Merhaba sevgili sporsever, yoganın fiziksel ve psikolojik yararlarını önceki yazılarımda konuşmuştuk. Şimdi yogaya başlama zamanı diye düşünüyorum ve nereden başlayacağına, neler alman gerektiğine emin değilsen bu hafta ki konumuz ilgini çekecektir.

Yoga’ya başlarken öncelikle ihtiyaçların iyi bir yoga matı, aksesuarları ve rahat kıyafetlerdir. Bu hafta, benim de yoga yaparken kullandığım matların ve aksesuarların özelliklerini yazacağım. Senin ihtiyacına yönelik en iyi mat hangisi olabilir bundan bahsedeceğim.

Öncelikle sana Decathon’un en iyi matını tanıtmak istiyorum! 5 MM – GRİ – GRIP+

Fiyat performans olarak Decathlon matları arasında en fazlası olsada; kaydırmazlık, konfor ve kalite bakımından alacağınız en iyi mat ve en iyi fiyat! İnzivalarda, kendi yoga pratiğimde kullandığım ve çok memnun kaldığım bu matı öneririm. Eğer siz de uzun süreli pratik yapmayı planlıyor, orta seviye bir pratiğe sahipseniz veya yoga yaparken çok terliyor ve el, ayaklarınız kayıyorsa hiç beklemeden mağazalarımızdan ya da decathlon.com.tr‘den temin edebilirsiniz!

Ve benim için 2. sırada, 3 MM – YEŞİL – GRIP+

Renkli mat kullanmak isteyenlere ve klasik sevenlere iki ayrı renk seçeneği sunuyor bize. Kaydırmazlık ve konforu ile yine çok sevdiğim bir modeldir. Tercihiniz daha aktif bir yoga ise kaydırmazlık özelliği ön planda oluyor. İnce oluşu ile taşıma kolaylığı sağlıyor; katılacağınız inzivalar veya kamplara yine kılıfı veya çantaları ile taşıyabileceğiniz yine en iyi performans ürünleridir!

Yoga Matı Kılıfı

Yoga Matı Çantası

Peki ya yin yoga yapmayı seviyorsan ne almalısın? Sana önereceğim 8 MM – MAVİ ve TURKUAZ- COMFORT!

Eğer yin yoga tarzı yumuşak ve yavaş geçişler seviyorsan senin için konfor öncelik olmalı. Bunu sağlayan ve alman gerken ürün kesinlikle 8 mm’lik Comfort modelimiz.

Eklem sağlığını korumak için uzun süreler kalacağın pozlarda ihtiyacın olacak diz ve bilek desteğini de almayı unutma! 🙂

Peki temel asanaları yapıyor, ilerlemek istiyor ve ne alacağını bilemiyor musun? Sana önerim matının inceliğini azaltıp asanalarda denge sağlaman, esnemek için yoga kayışı ve hizalanmak için blok kullanman.

Lacivert ve mercan renk seçeneğine mağazalarımızdan, pembe ve yeşil 5mm’lik matlarımıza decathlon.com.tr‘den ulaşabilirsin. Kavrama, taşıma ve konfor sağlayan bu matlarda senin pratiğini bir ileri seviyeye taşırken yardımcı olacak ürünler olarak tasarlandı.

 %100 Mantar blok ve Eko dostu kauçuk mat  

Yoga Kayışları %100 organik tarım ürünü.

Yoga felsefesi önce kendine sonra çevrendeki insanlara,doğaya ve hayvanlara zarar vermemek ilkesini benimser. Bu sebeple kullandığımız ürünlerin doğaya uyumlu olması, bu ilkeyi benimseyenler için önemli bir tercih sebebi oluyor ve Decathlon bunu bize sunuyor. 

Bir sonra ki yazımda yoga kıyafetleri ile devam edeceğim…

Yogaya ve ürünlere dair soruların için mağazalarımıza bekliyoruz! 

Namaste!

Bu yazımız Ritim İstanbul AVM Decathlon Mağazası Fitness/Yoga spor liderimiz Ezgi Çalasın tarafından yazılmıştır. Ezgi’nin diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz!