Spor, hayatının vazgeçilmez bir parçası ise ve her gün düzenli olarak egzersiz yapıyorsan enerjini dengeleyecek ve seni zinde tutacak tahıl barlarını tüketebilirsin. Yoğun ve kısa egzersizlerin ardından aşırı bitkin düşüyorsan ve günün geri kalanını tamamlamakta zorlanıyorsan çözümü Aptonia’nın tahıl barlarında bulman mümkün. Üstelik tüketmekten keyif alacağın lezzetli seçenekler de bulunuyor. Bitter çikolatalı, yer fıstıklı, fındıklı, Hindistan cevizli, muzlu ve kırmızı meyveli gibi farklı tahıl barları Decathlon’da her zaman uygun fiyatlarla yer alıyor. Seçenekleri inceleyerek damak tadına en yakın ürünü hemen sipariş verebilirsin. 

sporcu barı

Enerjini Spor Barı ile Hızlıca Topla

Aptonia markamız, sporcu sağlığı alanında geliştirdiği ürünler ile bilinen önemli markalardan biri. Özellikle 3 saatten kısa süren antrenman ya da efor gerektiren aktiviteler sırasında düşen enerjini dengeleyebilir ve ihtiyaç duyduğun gücü hızla geri toplayabilirsin. Ürünlerin içeriğini oluşturan bileşenler de oldukça sağlıklı. 133 ve 136 kcal arasında besin değeri olan bu barları antrenman öncesinde, antrenman sırasında ve sonrasında tüketmen mümkün. Şeker tadı minimumda olan ama yine de lezzet sunan bir seçenek arıyorsan Aptonia ürünleri tam da sana göre. Barın kolayca açılmasını sağlayan clak sistemini de çok seveceksin. Küçük ve cepte taşınabilir olması da ürünün ayrı bir avantajı. Bu sayede spor şortlarının cebinde bile tahıl barını taşıyabilir ve ihtiyaç duyduğun her an hızlıca tüketebilirsin. 

Hem Lezzetli Hem Sağlıklı Tahıl Barları

Aptonia, tahıl barlarını öncelikle sağlığını koruman için üretiyor. Bu nedenle benzeri birçok üründe kullanılan zararlı unsurlar denklemin tamamen dışında bırakılıyor. Örneğin, markanın tahıl barlarında palm yağına asla yer verilmiyor. Bu, markanın çevreye karşı olan duyarlılığını gösteriyor ve bir yandan da senin sağlığını gözeten bir detay oluyor. Çünkü palm yağı, EFSA yani Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi tarafından kanserojen olarak değerlendiriliyor. Tüm bu sebeplerden ötürü, kalori ve yağ oranı yüksek olan ve güç sindirilen palm yağına Aptonia barlarında yer verilmiyor. 

Glikoz şurubu yerine de pirinç şurubu kullanılıyor. Böylece tahıl barını tüketirken yoğun bir şeker tadına da maruz kalmıyorsun. Sağlıklı kalmak için spor yapıyorsan kaybettiğin enerjiyi de yine sağlıklı bir ürünle geri kazanabilirsin. Tahıl barlarının bir beslenme çeşidi olmadığını ya da düzenli olarak kullanılması gerekmediğini de unutmamalısın. Yalnızca doğru zamanlarda enerji ihtiyacını karşılamak için belirli miktarlarda tüketmen yeterli. 

sporcu barı

Uzun Süren Testler Sonucu Yakalanan Lezzet

Aptonia, sağlık açısından gereken bileşenleri belirlendikten sonra en iyi lezzeti yakalamak için de ayrı bir çalışma yürütüyor. 400 kişilik büyük bir ekip ile lezzet testleri yapılıyor. Denklemden çıkarılan zararlı birçok maddenin, ürünün lezzetini de etkilediği muhakkak. Ancak bu maddelere ihtiyaç duymadan da çarpıcı bir lezzet yakalamak mümkün. Aptonia ise bu lezzeti uzun laboratuvar çalışmaları sayesinde elde ediyor. Nihayetinde ortaya çıkan her yeni ürün, testlere katılan 400 kişi tarafından onaylanıyor ve tahıl barı en iyi halini bularak sana ulaşıyor. 

Düşük ve orta yoğunluklu antrenmanlar için son derece ideal olan Aptonia spor barlarını doğru şekilde, aşırıya kaçmadan tükettiğin sürece pek çok fayda edineceğine emin olabilirsin. Örneğin, sabah erken saatlerde yaptığın yoğun egzersizlerin gün boyunca enerjini düşürmesini önleyebilir ve iş hayatının yoğun temposuna hızla ayak uydurabilirsin. Aptonia tahıl barlarının içeriklerini ve besin tablosunu inceleyerek aklındaki tüm sorulara yanıt bulabilir ve bir yandan da benzeri ürünleri seçerken uzak durman gereken unsurları öğrenebilirsin.

sporcu barı

Tüm sporcu besinlerimizi incelemek ve satın almak için hemen buraya tıkla! Sağlıklı beslenme ve yaşam ile alakalı yazılarımız içinse buraya tık tık!

Sağlıkla ve sporla kal!