En sık tercih edilen sporlardan bir tanesi olan doğa yürüyüşünde konforlu hissetmek en önemli noktalardan bir tanesidir. Bunun içinse seçilen trekking pantolonu çok büyük önem taşır. Her açıdan etkili performans sunmak için tasarlanan Forclaz erkek modüler pantolon modeli, beklentileri uzun süreler boyunca karşılamak üzere geliştirilmektedir. Özel kumaş yapısına ek olarak birçok farklı özelliğe sahip olan ürünün modüler yapısı çok yönlü kullanım sunar. İster pantolon ister şort olarak kullanabileceğin modelle birlikte doğa yürüyüşü yaparken konforu optimum düzeyde elde edebilir ve birçok farklı avantajdan da faydalanabilirsin.

trekking pantolonu
Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Forclaz Erkek Modüler Pantolon Özellikleri 

Trekking pantolonu ailesine iddialı bir model olan Forclaz erkek modüler pantolon modeli, doğa yürüyüşlerini çok daha rahat ve keyifli kılmak için özel olarak tasarlanır. Doğa yürüyüşü pantolonu / şortu tasarlanırken üründe kullanılan malzemeler, sahip olduğu özellikler ve bakımının nasıl olması gerektiği titizlikle belirlenir. Ürünün ana kumaş yapısı %100 poliamit materyalinden elde edilir. Vücut yapısına tam olarak oturarak hareket kabiliyetini kısıtlamayan ürün, sportif kesim kalıbına sahiptir.

trekking pantolonu

Bu sayede doğa yürüyüşünde karşılaşılan engellerin üzerinden kolayca gelmene yardımcı olur. Bununla birlikte beden seçimini doğru yaparak aldığın verimin yüksek olmasını sağlayabilirsin. Örnek vermek gerekirse pantolonun 44 beden (L) olan modelinin 84,7 cm bacak arası mevcuttur. 44 beden (L) şortun bacak arası ise 26 cm’dir. Ürünün çoklu cebe sahip olması yürüyüş boyunca büyük kolaylık kazandırır. Ürünün 2 el cebi, 2 kapaklı kargo cebi, 1 fermuarlı yan cebi ve 1 fermuarlı arka cepten oluşan tasarımından faydalanabilirsin.     

Doğa Yürüyüşü Pantolonunun Kazandırdığı Avantajlar

Trekking pantolonu seçimi oldukça önemli bir konu. Doğa yürüyüşü yaparken birçok açıdan avantaj kazandıran modüler pantolon modelinin farkını her kullanımda hissedersin. Ürünün avantajlı yapısı sayesinde yürüyüşlerin çok daha uzun ve verimli geçmesini sağlayabilirsin. Peki, ürünün sunduğu avantajlar neler? Forclaz doğa yürüyüşü pantolonu modelinin poliamitten elde edilen kumaşı güçlendirilmiş bir şekilde satışa sunulur. Kumaş, yırtılmanın yayılmasını ve oluşan aşınmaların hızlanmasını engelleyecek bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda kumaşın sentetik bileşenlerden oluşan yapısı nefes alabilirlik özelliğiyle konforu elden bırakmaz. Bu sayede en zorlu antrenmanlarda dahi rahat hissetmeni sağlar. Nefes alabilen kumaş yapısı beraberinde çabuk kuruma özelliğini getirir. Terleme veya ıslanma durumlarında çabuk kuruyan kumaş, rahatsız hissetmenin önüne geçer.

trekking pantolonu

Ürünün bir diğer avantajı kazandırdığı hareket esnekliğidir. Pantolon modelinin yarı elastik bel yapısı ve kalıplı diz tasarımı basınç hissini azaltarak istediğin hareketleri rahatça gerçekleştirmene olanak sağlar. Ürünün oldukça hafif yapısı gün boyu konforlu hissettirir. Bununla birlikte kumaş yapısının elastikiyeti sayesinde ürün çok az yer kaplar. Forclaz erkek doğa yürüyüşü pantolon modelinin bir diğer kazanımı farklı kullanımı mümkün kılan yapısıdır. Kalça çevresinde yer alan fermuar sayesinde ürünü istersen pantolon istersen şort olarak kullanabilirsin. 

Forclaz Erkek Modüler Pantolonun Bakımı Nasıl Olmalı?

Trekking pantolonu Forclaz erkek modüler pantolon, sentetik kumaş yapısı sayesinde makinede yıkama yapmak için idealdir. Bununla birlikte ürünün bakımında göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalar vardır. Ürün, çamaşır makinesinin normal yıkama gerçekleştiren ve en fazla 30 derece sıcaklık uygulayan programlarında yıkanmalıdır. Yıkamada hafif deterjanlar tercih edilmeli ve beyazlatıcı kullanılmamalıdır.

trekking pantolonu
Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Kurutma işleminde ise tamburlu kurutma makinelerinin düşük sıcaklıktaki programları tercih edilmelidir. Modüler doğa yürüyüşü pantolonunun sentetik kumaş yapısı ütülemeye genel olarak ihtiyaç duymaz. Bununla birlikte ütü yaparken en fazla 110 derece sıcaklık uygulanmalıdır. Ütü yaparken buhar kullanılmamalıdır. Pantolon modeli kuru temizlemeye verilmemelidir. Bakım sırasında bu noktalara dikkat etmen ürünün özellikleri ve avantajlarından daha uzun süreli olarak yararlanmana yardımcı olur. Aksi takdirde kumaş yapısı tahriş olarak özelliklerini kaybedebilir.  

Trekking sırasında uyulması gereken 6 altın kuralla alakalı yazımız için hemen buraya tıkla!   

Tüm trekking, hiking ve kamp ihtiyaçların içinse mağazalarımıza gelebilir ya da decathlon.com.tr‘yi ziyaret ederek tüm ihtiyaçlarını giderebilirsin!

Sağlıkla ve sporla kal!