İster indoor, ister outdoor sporlarla uğraş artık neredeyse tüm sporseverler belirli verileri multisport saatlerle ya da çeşitli aplikasyonlarla kaydederek sporlarını icra ediyorlar. Bu verileri yakından takip etmek, kaydetmek ve zaman zaman diğer sporcularla keyifli mücadelelere girmek şüphesiz büyük bir motivasyon kaynağı.

Motivasyon kaynağı olmasının yanı sıra sporu bilinçli yapmak adına da oldukça önemli. Kendine hedefler koymak, performanslarını kıyaslamak, yapılan antrenmanların sonuçlarını görmek adına çeşitli verilerle hareket etmek oldukça önemli. Bir nevi bu uygulamalar için “sanal koç” desek abartmış olmayız sanıyorum.

Şimdi sıra geldi sizi kendi koçumuzla tanıştırmaya! Telefonlarınıza ücretsiz bir şekilde, rahatlıkla indirip spor sırasında dilediğiniz veriyi takip etmenizi ve kaydetmenizi sağlayan Decathlon Coach gücünüzü yukarı taşımaya hazır! Decathlon Coach uygulamamızda elbette sadece veri takibi ve kaydı söz konusu değil. Sporunuza göre dilediğiniz veriyi performans sırasında ekranınızda görebileceğiniz gibi, çeşitli sportif tavsiyeler içeren yazılar, antrenman ve koçluk programları, kişiselleştirilmiş antrenman oluşturma özellikleri gibi, bir uygulama için inovasyon olarak kabul edilebilecek özelliklere sahip! 

Söz konusu sportif tavsiyeler ile doğru bilinen yanlışları hayatınızdan çıkaracağınız gibi, çok daha bilinçli ve sağlıklı bir spor hayatına kavuşabilir, antrenman programları ile sporda en önemli değer olan istikrarı yakalayabilirsiniz. 

Coach uygulamamızda yer alan söz konusu antrenman programları ise üzerinde ayrıca durulması gereken başka bir konu. Profesyonel koçlar tarafından sizler için oluşturulan bu kısa antrenman programları spor hayatınızda yeni bir sayfa açabilir ya da yapmakta olduğunuz sporu daha istikrarlı ve bilinçli şekilde yapmanızı sağlayabilir. Fitness, kardiyo, koşu, yürüyüş, pilates, yoga, vücut geliştirme, bisiklet programları ile bu eşsiz özellikten faydalanabilmeniz için tek yapmanız gereken ücretsiz şekilde Decathlon Coach uygulamamızı telefonunuza indirmek. 

decathlon coach

Sportif tavsiyelerimiz ve antrenman programlarımız hakkında fikirlerinizi beyan edebileceğiniz ve diğer kullanıcıların yorum ve fikirlerini görebileceğinizi de belirtelim. 

Antrenman sırasında yapabileceğiniz ufak kişiselleştirmeler de oldukça önemli. Örneğin; sesli geri bildirim özelliğini açarsanız arkanızda sürekli sizi motive eden bir koç ile fiili olarak çalıştığınızı hayal edebilirsiniz. Ve gerçekten o anda, nabzınız yükseklerdeyken duyacağınız sesli bildirimler motivasyonunuzu yukarı taşıyacaktır.

Performans sırasındaki kişiselleştirmelerde önemli bir diğer özellik ise otomatik durdurma özelliği. Antrenman sırasında ara verdiğinizde uygulama otomatik olarak duruyor ve antrenman sonunda yanlış verilerle karşılaşma olasılığını sıfıra indiriyor. Ek olarak; her durduğunuzda ya da başladığınızda telefonu elinize almanıza gerek kalmıyor! Elbette bu özelliği açma-kapama inisiyatifi tamamen sizin kontrolünüzde.

Decathlon Coach uygulamamızın diğer cihazlarla entegrasyonu da oldukça önemli bir başlık! Performans sırasında en önemli metrik şüphe yok ki nabız hızımız. Nabzımız bize birçok alt bilgiyi verir. Bu yüzden bu veriyi takip etmek sporcu sağlığı ve anlık performans için olmazsa olmazlar arasındadır. Coach uygulamamız ile kalp atış hızı sensörlerimize bluetooth özelliği ile bağlanabilir ve performans sırasında anlık nabzınızı, performans sonrasında ise antrenman sırasındaki maksimum ve ortalama nabız değerlerinizi görebilirsiniz. Kalp hızı sensörü ya da nabız ölçer saatlerimize bağlanabilme özelliğinin yanı sıra Scale 700 model akıllı baskülümüz ile de entegre edebilirsiniz. 

Decathlon Coach uygulamamız ile yakından takip edileceğinizi de aklınızdan sakın çıkarmayın! Gün gün, hafta hafta ne kadar efor sarf ettiniz hepsini istatiksel olarak size sunacak ve sağlığınız hakkında önemli ipuçları verecek. Böylelikle spor sizin için sadece bir hobi olmaktan çıkacak ve zaman içerisinde bir yaşam tarzına dönecek. 

O zaman şimdi harekete geçelim ve ilk adımı atalım mı? Telefonunuza Decathlon Coach uygulamamızı ücretsiz bir şekilde indirerek spor hayatına renk katmaya başlayabilirsin!

Sağlıkla ve sporla kal!