Triatlon, sporcuların doğaya ve kendi sınırlarına meydan okuduğu en zorlu ve eğlenceli spor dalları arasında yer alır. Arka arkaya yüzme, bisiklet ve koşu branşlarının uygulandığı triatlonda, doğru kıyafet seçiminde bulunmak da büyük önem taşır. Decathlon tarafından kadın sporculara özel olarak üretilen Aptonia SD triatlon suiti, birbirinden çarpıcı özellikleriyle spor performansını destekler ve su tutmayan yapısıyla sınırlarını kolayca zorlayabilmene yardımcı olur. Eğer sen de triatlon branşındaki tüm sporlara uygun şekilde üretilen esnek, dayanıklı ve hafif bir triatlon suiti arıyorsan Decathlon imzalı Aptonia SD ile hemen tanışabilirsin!

Aptonia SD: Profesyonellerin Tercihi

Kadın sporcular için tasarlanan Aptonia SD triatlon suiti; mayo bileşenleri içeren dokusu, esnek yapısı ve dayanıklı tasarımıyla yüzme, koşu ve bisiklet branşlarının tümünde kullanılabilir. İç yüzeyinde delikli köpük bulunan Aptonia SD, bu sayede suyu emmeden dışarı iter ve kullanım esnasında ağırlaşma sorunuyla karşılaşmanın önüne geçer. Teri dışarı atma özelliği de bulunan Aptonia SD, koşu ve bisiklet performansların esnasında terlemen durumunda yavaşlamanı engeller. Hızlı kuruma fonksiyonu bulunan triatlon suiti, sudan çıktıktan sonra kısa sürede kurur ve bisiklet etabına geçtiğinde kendini her zamankinden daha özgür, rahat ve güvende hissetmene yardımcı olur. Neopren Wetsuit altına giyilebilen Aptonia SD, yüzmeden bisiklete geçerken vakit kazanmanı sağlayarak sana benzersiz bir avantaj sunar. Ürünün köpükten imâl edilen pedi, yumuşak dokusu sayesinde vücut ağırlığını dengeli bir şekilde dağıtır ve triatlonun bisiklet etabında kendini daha konforlu hissetmene olanak tanır.

kadın triatlon suiti

Aptonia SD’nin ince ve su tutmayan yapısı, koşu esnasında da performansını artırır. Son derece hafif bir ürün olan triatlon suiti, vücuduna ek yük bindirmez ve maksimum hızla koşabilmeni mümkün kılar.

Hareket Özgürlüğü Tanıyan Etkili Tasarım

Ana kumaşı %80 polyesterden ve %20 elastandan üretilen Aptonia SD triatlon suitinin sırt kumaşında ise %86 oranında polyester ve %14 elastan bulunur. Astarı %78 polyesterden ve %22 elastandan imâl edilen ürünün köpüğü ise %100 poliüretandan üretilir. Sana kusursuz bir esneklik kazandıran Aptonia SD triatlon suiti; yüzme, bisiklete binme ve koşu disiplinlerinin tamamına rahatça uyum sağlar.

kadın triatlon suiti

Kolsuz tasarımı sayesinde vücut hareketlerinin kısıtlanmasının önüne geçen ürün, kalça hizasında yer alan silikon bantları sayesinde konforunu da artırır. Giyme çıkarma ve kullanım süreleri boyunca sana maksimum rahatlık veren Aptonia SD kadın triatlon suiti, suyun sıcaklığına bağlı olarak Wetsuit ve iç çamaşırı giymeden de kullanılabilir. Aptonia SD, sporcu sağlığı göz önünde tutularak tasarlanmış bir üründür ve uzun süreli triatlonlarda enerji takviyesinde bulunabilmen için atıştırmalık taşıma cepleri sunar. Sağ kalça hizasında bulunan atıştırmalık cebi, dikişsiz ve fermuarsız olması sayesinde kullanım esnasında herhangi bir deformasyona uğramaz ve 2 farklı bar alabilme kapasitesiyle istediğin an gıda tüketebilmene yardımcı olur.

kadın triatlon suiti

Vücudunu Güvende Tutan Özel Detaylar

Triatlon, uzun süreli performans gerektiren bir spor branşı olması ve zorlu hareketler içermesi sebebiyle sporcuların vücutlarında çeşitli sorunlara yol açabilir. Bu sorunları engelleme amacıyla tasarlanan Aptonia SD, kadın vücuduna kusursuz bir şekilde uyum sağlayarak kıyafet uyumsuzluğundan kaynaklanabilecek cilt tahribatlarının önüne geçer. Ön bölümünde yer alan ve göbeğe kadar inen fermuarı sayesinde nefes alıp verebilen ürün, cildinin havasız kalmasını engeller.

kadın triatlon suiti

Ürünün tüm noktalarında yer alan dikişler ise cilde zarar vermeyecek kadar yumuşak sünger iplerden elde edilir ve bu sayede dikişlerin cildinde herhangi bir soruna yol açmasının da önüne geçilir. Eğer sen de triatlon sporuyla ilgileniyor ve kişisel sınırlarını zorlamak istiyorsan Decathlon imzalı Aptonia SD modelini hemen tercih edebilir ve rekorlarını kolayca geliştirebilirsin!

Triatlon değişim alanında dikkat edilmesi gerekenleri masaya yatırdığımız yazımız için hemen buraya tıkla!

Tüm triatlon ihtiyaçların için mağazalarımıza gelebileceğin gibi decathlon.com.tr‘yi de ziyaret edebilirsin!

Sağlıkla ve sporla kal!