Uzun antrenmanlar ve yoğun bir koşu programını hafif ve konforlu yapısı ile karşılayan Kiprun KS Light kadın yol koşusu ayakkabısı, sade tarzı ve rahatlığının yanı sıra yüksek performansıyla da ön plana çıkıyor.

Decathlon kadın koşu ayakkabısı serisinden Kiprun KS Light, hafif, yastıklı, rahat ve dengeli yapısıyla antrenmanlarda maksimum seviyede rahatlık sağlayarak daha fazla performans elde etmende yardımcı oluyor. Bu sayede uzun ve düzenli koşular için gerekli ayak konforunu sana sunuyor. Kiprun KS Light kadın yol koşusu ayakkabısı sayesinde kilometrelerce koşabilir ve yarışlara katılabilirsin. Aynı zamanda dayanıklı dış tabanı sayesinde çok yönlü ve rahat günlük antrenmanlarını da gerçekleştirebilirsin.

Kiprun KS Light kadın koşu ayakkabısının, topuk kısmında ekstra yumuşak bir köpük halkası yer alıyor. Aynı zamanda üst kısmında ve parmak ucunda da koruyucu kaplamalar bulunuyor. Bu sayede dış topuk dolgusu, destek çerçeveleri ile genişletilmiş bir platform aracılığı ile stabilite sağlayarak koşarken destek hissetmeni sağlıyor.

Kiprun KS Light Kadın Yol Koşusu Ayakkabısı Avantajları ve Genel Yapısı

  • Topukta yer alan K-Ring ve Kalensole taban sayesinde 1000 km boyunca rahat ve dengeli koşabilir, maksimum konfor ve performansla daha uzun süreli çalışabilirsin. Ayrıca sert darbelerin emilmesini sağlayan yastıklama özelliği ile dengede kalarak gücünü koruyabilirsin.
  • Kiprun KS Light koşu ayakkabısında kullanılan hafif materyaller sayesinde yorulmadan daha rahat ve daha iyi bir performansla çalışabilirsin.
  • Kavrama özelliği nemli, ıslak ve kaygan zeminlerde yüksek hızda dahi ekstra tutuşu garanti ediyor. Bu sayede güvenle istediğin şekilde koşmanın ayrıcalığını yaşayabilirsin.
  • Kalın bir köpükten oluşan K-Only sayesinde her tür koşucu için uygun olan anatomik tasarım ayakkabıda bulunuyor.
  • Üst kısımda bulunan nefes alabilen file ve ön kısımda yer alan güçlendirilmiş elyaf ile dayanıklı bir yapı sunuyor.
  • Topukta yer alan geniş taban takviyesi sayesinde daha fazla dengede kalmanı sağlıyor.
  • Kalensole köpüğünün enerji tepkisi ile daha hızlı ve uzun koşu deneyimi yaşamını sağlayan enerji dönüşünü mümkün kılıyor.
  • İstikrar, eklenen destek yüzeyleri ile ayak ve ayak bileğindeki kontrol kaybı azaltılarak, zeminle mükemmel temas hissi yaratıp stabilite sağlıyor. Ayrıca tabandaki kauçuk sayesinde de daha yüksek direnç oluşturuyor.
  • Şekillendirilmiş taban ile ekstra topuk tutuşu sağlıyor.
  • Sürtünme riskini en aza indirmeyi amaçlayan dikişsiz tek parça malzemeden üretiliyor. 

Yastıklama

K-Ring: Topuk bölgesine konulmuş bir halka. Vücudun etkili bir şekilde korunması ve dengede kalması için şok dalgalarını dağıtıyor. Kalensole, geleneksel süngerlere göre tamponlamayı %34, enerji geri dönüşünü ise %25 arttıran ve 1.000 km boyunca koşu dayanıklılığını garanti etmesi için geliştirilen özel bir köpük olarak tanımlanıyor. Aynı zamanda “zıplama” tarzı bir his sunarak rahatlıkla uzun süre koşmana izin veriyor. 

Hafiflik

Hafifliğinin sağladığı rahatlık ile ayaklarını çok daha az çaba ile yerden kaldırmanı sağlıyor. Örneğin, 38 bedende 234 g ağırlık oluşturuyor ve sayede ayağında yokmuş hissi oluşturuyor.

Ürün Geliştirme

Kiprun KS Light, Decathlon için 10 yıldan fazla süredir birikmiş bilginin sonucu olarak sana sunuluyor. Koşuya tutku ile bağlı Caroline ve Pierre-Emmanuel (Ürün Müdürü), Stéphane (Ürün Mühendisi), Nicolas (Tasarımcı) ve ürün elçileri yardımıyla geliştiriliyor. Tüm ürünlerde olduğu gibi Kiprun KS Light daha da iyileştirilmek ve geliştirilmek için her gün teste tabi tutuluyor. Sonrasında gerçek kullanım koşulları altında bir grup kullanıcı tarafından test ediliyor ve doğrulanıyor. Bunu gerçekleştirmek için Kalenji’de ürünleri test etmek için tüm beceri seviyelerinden koşucular görev alıyor. 

Siz de daha iyi bir koşu performansı için en uygun Kiprun KS Light‘ı ister mağazalarımızdan ister decathlon.com.tr’den satın alabilirsiniz.

Koşuyla alakalı kadın koşucularımıza bir okuma önerimiz daha var: Koşu sporunda kadın iç giyimi!

Sağlıkla ve sporla kal!