Suyun altını rahat bir şekilde izleyerek yüzme deneyimini daha keyifli ve verimli bir hale getirmek mi istiyorsun? O halde Spirit Nabaiji yüzücü gözlüğü tam sana göre! İyi yüzmek için gerekli en kritik noktalardan bir tanesi olan yüzücü gözlüğü sana birçok avantaj kazandırır. Her kullanımda farkını hissedebileceğin gözlük sayesinde daha hızlı bir şekilde yüzebilirsin. Aynı zamanda özel olarak geliştirilen model, standart yüzücü gözlüğü modellerine oranla daha iyi görüş imkanı sağlar. 

yüzücü gözlüğü

Yüzücü Gözlüğünün Özel Yapısı 

Spirit Nabaiji gözlük modelinin özel olarak tasarlanan yapısı üstün performans sunar. Ürünün yapımında kullanılan malzemelerin titizlikle seçilmesi beraberinde birçok avantaj getirir. Yüzücü gözlüklerinde sık karşılaşılan problemlerden bir tanesi buğu oluşumudur. Birçok farklı faktör gözlük camının buharlaşmasına neden olabilir. Su içerisindeki sürtünmelerin neden olduğu aşınmalar buğulanmanın en önemli sebepleri arasında yer alır. Gözlükte buğu oluşması durumunda camları suyun içerisine sokup çıkarabilirsin. Bu işlem camların üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturarak gözlüğün buğu yapmama özelliğini devreye sokar. Sıradan yüzücü gözlüklerinden ayrılan modelin bu özelliği zaman içerisinde azalır. Bu noktada yüksek verim almayı sürdürmek için kullanabileceğin bazı aksesuarlar mevcut. Bu aksesuarlar gözlük camlarının buğulanmama özelliğini yenileyerek temiz bir görüşe sahip olmana yardımcı olur. Aksesuar seçenekleri arasından özellikle buğulanma karşıtı özelliğe sahip olan kalem kullanılması önerilir. Bu ürünle birlikte yüzücü gözlüğünün kullanım ömrünü uzatmak mümkün.

Spirit Nabaiji’nin Ayarlanabilir Tasarımı

Spirit Nabaiji modeli, yüz yapısına kusursuz bir şekilde uyum sağlayacak şekilde tasarlanır. Bu tasarım, su sızdırmazlık özelliğini bünyesinde barındıran modelin kayışını kişisel kullanımda yüz hatlarını saracak biçimde ayarlar. S ve L boyuna sahip modeli satın almadan önce deneyebilirsin. Gözlük kayış olmadan yüzünde hafif bir vakum hissi oluşturarak kaymadan durmayı başarırsa su içerisinde sızma gerçekleştirmez. Aynı zamanda gözlüğün yüzüne uygun olup olmadığı da ortaya çıkar. Yenilikçi yüzücü gözlüğü modeli, her kullanıcıya ideal kullanım kazandırması için ayarlanabilir kayışa sahip olarak satışa sunulur. Yüzücü gözlüklerinin yüz tipine tam olarak uyum sağlaması büyük önem taşır. Çok sıkı olan tipteki gözlük modelleri yüzme sırasında rahatsızlık verir. Bununla birlikte çok sıkan gözlükler yüze tam oturmadığı için içeri su alır ve yüzde iz bırakabilir. Hafif bir vakum etkisi bırakan modeli bulduğunda elle bastırmamalısın. Spirit Nabaiji’nin kayışları genel olarak kulağın 2-3 cm kadar yukarısından geçer. Böylelikle gözlük kayma yapmayarak rahat bir kullanım imkanı sağlar.  

yüzücü gözlüğü

Yenilikçi Yüzücü Gözlüğünün Avantajları 

Spirit Nabaiji yüzücü gözlüğünün avantajlarından yararlanmak ve her kullanımda yüksek verim elde etmek için göz önünde bulundurman gereken bazı noktalar mevcut. Gözlüğün yıkama işlemi sadece gerekli olduğu zamanlarda sadece su kullanılarak yapılmalıdır. Gözlük camının iç tarafına basınçlı su uygulanmamalıdır. Yüzmeyi tamamladığında iç camlarda yer alan buğu oluşumunu önleme özelliğinin korunması ve dış camların da çizilmemesi için ürünü kılıfında saklamalısın. Aynı zamanda camların iç kısmına dokunmamalı veya çizmemelisin. Gözlük modeli 60 derece ve üzerindeki sıcaklıklara maruz bırakılmamalıdır. Ürünün avantajlarından bir diğeri güneş ışığı seviyesine ve yüzdüğün alana kusursuz bir şekilde uyum sağlayan cam rengidir. Su dışında antrenman yapan veya yüksek ışıklandırmalı bir havuz kullananlar füme rengi cam tercih edebilir. Havuzda ya da loş ışıkta antrenman yapan kullanıcılar şeffaf renkteki camları kullanabilir. Gözlüğün bir diğer avantajı ise tüm camlarının Q/BT 4734 – 2014 standardına uygun olmasıdır. Bu standart UVA ve UVB ışınlarına karşı etkili koruma sağlar. Bu korumayla birlikte daha güvenli bir yüzme deneyimi gerçekleştirebilirsin.

yüzücü gözlüğü

Açık suda yüzerken dikkat edilmesi gerekenleri mercek altına aldığımız yazımız için hemen buraya tıkla!

Yüzme ekipman ve aksesuar ihtiyaçların için mağazalarımıza gelebilir veya decathlon.com.tr‘yi ziyaret edebilirsin!

Sağlıkla ve sporla kal!