Arazi koşusu… Koşmayı ve doğayla iç içe olmayı seviyorsan arazi koşularını daha önce duymuş ya da denemiş olabilirsin. Özellikle son yıllarda gitgide popüler hale gelen “doğaya dönüş” konsepti üzerinden ilerleyen arazi koşuları, diğer koşu tiplerine kıyasla belli başlı farklılıklara sahiptir. Pist koşularında çoğunlukla düz ya da tartan bir zemin üzerinde koşulurken arazi koşuları her zaman sürprizlere açıktır. Arazi koşusunda altındaki zemin çim, kum, çamur, taş, kaya ya da toprak olabilir. Doğanın kalbinde koştuğun için karşına farklı ortamlar ya da engebeler de çıkabilir. Peki, hem güvenli bir şekilde koşmak hem de performansını zirveye çıkarmak için arazi koşusunda nasıl bir ayakkabı tercih etmelisin?

İşte, karşında Decathlon’un kadın arazi koşusu ayakkabısı Race Light Evadict! Her zaman en iyi ve en hızlı olmak isteyen sporcular için özel olarak tasarlanan bu ayakkabıyı daha yakından tanımaya ne dersin? Böylelikle doğa sporlarında başarını zirveye taşıyabilir ve unutulmaz performanslara imza atabilirsin. 

Arazi Koşusu Sırasında En İyisini Hedefleyenlere

Race Light Evadict, doğrudan arazi koşucularının özel ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanmış bir ayakkabıdır. Özel antrenmanlarda, 0 – 40 km/s hızında yapılan ya da 3 saate kadar süren arazi koşusu yarışlarında kullanıma uygundur. En iyi performansın alınabilmesi adına, Race Light Evadict’in ince ayak yapısına sahip sporcular tarafından kullanılması önerilir. Ürünün özel tasarımı, arazi koşularında en iyi ve en hızlı olmak isteyenler için özel olarak hazırlanmıştır. 

Arazi koşularında karşına farklı zeminlerin ve engebelerin çıkabileceğinden az önce söz etmiştik. Race Light Evadict’in tasarımında kullanılan 5 mm kalınlığındaki kramponlar her arazi türünde maksimum güçte yer tutuşu sağlar. Ayrıca üründe kullanılan 4 mm kalınlığındaki drop ve Pebax® UP’BAR konsepti, ayağın itiş gücünü artırarak koşuculara hız kazandırır. Kısacası, Race Light Evadict eşliğinde her koşulda en iyisini hedefleyebilir ve harekete geçebilirsin.  

Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Dinamizm ve Hafiflik Ön Planda

Race Light Evadict’le koşarken gereksiz ağırlıklar seni yavaşlatamaz. Çünkü bu ürün yalnızca 200 gram ağırlığındadır. Ancak ayakkabının hafifliği, dayanıklılık düzeyi hakkında seni yanıltmasın. Rhône-Alpes’te üretilen, arazi koşusu ayakkabılarının seçkin ve patentli bileşeni Matryx® kumaş ile kaplanan ürün, aşınma ve yırtılma risklerine karşı dirençlidir. Aramid ipliği kullanılarak dayanıklılığı artırılan ayakkabı, havadar olması sayesinde koşuculara konfor sağlar. 

Arazi koşusu esnasında güvenliğini riske atan başlıca unsurlar arasında bağcığının açılması ya da zemin üstündeki engebelere takılması bulunur. Race Light Evadict’in esnek ve dayanıklı bağcık cebi, bağcığının açılarak güvenliğini ve hızını riske atmasını önlemek için tasarlanmıştır. Üstelik, bağcık cebinin fermuarı ayakkabının üstünde değil, önünde yer alır. Bu sayede cebe sakladığın bağcıklar ayakkabı yüzeyinde daha eşit şekilde dağılarak dengeli bir konumda kalabilir. 

Ayağı Destekleyen Darbe Emici Tasarım

Race Light Evadict’in tasarımı, ince yapılı ayakları tam olarak kavramak ve sarmak için hazırlanmıştır. Fikir, tasarım ve üretim aşamaları tam 18 ay süren bu özel üründe kullanılan hafif EVA orta taban yapısı darbe emici özelliğe sahiptir. Podologlar eşliğinde geliştirilen Kiprun teknolojisi sayesinde taban bölgesinde yer alan çıkıntılı plaka, barındırdığı iki farklı temas noktasıyla hareket özgürlüğünü engellemeden ayağını destekler.

Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Race Light Evadict, ITRA derecesi 600 ve üstü olan gerçek sporcular eşliğinde ve Réunion adlı zorlu pistte defalarca test edilmiştir. 2,5 km uzunluğundaki parkur üstünde birkaç kez tam hızda koşan arazi koşucularının da onayıyla, bu ürünün hafiflik ve dinamizm avantajlarının tasdiklendiğini söyleyebiliriz. Sen de arazi koşusunda engel tanımamak ve performansını zirveye çıkarmak istiyorsan Decathlon’u ziyaret ederek Race Light Evadict’i incelemeyi unutma. Böylece her zaman en iyisini hedefleyebilir ve doğanın kalbinde spor yapmanın keyfini dilediğince çıkarabilirsin. 

Tüm koşu ihtiyaçların için mağazalarımıza gelebilir ya da decathlon.com.tr‘yi ziyaret edebilirsin!

Koşuyla alakalı diğer yazılarımıza göz atmak istersen hemen buraya tıkla!

Sağlıkla ve sporla kal!