lisans kartını aldıktan sonra i-kort sistemine lisans kartı, kimlik kartı ve ödeme dekontunu da yüklemeniz gerek. Bu adımları tamamlamadan herhangi bir turnuvaya katılamıyorsunuz.

Peki vize işlemlerini yapmak için hazırlayacağınız evraklar neler?

İşte esas iş burada başlıyor. 

Neymiş ? Lisanslı sporcu olmak için sadece antrenman yapmak yetmiyormuş☺

tenis lisansı için vize işlemi

Başlıyorum o zaman…

  • Daha önceki yıllarda lisans çıkartırken sağlık raporu çıkartmıştık. Vize için ise; Spor yapmaya ve yarışmalara katılmaya sağlık yönünden engel bir durumunun olmadığına dair yazılı beyan gerekiyor; (https://www.ttf.org.tr/images/dokumanlar/saglik-beyani.pdf )
  • 1 adet güncel vesikalık fotoğraf, 
  • Kimlik kartı fotokopisi,
  • 2021 yılı için belirlenen142.95 TL’yi TÜrkiye Tenis Federasyonu’nun web sitesinde bulabileceğiniz hesap numaralarına havale yapabilirsiniz.

Artık vize işlemlerimizi hallettik. Yeni lisans kartımızı da aldık. Neler yapabileceğiz şimdi? TTF tarafından düzenlenen tenis turnuvalarına katılabileceğiz, İstanbul’da Spor İstanbul’a ait tenis kortlarını kullanabileceğiz. Ama Spor  İstanbul kortlarını kullanmak için tek lisans yeterli olmuyor. İnternet üzerinden bir üyelik yapmamız lazım. Üyelik olmadan tesis kullanımı yapmak şu an için mümkün değil. Üyelik için gerekli linki de ekliyorum. Spor İstanbul’a ait tüm spor faaliyetlerinden faydalanmak için bu üyeliği yapmanız gerek. Belki ihtiyacınız olur. (https://online.spor.istanbul/uyegiris

Pandemi dönemi boyunca çeşitli kısıtlamalar olsa da Spor İstanbul bünyesinde tenis oynamak için çok güzel tesisler var. Hatta birçok sporcunun katıldığı Lale Cup da Spor İstanbul tesislerinde düzenlenmekte. 

Hadi o zaman artık ne bekliyoruz? Hazırlayın çantalarınızı tenis oynamaya gidiyoruz….

Eksiklerin varsa; tenis için gerekli her türlü ekipman için de Decathlon’a uğramayı unutma!

Sağlıkla ve sporla kal!

Bu yazımız değerli arkadaşımız Neslihan Dağıtmaç tarafından yazılmış olup kendisinin izniyle yayınlanmıştır.Neslihan’ın Instagram hesabını takip etmek istersen hemen buraya tıkla!