Dünyanın sayılı güzellikleri arasında yer alan Saros Körfezi’nde dalış keyfi de son derece etkileyici bir deneyim fırsatı sunar. Yirmi yılı aşkın bir süredir hizmet vermekte olan Saroz Dalış Merkezi, dalış deneyimini profesyonel ve eğlenceli bir şekilde yapabilmeni sağlar. Uzun yılların getirdiği deneyimle birlikte başlangıçtan profesyonel seviyelere kadar dalış eğitime ve bilgilerine sen de sahip olabilir ve kendini Saros Körfezi’nin eşsiz sularını keşfederken bulabilirsin. Birçok farklı dalış noktası bulunan körfezin zengin doğasıyla dalış keyfini çok daha farklı kılabilirsin.

Saros Körfezi’nin Dalış Noktaları

Su altı zenginlikleriyle dalış meraklılarının vazgeçilmez noktalarından bir tanesi olan Saroz Körfezi, bu sporla amatör veya profesyonel olarak ilgilenen pek çok insanı bölgeye toplamaktadır. Doğa harikası olan bölgede su akıntı yollarının çok sayıda olması bu noktada görüş olanağının yıl boyu açık ve net olmasını sağlar. Bu kanallar aynı zaman suların temiz kalmasına yardımcı olarak dalış için elverişli bir ortam yaratır. Körfezin en zengin ve elverişli noktalarından bir tanesi, Keşan ilçe sınırlarında yer alan Mecidiye ve Erikli sahil yerleşim alanlarıdır. Bununla birlikte körfezde en sık tercih edilen noktalardan bir tanesi, İbrice Limanı çevresidir. Eğitim dalışlarının da gözde noktalarından biri olan İbrice, limanın hemen yakınından denize dalış yapabilme imkanı sunar. Limanın her iki tarafında yer alan Cennet ve Cehennem koyları bölgenin en popüler dalış noktaları arasında yer alır. Bu alanlara ek olarak Toplar Burnu, Göbektaşı, Minare Kayalığı, Kiremitlik, Güvercinlik Mağarası, Üç Adalar, Despot Kayalıkları, Kömür Koyu ve daha birçok resif ve batık noktasında dalış yapılabilmektedir. 

saroz

Deneme Dalışı ile Kendinizi Test Edin

Daha önce dalış yapmadıysan ve yapıp yapamayacağını deneyerek görmek istiyorsan Saros Körfezi senin için en ideal noktalardan bir tanesidir. Tüplü dalışın heyecanını ve keyfini merak edenler için doğrudan eğitim almadan deneme yapmak mümkün. Dalış ekipmanlarına ve malzemelerine sahip olmana gerek kalmadan deneme dalışı çözümünü deneyebilirsin. Kısa bir bilgilendirme süreci sonrasında dalış merkezi tarafından malzeme ve ekipmanlar kullanıcılara sağlanır. Saros Dalış Merkezi’nin deneyimli personeli tarafından özel olarak hazırlandıktan sonra bir eğitmen ile birlikte suya giriş yapılır. Dalışa geçmeden önce eğitmen suyun sığ noktalarında belirli alıştırmalar yaptırır. Alıştırmalar tamamlandıktan sonra en fazla 6 metrelik bir derinliği bulacak şekilde 25-30 dakika boyunca eğitmeninle birlikte su altının tadını çıkarabilirsin. Bu süre boyunca yanına aldıklarınla balıkları besleyebilir ve doğayı daha önce bakmadığın bir bakış açısından gözlemleme fırsatı yakalayabilirsin. Bu süreç tamamlandıktan sonra eğer keyif aldıysan ve başarabileceğini düşünürsen eğitim almak için plan yapmaya başlayabilirsin.   

saroz

Profesyonel Dalış Eğitimi 

Dalış deneyimini daha profesyonel bir düzeyde yapmak istersen alanında uzman eğitmenler ile birlikte ister tek başına ister sevdiklerinle birlikte dalış eğitimi alabilirsin. Farklı dalış kademeleri arasında deneyimini artırarak hem daldığın derinliği artırabilir hem de dalıcı belgesine sahip olabilirsin. Yapılacak dalışın derinliğine ve bölgesine eğitmenler, hava koşulları ve dalıcıların yeterliliği gibi kriterleri göz önünde bulundurarak karar verir. Güvenliğin her zaman ön planda tutulduğu dalışlarda dalış lideri grup üyelerini gerekli gördüğü noktalarda uyarır. Dalış deneyimine göre sırayla 1, 2 ve 3 yıldız düzeyindeki dalış eğitimini elde edebilirsin. Bu noktadan sonra uzman dalıcı belgesine yeterli görüldüğün bir konuda sahip olma şansı yakalayabilirsin. Zemin ve zaman konusunda elverişli bir günde su altını keşfederken eşsiz deneyimler yaşayabilirsin. Dalış konusunda aklına takılan tüm noktalar ve programlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Saros Dalış Merkezi’ne danışabilirsin.   

Dalışla alakalı tüm ihtiyaçlarını mağazalarımıza gelerek veya decathlon.com.tr‘yi ziyaret ederek giderebilirsin!

Dalışla alakalı diğer yazılarımızı okumak istersen hemen buraya tıkla!

Sağlıkla ve sporla kal!