Kamp tatillerine mesafeli yaklaşan kişilerin bazı şikayetler çerçevesinde buluştuğunu söyleyebiliriz. Örneğin, yaz sabahlarında çadıra vuran güneş ışığı gereğinden sıcak ve aydınlık bir ortam yaratarak uykunun erken bölünmesine yol açabilir. Ağır bir çadır tercih ettiğinde yolculuk esnasında onu taşımakta zorlanabilirsin. Farklı kamp alanlarında konaklamayı düşündüğün bir tatil boyunca çadırı sürekli toplayıp yeniden kurmak da seni oldukça yorabilir. Ancak bahsettiğimiz sorunların hepsini ortadan kaldırmak için yalnızca doğru kamp çadırını seçmen yeterli. Sen de az önce sözünü ettiğimiz nedenlerden ötürü kamp yapmak konusunda çekincelere sahipsen az sonra fikirlerin tamamen değişebilir. Çünkü 2 Seconds Fresh&Black çadır ile kamp yapmak artık her zamankinden daha eğlenceli ve konforlu. Dilersen Decathlon’un tasarım ödüllü bu özel ürününü daha yakından inceleyelim. 

2 Seconds Fresh&Black Çadır ile 2 Saniyede Kurulum

2003 yılında, kamp sırasında efordan ve zamandan kazanmak isteyen bir Decathlon kullanıcısı, havaya fırlattığında kendiliğinden açılan ve kendi kendini toplayabilen bir çadır hayali kurar. Decathlon ekibi ise bu hayalin peşine düşerek 2005 yılında yalnızca 2 saniyede kurulabilen 2 Seconds Fresh&Black çadırı tasarlar. Evet, yanlış duymadın: Yalnızca 2 saniyede!

2 seconds

2 Seconds Fresh&Black çadırın tüm direkleri birbirine takılı olacak şekilde tasarlanır. Bu sayede ürün kendi kendine ayakta durabilir. Kurulum için tek yapman gereken, çadırın her iki yanında bulunan kırmızı ipleri çekmek. Daha sonra çadırı dilediğin yere yerleştirebilir ve kamp maceranın tadını çıkarmaya başlayabilirsin. Rüzgarlı günlerde ise çadır kazıklarını seçtiğin zemine çakman yeterli. Kamp tatilin sona erdiğinde de ürünün özel katlama sistemi sayesinde çadırını kolayca toplayabilir ve zamandan kazanabilirsin. 

Kaliteli Uykudan Ödün Verme

Gelelim Fresh&Black teknolojisinden söz etmeye… Bu ödüllü teknoloji, dört katmanlı kumaş tasarımı ile güneş ışığına maruz kalan çadırın içine UV ışınlarının sızmasını önler. Bu sayede çadırın içi gündüz saatlerinde de %99,9’a kadar karanlık kalabilir ve sen uykunu günün ilk ışıklarıyla bölmek zorunda kalmazsın. Fresh&Black Çadırın ilk iki katmanı güneş ışınlarını yansıtan birer reflektör görevi görürken son iki katman da ısı azaltımı sağlar. Böylelikle çadırın içi yalnızca karanlık değil, aynı zamanda serin de kalabilir. 

2 seconds

Hareket Özgürlüğünün Tadını Çıkar

2 Seconds Fresh&Black çadır, 120 x 210 cm ölçülerinde iki kişilik oda kapasitesi ve köşeli tavan tasarımı ile sana maksimum hareket özgürlüğü sağlar. Ürünün dış tentesinde bulunan yan paneller açılabilir ve yan gergilere sabitlenebilir. Böylece çadırın içindeki hava dolaşımı sağlanır. Odanın arkasında yer alan dış tentenin tamamını kaldırmak içinse içeride yer alan ipi çekmen yeterlidir. Bu gelişmiş havalandırma sistemi, çadır içinde rutubet ve kötü koku oluşumunu önlemek için özel olarak tasarlanmıştır. Güneş ısısını azaltan Fresh konsepti ve özel havalandırma sistemi eşliğinde, sana yalnızca çadırının içindeki ferah, geniş ve serin ortamın tadını çıkarmak kalır. 

2 seconds

Su Geçirmez, Rüzgara Dayanıklı ve Hafif Tasarım

2 Seconds Fresh&Black çadırın 50 km/s şiddetinde rüzgara karşı dayanıklı olduğu, rüzgarlı döner platform testiyle kanıtlanmıştır. Bu sayede çadırın rüzgarlı havalarda bile sabit kalabilir. Ürünün bir diğer özelliği de sağanak olmayan ve 4 saatten kısa süren yağışlarda su geçirmez olmasıdır. Ancak daha uzun süreli ya da şiddetli yağışlarda çadırını daha korunaklı bir bölgeye kurman önerilir. 

Çadırın dış tentesi 2000 mm kalınlığında ve PU kaplamalı polyester kullanılarak hazırlanır. Zemin matı 120 g/m² polietilenden üretilir. Ürünün dikişleri ise ısıyla yapıştırılır ve su sızdırmaz yapıdadır. Polyester bileşen sayesinde yağmura maruz kalan çadırın tente yüzeyinde biriken su damlaları rutubet oluşturmaz. Kısacası, 2 Seconds Fresh&Black çadır ile çetin hava şartlarında bile kamp keyfinden ve tutkundan ödün vermene gerek kalmaz. 

Kamp yolculuklarında gereğinden ağır ya da kullanışsız olan tüm ekipmanlar seni yavaşlatır. 2 Seconds Fresh&Black Çadır ise yalnızca 3,3 kg ağırlığı ile sana taşıma kolaylığı sunar. Çadırını topladıktan sonra katlayarak kolayca taşıma çantasına yerleştirebilirsin. Böylece alandan ve zamandan tasarruf edebilir, çadır toplama gerginliğiyle ve telaşıyla tamamen vedalaşabilirsin. 

Bir hayali gerçeğe dönüştüren 2 Seconds Fresh&Black çadır ile tanışmak için Decathlon’u ziyaret etmen yeterli. Bu özel ürünle kamp tatillerinin konfor ve pratiklik düzeyini zirveye taşıyabilirsin. 

Kampta ilk yardımın önemine dair yazımız için hemen buraya tıkla!

Tüm kamp ihtiyaçların için mağazalarımıza gelebilir veya decathlon.com.tr‘yi ziyaret edebilirsin!

Sağlıkla ve sporla kal!