Hafta sonunu doğada kamp kurarak geçirmek için 3 kişilik bir çadıra mı ihtiyacın var? Cevabın “evet” ise o halde Quechua MH100 3 kişilik çadır tam sana göre! Son derece kullanışlı olan ve kısa sürede kolayca kurulabilen bu ürün, sana konforlu ve güvenli bir konaklama imkanı sunmak için tasarlanmıştır. Decathlon’un tüm su geçirmezlik ve dayanıklılık testlerinden başarıyla geçen Quechua MH100, kendi kendine ayakta duran kubbeli bir yapıya sahiptir. Bu sayede çadırını en uygun alana kolayca taşıyabilirsin.

Öne Çıkan Özellikleri ile Quechua MH100 3 Kişilik Çadır

Quechua MH100 3 kişilik çadır, içerisine 65 cm genişlikte 3 uyku tulumunun sığacağı büyüklüktedir ve 210 x 195 cm oda genişliğine sahiptir. Ürünün kullanılabilir maksimum yüksekliği ise 125 cm’dir. Dış tentesi ve havalandırma bölümüyle ısıyı azaltan model, SPF 30 korumalı kumaşıyla UV ışınlarını filtreler. 

Rüzgar tünelinde dayanıklılığı ölçülen ve döner bir platform üzerinde her yüzü test edilen  Quechua MH100, doğru monte edildiği takdirde saatte 40 km hızla esen (5 şiddetinde) rüzgara karşı dahi sabit kalır. Rüzgar direncinin yanı sıra su geçirmezlik özelliği ile öne çıkan çadır, 3 saat boyunca 200L/sa su altında ve zeminde test edilerek onaylanmıştır. 

Ürün 120 g/m² polietilen zemin matı, 2000 mm kalınlığında PU kaplama polyester dış tente ve ısıyla yapıştırılmış su sızdırmaz dikişlere sahiptir. Dış tentenin altında bulunan odanın nefes alan polyester bileşeni, yüzeyde biriken su damlalarının nem oluşturmasını önler. 

Quechua MH100

Pratik Kurulum ve Taşıma Kolaylığı

Quechua MH100 modelinin kurulumunu, kendi kendine ayakta duran çadır direkleri yardımıyla hızlı ve pratik bir şekilde yapabilirsin. Klasik kubbe yapısına sahip çadırın direklerini odayla birlikte kurman ve ardından üzerine dış tenteyi sabitlemen yeterli. Rüzgarlı hava koşullarında kılıfın içinde bulunan kazıkları mutlaka takman gerekir. 

Kamp sona erdiğinde ise aynı işlemlerin tersini yapabilir ve çadırını kolay çıkarma ve katlama avantajları sayesinde kısa sürede toplayabilirsin. Quechua MH100, yalnızca 3,4 kg ağırlığa sahip kompakt tasarımı ve ergonomik çantası ile zahmetsiz taşıma imkanı sunar.

Çevreye Duyarlı Eko-Tasarım ile Kamp Keyfi

Kumaşların boyanması için hem çok fazla su kullanılması gerekir hem de boyama tanklarından atık su boşaltılır. Quechua MH100 çadırın üretimi aşamasında, her iki ipten yalnızca biri boyanır. Böylece hem su tüketimi hem de çevreye verilen zarar azaltılır. Ürünün gri renkte olmasının sebebi budur. CO2 emisyonlarını %20 oranında azaltmak için çadırın tüm dış kaplamasında “dope-dyed” tekniği kullanılır. Modelin ana kumaşı %75 polyester ve %25 polietilen, direkleri ise %100 cam – elyaf malzemedir. 

Peki Ürün İçeriğinde Neler Var?

  • 1 su geçirmez dış tente
  • 1 oda
  • 2 direk
  • 12 kazık
  • 4 gergi
  • 1 kılıf
Quechua MH100

Quechua MH100 Çadır Hakkında Öneriler ve İpuçları

Çadırın sunduğu yaşam alanını daha verimli kullanabilmen için maksimum 65 cm genişliğinde kendi kendine şişen matlar veya trekking matları kullanman tavsiye edilir. Ancak 6 cm’den daha kalın şişme matlar yoğunlaşma riskini artırması ve alanı azaltması sebebiyle önerilmez. 

Çadır içinde iyi bir hava sirkülasyonu sağlamak için yukarıda 1 adet havalandırma bölümü mevcuttur. Çadırın çevresinde, dış tente ve zemin arasında bir boşluk oluşturmak için yan kazıkları doğru yerleştirmen önemlidir. Dış tente ve oda arasında gereken hava dolaşımının sağlanması, içeride buğu oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Quechua MH100 3 kişilik çadır modeli yıkamaya, kuru temizlemeye ve ütülemeye elverişli değildir. Ürün temizliğini ılık su ve bir sünger yardımıyla rahatlıkla yapabilirsin. Çadırı kullandıktan ve temizledikten sonra iyice kurutman, koku ya da küf oluşmasını engeller. 

Quechua MH100

Tasarımcılar ürünlerin dayanıklılığı konusunda son derece özenlidir. Ayrıca tüm çadırlar Decathlon atölyelerinde onarılabilecek şekilde geliştirilmiştir. Yedek parça teminini decathlon.com.tr‘den gerçekleştirebilir ve bir sorunla karşılaştığında çadırını en yakın Decathlon mağazasına getirebilirsin. Çevre ve bütçe dostu Quechua MH100 3 kişilik çadır ile hem güvenli alışverişin hem de eğlenceli bir kamp deneyiminin keyfini yaşayabilirsin. 

Kamp tatiline hamak keyfi atmak istersen tam senlik bir yazımız var! Hemen buraya tıkla ve hamak keyfi için ilk adımı at!

Sağlıkla ve sporla kal!