Çocuklardaki savunma sistemi 3 yaşından itibaren faaliyete geçtiği için bebek cildi güneşe karşı son derece hassastır. Yetişkinlerle aynı oranda güneşe maruz kalmaları halinde güneşin zararlı etkileri çocuklarda yetişkinlere oranla  2 – 3 kat daha fazla olur. Bu nedenle bebekleri güneşe çıkarırken etkili bir şekilde koruma sağlamak çok önemlidir. Decathlon’da satışa sunulan Bebek UV Korumalı Şapka – pembe ve mavi Nabaiji modeli ile bebeğin güneşin tadını doya doya çıkarabilir. Su aktivitesi yapan bebeklerin başını ve boynunu güneşten koruyan ürün, ıslakken bile koruyuculuğundan ödün vermez ve güneşin zararlı ışınlarına karşı bir kalkan vazifesi görür. UV korumalı bebek şapka, başı ve enseyi güzelce kapatan yapısı sayesinde bebeklerin su aktivitelerinden tam anlamıyla yararlanmalarını sağlar. Bu ürün, bebeklerin renkli ve enerjik dünyasına hitap eden alternatif renk opsiyonları ile satışa sunulmuştur.

uv korumalı şapka
Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

UV Korumalı Bebek Şapkası ile Bebeğin Suyun Tadını Çıkarsın 

SPF (Ultraviyole Işınlarına Karşı Koruma), dünya genelinde standartları belirlenmiş güneş koruma faktörünü ifade eder. Bu simge kumaşın koruma düzeyini, daha doğru bir ifadeyle UV ışınlarının geçirgenlik oranını belirten değerdir. Bu standarda uygun olan bir kumaş, UV ışınlarının %95’ini engellemelidir. SPF 50+ değeri, kumaşın UVA ışınlarının %95’ini, UVB ışınlarının ise %98’ini engellediğini ifade eder. Bebek UV Korumalı Şapka – Pembe Nabaiji modelinin SPF50+ koruma değerine sahip olan sentetik kumaşı, minimum %95 oranında UV koruma sağlar. Bu sayede bebeğin, güneşin zararlı ışınlarından etkilenmeden dilediği kadar suda oynayabilir ve eğlencenin tadını çıkarabilir. 

uv korumalı şapka
Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Koruyuculuğu Test Edildi ve Onaylandı 

Bebek UV korumalı şapkanın üretimine geçilmeden önce üretimde kullanılan bileşenler test edilir. Bağımsız laboratuvarlarda gerçekleştirilen testlere ek olarak başka ölçüm araçları da kullanılır. Bu UV korumalı şapka, Fransa, Hendaye’deki ekipler tarafından tasarlanmış ve test edilmiştir. Güneşe karşı koruyan bileşenlerin tamamı en yüksek kalite ve kullanım ömrünü sunmak için mühendisler tarafından laboratuvarda denenmiş ve yürürlükteki standartlara uygunluğu onaylanmıştır. Hem ıslak hem de kuru iken laboratuvarda teste tabi tutulan bebek UV şapka, ayrıca spor sırasında gerçek kullanım koşullarında da test edilmiş ve koruyuculuğu onaylanmıştır. 

uv korumalı şapka

Çok Hızlı Kuruyan Bebek Şapkası

Ana kumaşı %100 poliamit malzemeden, astarı ise %100 polyester bileşenlerinden meydana gelen bebek UV korumalı şapka, UV koruma özelliğinin yanı sıra çok hızlı bir şekilde ince kuruyan kumaşı sayesinde bebeğin kuru kalmasını ve rahat etmesini sağlar. Şapkanın iç kısmındaki ince gözenekli astar, bebeğin başının gün boyu nefes almasına imkan tanırken ön taraftaki siperlik gözlerini parlak güneş ışıklarından korumaya, kulakları kapatan ve ense kısmına kadar uzanan parça ise boynunu serin tutmaya yardımcı olur. Bu şapka, bebekleri güneşe karşı yeterli derecede korur ancak bebekler güneşe çıkarılırken suyun ve kumun üzerindeki yansıma etkisi, sıcaklık derecesi ve günün saati de dikkate alınmalıdır. Bebeğini güneşe çıkarırken bu şapka ile birlikte güneş gözlüğü, düzenli olarak uyguladığın uygun bir güneş kremi ve düzenli sıvı tüketimi gibi tamamlayıcı faktörleri de kullanmalısın. Ayrıca bebek UV korumalı şapkanın, sadece şapkanın kapattığı bölgeleri koruduğunu unutmamalısın.

uv korumalı şapka

Bebek UV Korumalı Şapkanın Bakımı ve Temizliği

Bebek UV korumalı şapkanın bakımı ve temizliği son derece kolaydır. Ürün, ilk kullanımdan önce diğer çamaşırlardan ayrı olarak en fazla 30° sıcaklıkta, yumuşatıcı kullanılmadan ve normal yıkama programında çamaşır makinesinde yıkanabilir. Yıkama sırasında kesinlikle çamaşır suyu ya da benzeri ağartıcılar kullanılmamalıdır. Ürüne tamburlu kurutma yapılmamalı, ürün yıkama sonrasında sererek kurutulmalı ve ütülenmemelidir. Bu şapka kuru temizleme yapılmaya uygun değildir. 

Bebeğin için UV korumalı şapkanın yanı sıra birbirinden konforlu tüm spor giyim ürünlerini mağazalarımıza gelerek veya decathlon.com.tr‘yi ziyaret ederek görebilirsin.

Yüzmeye başlamak için ideal yaş nedir sorusunu cevapladığımız yazımız için hemen buraya tıkla!

Sağlıkla ve sporla kal!