Kamp hayatının en eğlenceli ekipmanlarından biri olan hamak, aynı zamanda bahçe ve balkonların da vazgeçilmezidir. Sıcak yaz ve bahar günlerinde konforlu bir hamakta uyuyabilir, hatta tüm geceyi hamakta geçirebilirsin. Sağlam ve kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlanan, basit bir kurulma sahip Quechua Tek Kişilik Hamak, eğer bir kamp tutkunuysan tam sana göre…

Rahat ve Konforlu Bir Uyku İçin…

Her ne kadar açık havada uyuma fikri kişiyi ilk anda endişelendirse de, hamak deneyimi yaşayanlar hem kolay uykuya daldıkları hem de iyice dinlenmiş olarak uyandıkları konusunda hemfikir. Elbette her ürün bütün geceyi geçirmek için uygun olmayabilir. %100 polyester Quechua Hamak, gece uykusu için özel olarak tasarlanmıştır. Klasik ipler yerine pürüzsüz bir kumaş dokusuna sahip olan model, vücut şeklini alarak gece boyu rahat ve konforlu bir uyku çekmene yardımcı olur. Sağlık alanında da hamak kullanımının yaygın olduğunu biliyor musun?

hamak

Artrit, reflü, uyku apnesi ve stres gibi rahatsızlıklarının tedavisinde, sağlıklı bir gece uykusu için hamak kullanımı tavsiye edilir. Hamağı sadece kampta değil evinin uygun bir köşesine kurup zaman zaman dinlenme amacıyla da kullanabilirsin.

Quechua Tek Kişilik Hamak Kurulumu Nasıl Yapılır?

Hamağa uzandığında üst bedenin hafifçe kalkar ve vücudunun hiçbir noktasında basınç hissetmezsin. Bu, hiçbir yüzeyin ya da yatağın sağlayamadığı bir avantajdır, bir başka deyişle sağlıklı bir uykunun anahtarıdır. Hamakta rahat bir uykuya giden ilk adım, kurulumu doğru bir şekilde gerçekleştirmektir. Quechua Hamak sipariş ettiğinde, ürün ile birlikte 3 metrelik 2 bağlama ipi gelir. Bu ipleri, ağırlığını taşıyabileceğine inandığın ağaç, direk ve benzeri iki noktaya asabilirsin.

hamak

Ancak iki nokta arasında mesafenin en az 3 metre olmasına dikkat etmen gerekir. Hamağın rahat kullanılabilmesi için çok gergin olmaması önemlidir. Yan oturduğunda, yerden maksimum 40 santimetre yükseklik idealdir. Böylece deneyimin daha güvenli bir hale gelir. 

İstediğin Her Yerde Hamak Keyfi

Kim demiş hamak keyfi sadece yazları yapılır? İstediğin her yerde uyuma özgürlüğü sunan Quechua Hamak, özel kumaş dokusu sayesinde hemen her mevsim kullanılabilir. Yağmur ve rüzgârdan koruyan bir tente yardımıyla serin ve yağışlı havalarda da bu harika ürünü kullanarak dinlenebilirsin. Sana sağladığı en büyük avantajlardan biri: Uyumak için uygun zemin araştırmak zorunda değilsin! Çakıllı bir tepe başında ya da bitki kökleriyle dolu ıslak bir zeminde kamp kurabilir ve keyifli, konforlu bir gece geçirebilirsin. Kamp yapmaya uygun zemin ararken harcadığın zamanı, manzara karşısında bir kahve içerek değerlendirebilirsin. 

hamak

Kompakt Quechua Hamak ile Kaliteli Kullanıcı Deneyimi

Quechua Hamak sadece 540 gram ağırlığa sahiptir ve kompakt tasarımı ile fazla yer kaplamaz. Hafif yapısı ve çantası sayesinde taşıma kolaylığı sağlar ve 300×150 santimetre boyutları ve maksimum 100 kilogram ağırlık kapasitesi ile kamp aktivitelerinde kullanışlı bir seçenek yaratır. Kaliteli materyaller kullanılarak tasarlanan ürün, kayış ve tokalarla birlikte satışa sunulur; kancalar ise asma kitine dâhil değildir. Kayış ve tokalar sayesinde iki ağaç ya da direk arasındaki mesafeyi uyumlu bir hale getirebilirsin. Hamağı temizlerken ağartıcı kimyasallar, tamburlu kurutma ve çamaşır makinesi kullanmamaya dikkat etmelisin. Ürün ayrıca kuru temizleme ve ütü için uygun değildir. Elde yıkamak veya sadece nemli bir bez ile silmek, ardından açık havada kurutmak yeterlidir. 

hamak

Outdoor aktivitelerden hoşlanıyor ve macerayı seviyorsan, hamak kampçılığını deneyebilirsin. Kamp deneyimini bambaşka boyuta taşıyan ürünümüze Decathlon üzerinden ulaşabilir, avantajlı ödeme seçeneklerinden faydalanarak hem güvenli alışverişin hem de kamp yapmanın keyfini doyasıya çıkarabilirsin. 

Eşsiz bir kamp deneyimi için sana 3 önerimiz daha var. Bu önerileri merak ediyorsan hemen buraya tıkla!

Tüm kamp, hiking ve trekking ihtiyaçların için mağazalarımıza gelebileceğin gibi decathlon.com.tr‘yi de ziyaret edebileceğini sakın aklından çıkarma!

Sağlıkla ve sporla kal!