Erkek arazi koşusu ayakkabımız Race Light Evadict’i incelemeye başlamadan önce arazi koşusu ayakkabısı seçiminin öneminden kısaca bahsedelim mi? Arazi koşularının yol ve pist koşularına kıyasla belli başlı farkları bulunur. Pist koşularında genellikle düz ve engebesiz bir zemin üstünde koşman gerekir. Yol koşularında ise kimi zaman inişli çıkışlı parkurlarla karşılaşabilirsin, ancak zemin çoğunlukla beton ya da asfalttır. Düz bir zemin üzerinde hızını ve dengeni koruyabilir, karşına zemine bağlı engellerin çıkmayacağını bilerek performansını düzenleyebilirsin. Söz konusu arazi koşusu olduğunda ise kendini her türden zemine ve engele karşı hazırlamalısın.

Arazi koşusu doğrudan doğal ortamda yapıldığı için zemin çim, kum, balçık ya da toprakla kaplı olabilir. Koşu sırasında karşına çalılar, taşlar, kaya parçaları, kaygan yokuşlar ve tümsekler de çıkabilir. Hava koşulları aniden değişerek gücünü ve dayanıklılığını korumanı güçleştirebilir. Hal böyleyken arazi koşusu boyunca ayağını yere sağlam ve dengeli basman oldukça önemlidir. Peki, bu esnada seni destekleyen, sana hız kazandıran ve doğrudan arazi koşusu için üretilmiş bir ayakkabıyla tanışmaya ne dersin? Karşında erkek arazi koşusu ayakkabısı Race Light Evadict!

Arazi Koşusu Performansını Zirveye Taşı

Decathlon’un erkek arazi koşusu ayakkabısı Race Light Evadict, 0 – 40 km/s hızındaki arazi koşuları için özel olarak tasarlanmış bir üründür. Bu özel ayakkabıyı 3 saatten kısa arazi koşusu yarışlarında ve tüm özel antrenmanlarında kullanabilirsin. Race Light Evadict’in en önemli özelliği arazi koşucularının ihtiyaçlarını karşılamak için üretilmiş olmasıdır. Yalnızca 225 gr ağırlığında olması sayesinde koşu sırasında hızını asla yavaşlatmaz. UP’BAR konseptine uygun hazırlandığı ve 4 mm kalınlığında alçak drop ile desteklendiği için adımlarını daha doğal atmanı ve daha dinamik bir şekilde koşmanı sağlar. 

Réunion pistinin zorlu koşullarında ITRA derecesi 600 ve üzeri olan gönüllü sporcular tarafından defalarca test edilmiş olan Race Light Evadict’in ince ayak yapısına sahip kişiler tarafından kullanılması tavsiye edilir. Çünkü ürünün tasarımı ayağı tam olarak sarar ve dengeli bir biçimde kavrar. Sen de arazi koşusu sırasında Race Light Evadict’i tercih ederek performansını zirveye taşıyabilir, ürünün sana sağladığı dinamizm ve hafiflik avantajlarını kullanabilirsin. 

Dayanıklı, Destekleyici ve Darbe Emici Tasarım

Erkek arazi koşusu ayakkabısı Race Light Evadict’in oldukça hafif olması seni yanıltmasın. Ürünün tasarımında Rhône-Alpes’te üretilen Matryx kumaş kullanılır. Bu kumaşın en önemli özelliği poliüretan kaplı ve mukavemeti yüksek bir polyester türü olmasıdır. Bu sayede hafif olmasının yanı sıra yırtılma ve aşınma gibi risklere karşı oldukça dayanıklıdır. Matryx kumaşın havadar yapısı arazi koşusu sırasında konforunu ve direncini daha kolay bir şekilde korumana olanak tanır. 

erkek arazi koşusu

Race Light Evadict’in taban yapısı darbe emicilik özelliği olan hafif EVA orta tabandır. 5 mm kalınlığındaki kramponlar, arazi koşusu sırasında karşına çıkabilecek farklı zemin türlerinde maksimum performans ve yer tutuş sağlar. Kısacası, Race Light Evadict ile zorlu koşullara ve arazilere meydan okuyabilir, unutulmaz performanslara imza atabilirsin. 

Engebeler ve Engeller Seni Yıldıramaz

Arazi koşusu sırasında bağcığının açılarak yoldaki engellere ya da ayağına dolanması, güvenliğin ve sağlığın açısından büyük bir risk oluşturur. Race Light Evadict’in tasarımında bulunan bağcık cebi bağcıklarını güvenli bir şekilde saklayabilmen için hazırlanmıştır. Bu dayanıklı ve esnek cebin fermuar kısmı ayakkabının ön kısmında olduğu için bağcıklar ayakkabı yüzeyine dengeli bir şekilde yerleşir. Sana da yalnızca bağcığının açılması riskini düşünmeden hızını ve performansını zirveye taşımak kalır. 

erkek arazi koşusu

Race Light Evadict’in taban bölümündeki çıkıntılı kısım podologlar eşliğinde ve Up Bar konsepti çerçevesinde hazırlanmış bir plakadan oluşur. Kiprun teknolojisiyle geliştirilen bu bölümde yer alan iki farklı temas noktası ayağını desteklerken hareket özgürlüğünü önlemez. Bu sayede önüne çıkan engelleri ve engebeleri daha kolay bir şekilde aşabilir, adımlarını ve enerjini optimize edebilirsin. 

Erkek arazi koşusu ayakkabısı Race Light Evadict, arazi koşusunda en iyi ve en hızlı olmak isteyen sporculara hitap eden bir üründür. Sen de en iyiyi ve hızlıyı hedefliyorsan vakit kaybetmeden Decathlon’u ziyaret etmeyi ve bu özel ayakkabıyı daha yakından incelemeyi unutma. 

Koşu ayakkabılarında yastıklama konusuna değindiğimiz yazımız için hemen buraya tıkla!

Tüm koşu ihtiyaçların için mağazalarımıza gelebilir veya decathlon.com.tr‘yi ziyaret edebilirsin!

Sağlıkla ve sporla kal!