Decathlon, dört mevsim işini gören, kullanışlı yağmurluk ve rüzgarlık modellerine ürün yelpazesinde her zaman geniş yer ayırır. Seçim yaparken özellikle nefes alan kumaş ve tasarımlara odaklanman sağlık ve kullanım kolaylığı açısından daha faydalı olacaktır. Dayanıklı malzemelerden elde edilen ve titiz tasarım süreçleri ile ortaya çıkan tüm modellerimiz sahada ciddi testlerden geçtikten sonra beğenine sunulur. Bu sayede soğuk ya da yağmurlu günlerde beklenmeyen sürprizlerle karşılaşmaz, yağmurluk ve rüzgarlığını keyifle kullanabilirsin. Kadın ve erkek yağmurluk modelleri arasında seçim yapmadan önce bu yazımızı okuyabilir, ihtiyaç duyduğun tüm bilgiye ulaşabilirsin. 

Kadın ve Erkekler İçin Quechua Yağmurluklar

Quechua, doğa aktivitelerinde ve günlük hayatta kullanabileceğin sayısız tasarıma imza atan çok önemli bir marka. Quechua, ürünlerini geliştirirken kullanıcı deneyimleriyle ve uzun süreli testlerle ilerliyor. Böylece ürün senin eline ulaşmadan önce en ideal ve kullanışlı halini almış oluyor. Quechua’nın kadın ve erkekler için ayrı ayrı tasarladığı Raincut serisi de bu titiz sürecin bir sonucu olarak ortaya çıkıyor. Su sızdırmaz dikişleri bu özel yağmurluğun en dikkat çeken yönü. Ürünün kapüşonunda bile bu özelliği bulabilirsin. Onu senin için kolay kullanılır yapan özelliklerinden biri de kendi sağ cebinin içine sığacak şekilde katlanabilmesi ve küçük bir el çantası boyutuna inmesi. Böylece ani bastıran yağmur için her zaman güvenebileceğin ve çantan ne kadar küçük olursa olsun yanında taşıyabileceğin bir yağmurluk edinebilirsin. 

Raincut Quechua’nın kadın modeli 175 gram ve erkek modeli ise 275 gram ağırlığa sahip. Sıkılabilir kapüşonu ve eldivenle bile kolaylıkla açabileceğin ipli fermuarları sayesinde kullanımı daha da kolaylaşıyor.

Hidrofil kaplaması ise ürünün nefes almasını sağlıyor. Buna ek olarak Raincut’ın erkek modelinde ekstra havalandırma deliklerine de yer veriliyor. Bu delikler sırtın üst kısmında yer alıyor. Ana kumaşı %100 polyesterden ve kaplaması da %100 poliüretanden elde ediliyor. Raincut serisi 5 km/s tempoyla 2 saat yapılan outdoor aktivitelere tamamen uygun. Ürün çevresel etkiyi azaltmak için “Dope Dye” tekniği ile boyanıyor. Yani daha az su tüketmek ve işlem sonrası atık su miktarını azaltmak için kumaşlar büyük parçalar halinde boyanıyor ve iplikler de üretim esnasında renklendiriliyor. Böylece Raincut Quechua ürünü eko-tasarım özelliği de kazanmış oluyor. Hafif, pratik ve güvenilir bir yağmurluk arıyorsan Raincut serisi ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt verecektir. Kapsamlı saha testlerini de başarıyla geçen bu ürüne  2 yıl garanti kapsamında sahip olabilirsin. 

Trek 500 Windwarm Forclaz ile Rüzgara Karşı Dur

Softshell rüzgarlık mont kategorisinin en sağlıklı modellerinden biri olan Trek 500 Windwarm Forclaz, hem kadın hem de erkek modelleri ile sana doğada birçok avantaj sunuyor. Vücuda oturan kesimi ve iyi tasarlanmış iç hacmi sayesinde içine ince bir polar giyerek ürünü kullanabilirsin.

Tamamı rüzgar geçirmez membran bir kumaş ile kaplı olduğundan, rüzgarlı havalarda bedenin tamamen korunacaktır. JIS 1099 A standartlarına uygun olan membran kumaş rüzgarı kesse bile nefes alabilirlik özelliğinden asla ödün vermez. Böylece içeride oluşacak nemin de buharlaşmasını sağlar. Isı kaybını önlemek için de el ceplerine sahip. Etek ucunu ayarlanabilir lastik ip ve stoperlerle dilediğin kadar sıkıştırabilirsin. Böylece hava ile teması kesmek daha da kolaylaşır. 

Likralı manşet ve manşetlerde bırakılan başparmak girişleri sayesinde de hava ile teması azaltabilirsin. Doğada hissettiğin soğuğun şiddetini artıran en önemli faktör rüzgardır. Örneğin, 0°C’lik sıcaklığı 20 km/sa rüzgar faktörü devreye girdiğinde -10°C gibi hissedebilirsin. Ancak Trek 500 Windwarm Forclaz’ın kumaşı sayesinde adeta bir rüzgar bariyerinde sahip olabilirsin. Tasarım su tutmazlık özelliği sayesinde de epey avantajlı. Böylece su içeri sızmaz ve ürün ıslaklık nedeniyle ağırlaşmaz. Seni soğuk rüzgarlardan koruyacak ve dilediğinde havalandırma fermuarlarını kullanarak serinleyebileceğin, sert iklim koşullarına dayanıklı, iyi bir Softshell rüzgarlık mont arıyorsan Trek 500 Windwarm Forclaz’ın kadın ya da erkek modellerini inceleyebilirsin. 

Yağmurluk ve rüzgarlık arasındaki farkları detaylıca anlattığımız yazımızı okumak istersen hemen buraya tıkla!

Sağlıkla ve sporla kal!