Deniz ve havuzdan çıktıktan sonra kurulanmak için ihtiyacın olan emiciliği sağlayan yetişkin panço modeli tasarım detayları ile herkese hitap eder. Profesyonel ve amatör sporcular, tatilde yüzmeyi sevenler için özel olarak hazırlanır. Yüzme, sörf ve dalış gibi antrenmanlara başlamadan önce hava şartlarına karşı vücudu korumayı sağlar. Sudan çıktıktan sonra pratik şekilde giyerek hızla kullanabilirsin. Geniş kesimi sayesinde sadece kurulanmak ve çevrede dolaşmak için değil, kolaylıkla üstünü değiştirmek için de kullanabilirsin. Kapüşonlu tasarımı ile sadece vücudu değil, saçları da kurulamak için idealdir. Kol altında kullanılan esnek ek kumaşlar içinde rahat hareket etmeyi sağlar. Pançonun alt kısmında bulunan açıklıklar özgür harekete imkân tanır ve üzerini kolay şekilde değiştirebilirsin.

yetişkin panço
Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Yetişkin Panço Kullanım Avantajları

Deniz ve havuz gibi alanlarda yılın her mevsimi kullanıma uygun olarak üstün kalitede üretilen kapüşonlu yetişkin panço, kadın ve erkeklere uygundur. İçinde özgür hareket etmeyi sağladığından soyunma kabini arama ihtiyacını azaltır. Teri emici materyalde üretilen model işlevselliğini şık tasarım ile bir araya getirir. Suyu hızlı emerek sıcak havalarda terli bir şekilde rüzgâra maruz kalmayı engeller. Teri kısa sürede emmesi sayesinde koku oluşumunu en aza indirir. %100 doğal materyalden üretilen ürünün tek tarafı bukletli olduğundan cilde yapışarak rahatsız hissettirmez. İki tek kat ipliğin büklümlü dokumasından meydana gelen buklet sayesinde cilt ve panço arasında hava akışı devam eder. Kullanılan materyal ve dokuma stili hızlı kurumasını sağlar. Çabuk kuruduğu için ıslak halde çantaya koymak zorunda kalmazsın. 37°C derecede yapılan test ile 1 saat 40 dakika (100 dakika) içerisinde tamamen kuruduğu belirlenen ürün, antrenman sonrası bekleme süresini en aza indirger.

yetişkin panço
Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Yetişkin Panço Hakkında

Şık, kullanışlı ve fonksiyonel tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken panço modeli tamamen pamuktan imal edilir. Pamuk malzemesi sayesinde teri ve suyu çabuk emmekle kalmaz, kısa sürede kurur ve hassas ciltler tarafından tercih edilebilir. Bakımı kolay olan pamuk yetişkin panço, uzun ömürlü oluşu ile spor çantanın vazgeçilmezi olur. Yılın her mevsimi kullanıma uygun kumaşı sayesinde kış aylarında su sporu yapanlar için de idealdir. Soğuk ve rüzgârlı havada vücut ısısını muhafaza etmeye ve sıcak kalmaya yardım eder. Yaz aylarında yüksek hava geçirgenliği olan bir lif olduğundan vücudunu serin tutar ve seni bunaltmaz. 

Pamuk kullanımı metrekarede 310 gram olan ürün, 86×110 cm ölçülerinde imal edilir. Üretim aşamasında su sporları ile ilgilenenlerin ihtiyacı göz önünde bulundurularak tasarım ve testler uygulanır. Fransa Bidasoa Nehri çevresinde su sporu ile ilgilenen kişilerin tecrübe ve tavsiyelerini dinleyen özel bir tasarım ekibi tarafından hazırlanır. Olaian Global Tasarım Merkezi tarafından tasarım ve testleri büyük bir özveri ile yapılan ürünü antrenmanlarında güvenle tercih edebilirsin.

yetişkin panço
Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Yetişkin Panço Nasıl Temizlenir?

Ürünü satın aldıktan sonra hijyen sağlamak adına ilk atılması gereken adım yıkamaktır. Çamaşır makinesinde 40°C sıcaklıkta temizlenmeye uygun olan panço, kullanılmadan önce muhakkak yıkanmalıdır. İlk yıkamada boya ve hav bırakma olasılığına karşı tek başına ve diğer çamaşırlardan ayrı olarak temizlenmelidir. Yumuşatıcı kullanmak ürünün yapısına ve emiciliğine zarar verebileceği için tercih edilmemelidir. İlk yıkama ve kurutma sonrası kullanıma hazır olur. Her antrenman sonrası yıkanması üzerinde bakteri ve mantar oluşumunu engellemek steril olmasını sağlamak için önemlidir. Islak ve nemli halde iken kapalı çanta, dolap içine konulması koku ve küf oluşumuna neden olabilir. Renkli bir ürün olduğundan beyazlatıcı etkisi bulunan deterjan ve ağartıcıdan uzak durulmalıdır. Normal yıkama ve normal sıcaklıkta tamburlu kurutma yapılabilir. Ütüleme ve kuru temizleme uygulaması yapmak ürünün yapısına zarar verebilir. Sererek kurutma formunu koruması için tavsiye edilen yöntemdir.

Tüm sportif ihtiyaçların mağazalarımıza gelebilir ya da decathlon.com.tr‘yi ziyaret edebilirsin!

Sağlıkla ve sporla kal!