Hiç asfaltta sörf yapmayı denedin mi? Kulağa garip geliyor ama artık mümkün. Longboard Carve 540 Bird Oxelo ile sokakta sörf yapabilirsin. Tam anlamıyla ayaklarını yerden kesen bu kaykay, ileri gitmek veya hız kazanmak için adım atma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Az Enerji Çok Hareket

Longboard üzerinde ilerlemek için vücudunu hareket ettirmen yeterlidir. Suda sörf yapar gibi tahtaya eğim vererek hızlanırsın. Bunun için tasarlanan dingilleri kullanarak, az itme gücüyle çok yol katedebilirsin. 160 mm ölçüsündeki hassas dingiller, dengeli sürüş yapmana yardımcı olur ama Carve 540‘ı sürerken dikkatli olmayı unutma! Çünkü longboard modellerinin hız kazanması için az miktarda hareket etmen yeterlidir. 

Carve 540’ın yumuşak ve geniş dingilleriyle asfaltta sörf yaparken tahtayı rahat bir şekilde kullanırsın. Dengeli dingil tasarımı sayesinde board ile geniş ve kavisli dönüşler yaparken kontrolünü kaybetmezsin. Üstelik dingillerin mesafesini, longboard kullanma biçimine göre ayarlayabilirsin. Tahtanın üzerinde 1,5 cm kadar arayla 3 çift paralel vida deliği bulunur. Bu delikleri kullanarak dingillere kısa veya uzun ayar yaparak Carve 540 Bird Oxelo Longboard modelini kişiselleştirebilirsin.

longboard

Dengeli Sürüş Sunan Longboard 

Carve 540 Bird Oxelo 160 mm dingilleri ile uyumlu 83 cm x 25 cm ölçüsünde tahtaya sahiptir. Longboard yapımında 7 katmanlı Kanada akçaağacı kullanılır. Sert ahşaptan üretilen Carve 540 ile ilerlemek veya hız kazanmak için pompalama hareketi yaparken dengen bozulmaz. Yokuş aşağı inerken ve rampalarda kayarken kontrolünü kaybetmezsin. 

Özel longboard tasarımı sayesinde carving ve cutback gibi hareketleri sorun yaşamadan yapabilirsin. Üstelik tahta üzerinde konfor seviyeni arttıran bir özelliğe daha yer verilir; kuyruk kısmında bulunan yumuşak köpük taban, Carve 540 sürüşünü daha keyifli bir hale getirir.

longboard

En İyi Longboard Kontrolü

44 mm rulmanlar ABEC derecelendirmesine göre 7 puandır. Bu güzel bir şey çünkü bu 9 üzerinden 7 puan, Longboard Carve 540 Bird Oxelo modelinin rulman toleransının oldukça yüksek olduğunu gösterir. Bu arada puanlama tek sayılarla yapılır.

Carve 540 tekerlekleri sana en iyi serbest sürüş için mükemmel kontrol sağlar. 65 mm çapında 78 A sertliğindeki tekerlekler, hafif pürüzlü ve düz asfalt zemine iyi tutunarak rahat bir kullanım sunar. Ancak bu tekerlekler slide hareketi yapman için uygun değildir. Lastik sırtı 44 mm olan yuvarlak kenarlı tekerleklerin temas alanı küçük olsa da carving yaparken sürüklenmeden longboard’unu kontrol edebilirsin. 

longboard

Carve 540 Bird Longboard Hakkında Detaylı Bilgiler

  • Taşıyabileceği Maksimum Ağırlık: 100 kg
  • Longboard Ağırlığı: 2,8 kg
  • Board Bileşeni: %100 ahşap
  • Tekerlek Bileşenleri: % 80 poliüretan ve  %20 polipropilen
  • Dingil Bileşenleri: % 20 poliüretan ve  %80 alüminyum
  • Rulman Bileşeni: % 100 asetat
longboard

Kullanım Önerileri

Kullanmadığın zaman direkt gün ışığı almayan, kuru ve serin bir yerde saklaman Carve 540’dan daha uzun süre keyif almanı sağlar. Tabii bir de kaldırmadan önce nemli bir bezle temizlersen harika olur. Fakat longboard ve bileşenlerine zarar verme ihtimali olduğu için temizlik yaparken aşındırıcı ve ağartıcı ürünleri kullanmamaya dikkat et.

Gelecekte Carve 540‘in parçalarını güncellemek istersen kaliteli ve orijinal ürünleri tercih etmen pek çok açıdan faydalı olur. Orijinal parçalar genellikle daha verimlidir ve kullanım ömrü daha uzundur. Beklentilerini fazlasıyla karşılayan Longboard Carve 540 Bird Oxelo modelinin orijinal yedek parçaları için Decathlon mağazalarına gelebilir ya da decathlon.com.tr‘yi ziyaret edebilirsin. Aklında olsun, tecrübeli ve konusunda uzman takım arkadaşlarımız sana yardımcı olmaktan her zaman mutluluk duyar.

Diğer kaykay içeriklerimizi okumak istersen hemen buraya tıkla!

Sağlıkla ve sporla kal!